nasiona marihuany

Kwas fosforowy pH- ostrzeżenie!!!

Wyszukiwarka Forumowa:

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Dzien Dobry chlopcy i dziewczeta

Zabrzmi glupio ale jak to w zyciu bywa wszystko jest mozliwe,przez przypadek tracilem otwarta butle ph- kwasu fosforowego 59% wylala sie na podloge ale i przy okazji na moje jeansy skarpetki i klapki. Wyskoczylem z gaci i skarpetek i zmylem obcicie woda,pieklo lekko ale nic pozatym wiec nie droazylem tematu z niewiedzy.
Na 2gi dzien pogralem kilka h na korcie sciagam skarpetke,niestety z gornym platem skory stopy.
Goi sie juz po kilku dniach,jednak zostala mi paskudna dziura na gornej czesci stopy.

Zeby zneutralizowac dzialanie kwasu fosforowego nalezy przeplukac skore pod bierzaca zimna woda z mydlem,najlepiej zrobic oklad z sody oczyszczonej(moze byc ta do pieczenia)rozmieszanej w wodzie.Dziala prawie natychmiast i jest duza szansa ze nie bedzie duzych uszkodzen tkanki.
Bylem po buchu i niestety reakcje byly w replayu wiec radze zabawy z chemia na trzezwo bo szkoda zdrowia.Zdjecia nie daje bo sam nie moge z podziwu mojej glupoty patrzec na blizny...

Rubta co chceta ale z glowa!

Pozdr
Skwaszony Fidel
 
Ostatnia edycja:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Na wszelkie obrażenia skóry mam niezawodny środek, jest to maść własnej produkcji.
Składniki to w równych proporcjach wosk pszczeli, żywica drzew iglastych i smalec wieprzowy.
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale za***iście regeneruje wszelkie obrażenia, a zwłaszcza skóry. Oparzenia, otwarte rany, czy zwykłe odciski.
Ta maść ratowała ludzi przed przeszczepem skóry przy poparzeniach pierwszego stopnia.
 

amnesia69

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 9, 2012
Postów
797
Buchów
1
Nie wiem jak na oparzenia tego typu ale kiedys mojego bratanka uratowalem aloesem...siegal gorący czajnik ze świeżo przegotowana woda ze stołu i wszystko rozlalo mu się na twarz, szyje i brzuch :( dobrze ze bylem obok, zlapalem rozryczanego młodego i zanioslem go szybko do łazienki i pod zimna wode. Troche mu to bol zlagodzilo ale zaczely mu bable wychodzić a skora cala czerwona się zrobiła. Po pól godzinie bylo tylko gorzej, wtedy przypomniał mi się aloes w żelu. Wysmarowalem mlodego tym aloesem cala duza tubką. Po kilku godzinach dosłownie skora niemal wróciła do pierwotnego koloru..pamietam to jak dzis..chlopak powinien być caly w bliznach po takim oparzeniu a nie ma najmniejszego śladu :) na drugi dzień nawet nie pamiętal o zdarzeniu..

Elo
 

Green Farmer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2011
Postów
519
Buchów
0
azotowy tez parzy ostatnio myslalem co mi sie z dywanem stalo bo go kwalek brakuje ale przypomnaielm sobie ze stala tam butelka z HNO3. aha i tez ostrzezenie ze te butelki z tymi kwasami wgl sa nieszczelne bo jak lezy bokiem to zawsze sie sączy z tej butelki zawsze niewazne jak mocno dokrece ale kto uzywa to raczej o to zauwazyl :D
 
U

Usunięty 58869

Guest
zawsze na kwas lejemy zasadowym płynem aby go neutralizować. Według zasad BHP powinniśmy mieć ubrane rękawiczki lateksowe i okulary ochronne! Trzymać z dala od zasięgu dzieci! Kwas fosforowy ph- można myć podłogę bardzo zabrudzoną - świetnie brud puszcza ;) Raz mi się rozlało kapkę na podłogę parkiet i mega rozjaśniło podłogę jak nówka ;) ...

Miejmy się na baczności z środkami chemicznymi :weed-sign: Kwas fosforowy ph- itp.
 

EvilDoctor

Well-known member
Rejestracja
Cze 29, 2011
Postów
493
Buchów
0
zdrówka zdrówka a nawozy miesza się przed paleniem :)
 

Niedzielny

Member
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
24
Buchów
0
Dzien Dobry chlopcy i dziewczeta

Zabrzmi glupio ale jak to w zyciu bywa wszystko jest mozliwe,przez przypadek tracilem otwarta butle ph- kwasu fosforowego 59% wylala sie na podloge ale i przy okazji na moje jeansy skarpetki i klapki. Wyskoczylem z gaci i skarpetek i zmylem obcicie woda,pieklo lekko ale nic pozatym wiec nie droazylem tematu z niewiedzy.
Na 2gi dzien pogralem kilka h na korcie sciagam skarpetke,niestety z gornym platem skory stopy.
Goi sie juz po kilku dniach,jednak zostala mi paskudna dziura na gornej czesci stopy.

Zeby zneutralizowac dzialanie kwasu fosforowego nalezy przeplukac skore pod bierzaca zimna woda z mydlem,najlepiej zrobic oklad z sody oczyszczonej(moze byc ta do pieczenia)rozmieszanej w wodzie.Dziala prawie natychmiast i jest duza szansa ze nie bedzie duzych uszkodzen tkanki.
Bylem po buchu i niestety reakcje byly w replayu wiec radze zabawy z chemia na trzezwo bo szkoda zdrowia.Zdjecia nie daje bo sam nie moge z podziwu mojej glupoty patrzec na blizny...

Rubta co chceta ale z glowa!

Pozdr
Skwaszony Fidel

Uhh, wiedziałem że coś może się stać jak obleje się tym ale na szczęście moja reakcja mimo braku wiedzy była prawidłowa :), podczas otwierania buteleczki z ph- oblałem pół dłoni, chciałem to zbagatelizować ale czytając skład uznałem że standardowe płukanie zimna wodą i umycie rączek nikomu nie zaszkodzi. Po przeczytaniu twojej wypowiedzi na pewno teraz będę bardziej uważał :eek:
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Dotknalem przez przypadek listka strzykawka mokra od ph- i ten kwasior wypalil mi planta w tym miejscu. ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół