nasiona marihuany

Box na 2-3 rośliny, budżet 500zł, help!

Wyszukiwarka Forumowa:

Travis Bickle

Audaces fortuna iuvat.
Rejestracja
Maj 26, 2013
Postów
89
Buchów
0
Witam.
Potrzebuję pomocy doświadczonych ogrodników, tak jak w temacie planuje praktycznie na już złożyć box'a na 2-3 krzaczki i mam na to 500zł, pomożecie? :) Box'a najchętniej chcę zbudować z płyty osb i obić kocem ratunkowym, do środka chciałem wrzucić HPS'a 150W, 2 wiatraki PC, x1 wdmuchujący, x1 wydmuchujący + ew. x1 mieszający. Chciałbym tam wrzucić automaty. Mam miejsce o rozmiarach 55x65x110, wystarczy? W cenie 500zł ma się wliczać wszystko, nawet dolomit i wkręty do płyty osb. Z góry dziękuję ;)

Pozdrawiam.
OnlyBongo :joker:
 
R

rambo1234

Guest
no ale o co CI chodzi? ktos ma cennik Ci rozpisać czy co? jedz do obi czy castoramy, kup plyty, dotnij, kup wkrety, pozycz wkretarke , zajedz do apteki kup koc za 10zl. na allegro kup gotowy hps za 135zl, oraz wentylatory 3 szt 12cm, po 18,90 aab. do tego kup zasilacz uniwersalny 12V 1,2A za 13zl. oraz postaraj sie kupic jakis nawilzacz uzywany lub nowy. uzywaj tego co masz w domu i dzialaj.
 

cannamen

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2015
Postów
58
Buchów
0
Powiem Ci, że jest to wykonalne ;D
Też miałem około 500zł i chciałek boksa na 3 rośliny, no i udało się.
Niepotrzebnie szedłem w koszta doniczek, podstawek, mylaru itd. Samo to to koszt około 50zł. Doniczki możesz zrobić chociażby z wiader 10l. Idź na jakąś budowę w mieście z browarkiem i zapytaj jakiegoś majstra czy niemógłbyś wziąć 3 wiaderek, piwo 3zł, a doniczki masz z głowy ;D
Zamiast mylaru możesz kupić puszkę białej matowej farby. Koszt około 10zł, a pomalujesz boxa x2 albo i nawet x3.
Wentylatory ? Jako, że u mnie zapach to priorytet, to zdecydowałem się na wentylator kanałowy. Żaden komputerowy nie ma takiego ciśnienia jak kanałowy. Będę miał filtr z węgla aktywnego, coś na wzór tych które można kupić w growshopach, a do takiego trzeba kanałówkę. Koszt zwykłej to 30-40zł, ale polecam dołożyć trochę i kupić coś cichszego, bo te tanie kanałówki wyją jak świnia na rzeź.
Wloty zrób pasywne, możesz kupić jakiś komputerowy 120mm lub 140mm jako mieszający.
Nasiona ? Na 3 nasiona licz koszt 100zł z przesyłką. Chyba że wybierzesz naszych krajowych brenderów jak np Warr, to wyjdzie ci 20zł za nasionko, ale nie wiem czy on ma automaty. Ja zakupiłem od Zambeza Seed's, no i trzeba liczyć średnio 30zł za nasionko + wysyłka to robi się 100zł.
Jak kolega wyżej mów. Idź do castoramy, oblicz sobie wcześniej wymiary płyt, dotną ci na miejscu. Chyba że masz starą szafe, to ją poprostu przerób. Ja miałem taką szafę, ale wymiarami wogóle mi nie pasowała i miała drzwi przesówne, więc rozmontowałem ją, dociąłem sobie płyty jakie potrzebowałem i już.
Nawozy ? Możesz iść po taniości, czyli biohumus + jakiś florovit itp, ale ja wyszedłem z założenia, że to indoor i jak chcę zdjąć powyżej 10g z krzaka to zainwestuję.
Kupiłem zestaw od GHE. W środku miałem odrazu tester PH, bez niego ani rusz, oraz proszek do obniżania PH. Jeszcze nie testowałem nawozów na roślinach, ale na forum mają dobre opinie.

Jak jeszcze czegoś nie wiesz to pisz.
 

P_F

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2009
Postów
424
Buchów
0
dlaczego wszyscy z tym kocem ratunkowym, to jest gówno jak ch*j, weź pie****nij białą farbą po taniości jak nie stać cię okleić tego folią diamond a raczej w twoim budżecie spokojnie się zmieścisz żeby to zrobić dobrze
 

Travis Bickle

Audaces fortuna iuvat.
Rejestracja
Maj 26, 2013
Postów
89
Buchów
0
Dziękuje za odpowiedzi.
Zaplanowałem to tak, jeśli coś jest do poprawki to śmiało. Box będzie miał następujące wymiary - 55x65x110x, zakupiłem już płytę osb i w najbliższym czasie będę składał. Za odbłyśnik posłuży koc ratunkowy. Słoneczkiem będzie HPS 150W, x2 wiatraczki 120mm. Pierw kubeczki -> doniczki 1L-> donice 11L. Ziemia Canna Terra Profesional (+?), x3 pestki - Critical+ Auto - Dinafem, Original Amnesia Autoflowering - Dinafem, Think Different - Dutch Passion. Z nazwozami mam mały problem, ale wstępnie Canna Terra Vega, Canna Terra Flora i Asahi Sl. Porady, poprawki, z***ki mile widzianie.

Pozdrawiam.
OnlyBongo
 

Ktoś.tam

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2015
Postów
183
Buchów
0
Cześć, jeśli chodzi o wysadzanie według mnie lepiej od razu wrzuć do docelowych. Coś czuję rownież, że 2 wiatraczki nie wystarczą ubezpieczyłbym się na Twoim miejscu w 2 wyciągające i jeden wciągający. Jeśli chodzi o nawozy jak zawsze chętnie bym Ci polecił indoor packa topmax bio bloom bio grow od biobizza z połączeniem ziemią all mix od biobizza ciężko nimi popalić roślinkę, a według mnie taki zestaw jest wystarczający i tani. Powodzenia życzę <peace>
 

Travis Bickle

Audaces fortuna iuvat.
Rejestracja
Maj 26, 2013
Postów
89
Buchów
0
Zaniepokoiłeś mnie tym, że x2 wiatraczki nie wystarczą dlatego domówiłem jeszcze jeden ;) Co do nawozów, jestem jakoś bardziej przekonany do Canny.. Tyle, że czy jeden na vega i jeden nawóz na flo + asahi sl wystarczy. Jutro rano będę składał boxa, pestki zamówione.
 
1

123_

Guest
wątek KOMARA polecam koszt boxa to szafka ze śmietnika 0 złotych żarówka 15 . wiatraczek i ziemia razem 30 zeta wyszło mu dwa razy po około 15 g jarania... to za 500 to masz małego jasia .. i filtr węglowy i h*j wie co jeszcze także .. ku**a
 

P_F

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2009
Postów
424
Buchów
0
na taką kabinę to lepiej kup małą puszkę białej farby albo przejdź się po ziomkach i popytaj czy gdzieś nie została komuś (z reguły biała zawsze zostaje ;])
wydaje mi się, że napotkasz sporo problemów z temp, wilgotnością za sprawą wentylacji
a jak już zbijasz z osb to zrób może wyższą tę kabinę w razie co na przyszłość i w rezerwie gdyby było za ciepło, lampę zawsze można obniżyć albo podłożyć coś pod doniczki ;)
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Za 500zł to zrobisz mały Wersal a nie szafkę na 2-3 rośliny :)

Tylko broń Boże nie kupuj nic w growshopach, bo oni mają chore ceny. Myśl i szukaj zamienników.

Konstrukcję oprzyj o metalowe kątowniki (aukcje: kątownik metalowy, sortowanie od najniższej), dno i wierzch z dociętej na wymiar płyty 12-18mm, ściany nawet z pilśni, drzwi z cienkiej OSB. Wewnątrz na mat białą farbą.
Odbłyśnik zrób sam z blachy alu, w razie potrzeby kup do niego u szklarza szybę, wentylacja na cichych wentylatorach komputerowych, wloty pasywne.

Zapach jest problemem?
 

Travis Bickle

Audaces fortuna iuvat.
Rejestracja
Maj 26, 2013
Postów
89
Buchów
0
Jasne, że nic z growshop'ów nie kupuje. Narzucają własną marżę, która sporo wynosi ;) Czytaj cały temat - całość buduje z płyty osb, którą już mam zakupioną i dociętą. Kontowników raczej nie potrzebuje, spoiwem będą dosyć długie wkręty, których trochę tam powkręcam :) Prosiłbym o wypowiedzi na temat wentylacji, nawozów, światła i tych bardziej pobocznych rzeczy bo waham się co kupić, a gdybym wiedział, że na pewno dobrze myślę to już bym zakupił. Co do odbłyśnika to raczej stawiam na gotowy hps z allegro (180zł) Hps 150 + zapłon + odbłyśnik i rozpraszacz ciepła, którego nie wiem czy użyje. Ściany chciałbym pokryć kocem ratunkowym, który też już mam. Zapach to średni problem, na razie bez filtra, gdy będzie flo i ostry zapach to zainwestuje. Ogólnie raczej stawiam na lekki profesjonalizm.
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Co do odbłyśnika to raczej stawiam na gotowy hps z allegro (180zł) Hps 150 + zapłon + odbłyśnik i rozpraszacz ciepła, którego nie wiem czy użyje.

Moim zdaniem za drogo.

Ściany chciałbym pokryć kocem ratunkowym, który też już mam.

Odradzam - trudno to ułożyć, odbija tak sobie a co najważniejsze robi z boksa piekarnik.

Wentylacja tak, jak pisałem. Policz jaką kubaturę będziesz miał, poczytaj ile przeciąga wentylator i przyjmij, że powietrze powinno być wymienione w szafce 2 razy na godzinę.
 
R

Rivi

Guest
Mylar też robi piekarnik, więc nie polecam. Biała farba bajka. Albo najlepiej jeszcze biała folia co w grow shopach można kupić. A co do HPS 150w to wg mnie warto zainwestować do 200zł kupić, sam taki kupiłem ok 200zł i byłem zadowolony. Wentyl najlepiej kanałowy + filtr węglowy ale ten dużo kosztuje to może coś sobie zmontujesz :) zależy jaka temp bd bo jak komputerowe rady nie dają to kanałowy da rade pozdro
 

Travis Bickle

Audaces fortuna iuvat.
Rejestracja
Maj 26, 2013
Postów
89
Buchów
0
Odradzam - trudno to ułożyć, odbija tak sobie a co najważniejsze robi z boksa piekarnik.

Hmm.. dopiero wróciłem z obi bo byłem po drobne pierdółki jak haki pod hps, zawiasy i zakupiłem już taśme dwustronną. Mam koc i taśme.. szkoda nie wykorzystać, farby obecnie nie mam. Zrobię tak - Obije kocem, zrobię test temperatur, jak będzie lipa to zerwe i farba. Nic nie stracę :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół