nasiona marihuany

Szybki internet wolne buforowanie

Wyszukiwarka Forumowa:

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
Film 1GB potrafi się w 10 minut ściągnąć o każdej porze a ***any Youtube buforuje się przeważnie wolniej niż pasek postępu....Co jest do hu*a?
 
P

Pustelnik

Guest
Dany serwer moze miec ograniczenie,tak jak i nie z kazdego serwera sciagniesz 1gb w 10min. Twoje lacze moze pozwalac na download 100mb/s,zas serwer moze Ci wysylac 10m/s,i nic sie nie zrobi.
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
czyli mam rozumieć ze jak ściąganie napie****a mi jak głupie to nie oznacza w cale ,ze youtube będzie działał równie szybko?
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
9
Jakiś czas temu wyczytałem że Youtube ma ograniczać na serwerach bufor. Związane ze streamem w wysokiej jakości (np 4K)

Ma być na tyle dostępny aby płynnie odtwarzać zawartość lecz nie blokować. Często zdarza się nam odpalić filmik i przestać oglądać po chwili. Mając szybkie łącze - zajmuje to dosłownie chwilę ale mocno obciąża serwery.

Inna rzecz to jak stwierdził Pustelnik - możliwości danego serwera (tzw upload). Jeśli serwer stoi na "słabym" łączu - albo "łącze" jest obciążone dużą ilością jednoczesnych pobierań - stąd ograniczenia...
 
D

DIABLO

Guest
MIS mam ten sam problem co ty po prostu nie włączam you tube.:suicide:
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
na 720p odczekam parę sekund i zdąży się zbuforować ale na 1080 to już trochę dłużej.Jak się ogląda w h*j krótkich filmików to wk***ia to czekanie...
 

Bartolini herbu Zielona Pietruszka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 25, 2008
Postów
677
Buchów
4
Masz Neostradę? Jeżeli tak to nawet łącze 100 giga download ci nic nie da od nich.

Wszystko się rozchodzi o http://pl.wikipedia.org/wiki/Internet_Exchange_Point , za przynależność np do http://pl.wikipedia.org/wiki/Polish_Internet_eXchange trzeba zapłacić , nie każdy chce , więc idą przez kijowe węzły które mają duże opóźnienia , niskie priorytety i są pozapychane , więc np youtube / i inne streamingowe media mają niskie priorytety co = kijowym bufferowaniem.

Bo np na twoim szybkim łączu możesz ściągać z torrentu z max prędkością a youtuba w 480p nie zbuforujesz.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół