nasiona marihuany

Lista wartych uwagi Paneli LED do uprawy konopi

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Pokaż. To samo pod innym brandem ?

Ps. Uv.. Były tu.


O tu. Razem z czymś co w ogóle się w zasadzie na UV nie łapie. Tryb offtopu.
Wątek uvb jest na forum od wieków. Prehistoryczny. Z czasów gdy LED w zasadzie nie istniały w formie użytkowej.

 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,139
Buchów
7,887
Odznaki
5
Pokaż. To samo pod innym brandem ?
Wyglądało tak samo tylko te kindledy prostokątne a ja miałem kwadratowy panel. Oddałem po pierwszej uprawie, więc nie pokaże.
 

Nochal

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2023
Postów
75
Buchów
37
Taka odpowiedź dostałem z Lumateka na temat wysokości Lampy LED nad roślinkami. Chodzi o Panel Lumatek Attis Pro 300 W. Może komus sie przyda ;) Zadałem jeszcze kilka innych pytań jak bedzie cos ciekawego to wrzuce. Mam nadzieje że sie przyda i nie dostane nagany za zły temat haha. Pozdrawiam

Considering your setup with ATS 300W LED light, we can help you with some general guidelines for light distance.

During the seedling stage we recommend maintaining a light distance of around 0.7m between the canopy and the light source. This distance helps prevent light stress and allows seedlings to establish their root system and develop sturdy stems. Additionally, set the intensity output of the light to approximately 60% to provide the appropriate light levels for seedling growth.

PPFD Target: 100-300 µmol/m2/s.


As the seedlings grow and transition to the vegetative stage, you can gradually decrease the light distance to around 0.5m. At this stage, it is recommended to increase the intensity output to 80% to provide the plants with the necessary light energy for optimal vegetative growth.

PPFD Target: 400-600 µmol/m2/s.


When the plants enter the flowering stage, it is advised to maintain a light distance of around 0.3m between the canopy and the light source. Set the intensity output to 100% during the flowering stage to provide the highest light levels needed for robust flower formation.

PPFD Target: 800-1000 µmol/m2/s.


Remember to closely monitor your plants throughout each stage and adjust the light distance and intensity if necessary. It is essential to ensure that the plants receive sufficient light without experiencing light stress or heat damage.
 

wesoła_pestka

Well-known member
Rejestracja
Lip 26, 2023
Postów
573
Buchów
1,413
Odznaki
2
Biorąc pod uwagę konfigurację ze światłem LED ATS 300 W, możemy pomóc Ci w podaniu ogólnych wskazówek dotyczących odległości światła.

Na etapie sadzonek zalecamy zachowanie odległości światła około 0,7 m pomiędzy koroną a źródłem światła. Odległość ta pomaga zapobiegać stresowi świetlnemu i umożliwia sadzonkom ugruntowanie systemu korzeniowego i rozwinięcie mocnych pędów. Dodatkowo ustaw intensywność światła na około 60%, aby zapewnić odpowiedni poziom światła dla wzrostu sadzonek.

Wartość docelowa PPFD: 100-300 µmol/m2/s.


W miarę wzrostu siewek i przejścia w fazę wegetatywną można stopniowo zmniejszać odległość światła do około 0,5 m. Na tym etapie zaleca się zwiększenie intensywności do 80%, aby zapewnić roślinom energię świetlną niezbędną do optymalnego wzrostu wegetatywnego.

Wartość docelowa PPFD: 400-600 µmol/m2/s.


Kiedy rośliny wchodzą w fazę kwitnienia, zaleca się zachowanie odległości światła około 0,3 m pomiędzy koroną a źródłem światła. Ustaw intensywność wyjściową na 100% na etapie kwitnienia, aby zapewnić najwyższy poziom światła potrzebny do silnego tworzenia kwiatów.

Wartość docelowa PPFD: 800-1000 µmol/m2/s.


Pamiętaj, aby uważnie monitorować rośliny na każdym etapie i w razie potrzeby dostosować odległość i intensywność światła. Ważne jest, aby zapewnić roślinom wystarczającą ilość światła, bez stresu świetlnego lub uszkodzeń cieplnych.
 

Nochal

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2023
Postów
75
Buchów
37

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Aż takie future grow ? czy jednak nic nadzwyczajnego ?

2,9 cos - więcej 660 nm ? i samsungi + dużo barów. - przy takiej budowie łatwo o wysoka równomierność + może być bliżej.

Co on tam mówi bardzo sprawne zasilacze.

Panel jak panel - ile to kosztuje ?

migro mówi - spektrum - big spike in the red : ( przewinąłem )


Zwiększają udział 660 nm z wysokosprawnych diod by podciągać sprawność panelu w górę. Pozostawiając przy okazji białe światło dla oka - mniej więcej białe.

illumitex -> początek wątka.

spektrum X5

X5_spectrum.jpg


Mam nadzieje że nie dostane z***ki że wrzucam hahaha. Pozdrawiam

Ożywiasz wątek z przed wieków.
 
Ostatnia edycja:

Nochal

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2023
Postów
75
Buchów
37
Koszt:

600 W - 6900 zł
400 W - 3700 zł
320 W - 2450 zł

W zaokragleniu ;)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Koszt:

600 W - 6900 zł
400 W - 3700 zł
320 W - 2450 zł

W zaokragleniu ;)

:) Nie jest tak źle - do ilu cyfr zaokrągliłeś ? 300 W TSW w jakimś sklepie kosztuje 1500 w zaokrągleniu : A przy tym to jest ekchm. Tysiak więcej i jest inna klasa.

Deklarują : pod tym linkiem 2,95 sprawności - migro wyszło bardzo dużo użytecznych bo dał to bardzo blisko płaszczyzny pomiarowej.

3199579750.jpg


Nie mnie oceniać czy warto.

3 spektra : czy sprawność jest odmienna dla niech - nie ma SPD zamieszczonych: - to drugie pewnie więcej niebieskiego:
a to 3 byc może więcej 660 nm ? - Brak danych : nie miłe.

3 SPECTRA

SPECTRUM 1 = increase in active ingredients, thc, cbd, terpenes, flavours.
SPECTRE 2 = Tight internodes and production of large leaves for more photosynthesis.
SPECTRE 3 = Resin yield and production.



ADVANTAGES:

1. More balanced distribution of brightness = more homogeneous culture = more yield on the edges.
2. No direct heat on plants to harvest all year round with less risk of disease.
3. 40 to 60% savings in power consumption.
4. More compact final product that produces more weight, resin, terpenes, thc, cbd and flavours.
5. No maintenance, replaceable components 1 by 1 with screw connecters.
6. Scalable led luminaire that can withstand new technologies by changing led bars and reprogramming its transformer.
7. Efficiency from 0 to 1.5kg over 1.6m x 1.6m without co2.
8. With a 4m cable to move the transformer in summer out of the growing tent.
9. With dimmer 25% - 50% -75% -100%
10. Variation possible in 0-10v with LLT M16 connecter, Trolmaster compatible with ESC-5 cable


OPTIONAL:

2 LED BARS BOOST 30W UVA UVB IR 110cm


Power*: (600w)
PPF* output: 1'794 umol/s
System efficiency*: 2.95 umol/d
Input voltage: 100-277 V
Power factor: 0.98
Warranty: 3 years
Dimensions: 111.9 x 111,7 x 11.6 cm
Weight: 14.7kg
IP: 54
Certifications: CE, ROHS
Variation: 0-10V
BTU: 2500
Tolerance*: +-10%

Do not use corrosive and phytosanitary products on the silicone or reflector of LED chips. Max ambient temperature: 35°c
The life of the transformers is estimated at 117,000 hours when operating with a housing temperature of 70 ° C
Please connect the 8 led bars before connecting the lamp.
Attention very powerful luminaire, please use protective glasses.




Ten nie był zbudowany tak aby być bardzo blisko :

Usable PPE

2.79 µmol/w

trochę mniej od tego wyniku migro użytecznych. Dalej i nie tak równomiernie.

btw: spekrtum X5 było "podobne" ale sprawność całkowita modułów surei - przy tym układzie 1,0 umol/J całkowita :lol:

spektrum.jpg

2013-2015 : teraz 2024 : ( żyrandole na białych przebiły sprawnościami - te wszystkie panele z początku watka - i to nie było niedawno - a "niedługo" po : )​

A układy kolorowe - podchodzić mogą pod 4,0.

Diodom już wiele sprawności nie przybędzie - do tego postęp jest powolny - rewolucyjnych zmian nie ma sie co spodziewać - co najwyżej układów - takich właśnie - coraz więcej 660 nm - i więcej diod pracujących nisko - tak aby chodziły tak blisko optymalnego pradu z punktu widzenia sprawności jak się da : Dodatkowo - sprawne zasilanie 95% np.
+ budowa taka aby równomierność była duża przy pracy blisko - w boksach - ze ścianami małe straty na nich - przez małe odległości od :

Pod tym względem - tak przyszłość XD : Inaczej się nie da już wiele wydusić.​

przeszłosć BML : ( 2013-2015 ?)

Budowa panelu : - Same bary podobnie : do tego suwane : ( wszystko było wcześniej - diody były gorsze )
Ale i wada jak cholera - diody ze rozpraszaczem - w wąskim odbłyśniku - tracił na tym jak diabli - choć wtedy gdy to budowano był chyba jednym z najlepszych na rynku - diody osram - kolorowy - ( padli chyba na ich gruzach powstało fluence )​


BML_SPYDR.jpg
BML_SPYDR_bars_in.jpg
IMG_1665_%283%29.JPG
IMG_1669.JPG
 
Ostatnia edycja:

Nochal

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2023
Postów
75
Buchów
37
:) Nie jest tak źle - do ilu cyfr zaokrągliłeś ? 300 W TSW w jakimś sklepie kosztuje 1500 w zaokrągleniu : A przy tym to jest ekchm. Tysiak więcej i jest inna klasa.

Zaokrągliłem +/- 50 zł :)

Napisałem do nich maila i na ta chwile bez "proszenia" I can offer you 20% discount on products with shipping costs and VAT included.

Co do reklamacji In case of warranty you send us a photo showing the defects and we send you the components to change which is very simple.

Tak to wyglada :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Deklaracja - 2.95 sprawność - pomiary równo - bardzo ładny wynik sprawność użyteczna - pojedyncza lampa bardzo blisko płaszczyzny pomiarowej w boksie - wynik w takim wypadku zawsze wychodzi blisko deklaracji sprawności całkowitej - przez minimalizację stratnych odbić.

Reszta to kwestia ceny względem innych, analizy kosztów.

Na rynku teraz jest masa paneli - deklaracje wraz ze zmianą generacji idą wolno ale idą w górę. Za jakiś czas pewnie pojawiają się podobnie o deklaracji wyjściowej 3.1.​

Pozdr.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół