nasiona marihuany

Lista wartych uwagi Paneli LED do uprawy konopi

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
Pokaż. To samo pod innym brandem ?

Ps. Uv.. Były tu.


O tu. Razem z czymś co w ogóle się w zasadzie na UV nie łapie. Tryb offtopu.
Wątek uvb jest na forum od wieków. Prehistoryczny. Z czasów gdy LED w zasadzie nie istniały w formie użytkowej.

 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Pokaż. To samo pod innym brandem ?
Wyglądało tak samo tylko te kindledy prostokątne a ja miałem kwadratowy panel. Oddałem po pierwszej uprawie, więc nie pokaże.
 

Nochal

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2023
Postów
71
Buchów
33
Taka odpowiedź dostałem z Lumateka na temat wysokości Lampy LED nad roślinkami. Chodzi o Panel Lumatek Attis Pro 300 W. Może komus sie przyda ;) Zadałem jeszcze kilka innych pytań jak bedzie cos ciekawego to wrzuce. Mam nadzieje że sie przyda i nie dostane nagany za zły temat haha. Pozdrawiam

Considering your setup with ATS 300W LED light, we can help you with some general guidelines for light distance.

During the seedling stage we recommend maintaining a light distance of around 0.7m between the canopy and the light source. This distance helps prevent light stress and allows seedlings to establish their root system and develop sturdy stems. Additionally, set the intensity output of the light to approximately 60% to provide the appropriate light levels for seedling growth.

PPFD Target: 100-300 µmol/m2/s.


As the seedlings grow and transition to the vegetative stage, you can gradually decrease the light distance to around 0.5m. At this stage, it is recommended to increase the intensity output to 80% to provide the plants with the necessary light energy for optimal vegetative growth.

PPFD Target: 400-600 µmol/m2/s.


When the plants enter the flowering stage, it is advised to maintain a light distance of around 0.3m between the canopy and the light source. Set the intensity output to 100% during the flowering stage to provide the highest light levels needed for robust flower formation.

PPFD Target: 800-1000 µmol/m2/s.


Remember to closely monitor your plants throughout each stage and adjust the light distance and intensity if necessary. It is essential to ensure that the plants receive sufficient light without experiencing light stress or heat damage.
 

wesoła_pestka

Well-known member
Rejestracja
Lip 26, 2023
Postów
513
Buchów
1,272
Odznaki
2
Biorąc pod uwagę konfigurację ze światłem LED ATS 300 W, możemy pomóc Ci w podaniu ogólnych wskazówek dotyczących odległości światła.

Na etapie sadzonek zalecamy zachowanie odległości światła około 0,7 m pomiędzy koroną a źródłem światła. Odległość ta pomaga zapobiegać stresowi świetlnemu i umożliwia sadzonkom ugruntowanie systemu korzeniowego i rozwinięcie mocnych pędów. Dodatkowo ustaw intensywność światła na około 60%, aby zapewnić odpowiedni poziom światła dla wzrostu sadzonek.

Wartość docelowa PPFD: 100-300 µmol/m2/s.


W miarę wzrostu siewek i przejścia w fazę wegetatywną można stopniowo zmniejszać odległość światła do około 0,5 m. Na tym etapie zaleca się zwiększenie intensywności do 80%, aby zapewnić roślinom energię świetlną niezbędną do optymalnego wzrostu wegetatywnego.

Wartość docelowa PPFD: 400-600 µmol/m2/s.


Kiedy rośliny wchodzą w fazę kwitnienia, zaleca się zachowanie odległości światła około 0,3 m pomiędzy koroną a źródłem światła. Ustaw intensywność wyjściową na 100% na etapie kwitnienia, aby zapewnić najwyższy poziom światła potrzebny do silnego tworzenia kwiatów.

Wartość docelowa PPFD: 800-1000 µmol/m2/s.


Pamiętaj, aby uważnie monitorować rośliny na każdym etapie i w razie potrzeby dostosować odległość i intensywność światła. Ważne jest, aby zapewnić roślinom wystarczającą ilość światła, bez stresu świetlnego lub uszkodzeń cieplnych.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół