nasiona marihuany

Lista wartych uwagi Paneli LED do uprawy konopi

Wyszukiwarka Forumowa:

brylant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 11, 2009
Postów
976
Buchów
0
Ale czego? ;) 40 lat walki o częściową legalizacje ?
Kasy i rynku zbytu?
Technicznie ten ich panel to ... ;) żadna wielka filozofia <lol>

modelu biznesowego ale to w zamierzeniu ironia

;) To wartość pozwalająca w wypadku upraw w Phytotronach --> Photosynthetic photon flux levels of 800 μmol m-2 s-1 are adequate to simulate field daily-integrated PPF levels for both short and long day plants, but plant canopies can benefit from much higher PPF levels.

Ten art: sygnowany NASA : stary ale się nic nie zmieniło. https://www.forum.haszysz.com/showt...ity-and-duration-on-photosynthesis-and-growth
Liczy sie to co dociera do roślin a tu: konstrukcja jak by nie patrzeć - umożliwia : jak najbardziej równomierne..
| byli tacy co zarzucali jej nieco zbyt mała dbałość o odprowadzanie ciepła.. ale.. zawsze znajdzie sie ktoś komu wszystko sie nie podoba ;D|

to - trochę ponad 2x więcej niż punkt końcowy liniowego wzrostu szybkości fotosyntezy "dla pojedynczego liścia" - u rośliny takiej jak konopie.

Z BML na 1.2x1.2 tym: http://www.bmlhorticulture.com/spydr-1200-grow-max-spectrum/ będzie mniej. Ale i tak ...

http://www.bmlcustom.com/custom-led-strip/ Jakbyś liczył coś tym kalkulatorem: - to imo. nie ma co patrzeć na wyniki dla diod 610, 625.

Pora popatrzeć na data sheet : i użyć oprogramowania alternatywnego. -> sprawności : tych dwu diod są niewiarygodne.

te same diody co : http://plantphotonics.com/

no to kilka typów do wyboru maja ;D http://www.osram-os.com/osram_os/en...log/led-light-emitting-diodes/oslon/index.jsp

kalkulator dla top binów tych diod nie liczy: http://www.osram-os.com/Graphics/XPic4/00158091_0.pdf/LH CP7P (EnglishDeutsch).pdf

no to lektura.

co do chlodzenia bml w sumie to nie problem i tak kazdy wenta w boxie ma, mieszajacego.

i tak sobie wlasnie mysle nad spectrum czy wziac out of the box czy cos kombinowac?

pisza (out of the box): LED Selections: (67%) 660nm Deep Red, (13%) 625nm Red, (13%) 6500K Cool White and (7%) 450nm Royal Blue

ale 67% z 440 = 294,8, 13% = 57,2, 7% = 30,8 i moze techniczny nie jestem ale mysle ze wiem ze diody nie sa dzielone na czesci dziesietne :D

Swoja droga nie za wiele deep red (=far red?)?

ze panel bedzie wisial w boxie flo to i takie przydaloby sie spektrum mnie? takie znaczy jakie hehe takie out of the box? duzo tam bardzo czerwieni

---------- Post Zaktualizowany 00:23 ---------- Data pierwszego postu 00:22 ----------

====
SPYDR - uses 440 Osram LED: zasilacze : Mean Well drivers:
====

Czytalem ze bardzo dobre?



 
S

sub

Guest
modelu biznesowego ale to w zamierzeniu ironia

Dla mnie to coś - bliskiego aronii..

co do chlodzenia bml w sumie to nie problem i tak kazdy wenta w boxie ma, mieszajacego.

ano.. wiatraczek być musi.. zamieszanie sie samo nie zrobi.
Ale mimo wszystko ;) | opinia z forum : nie pomne którego: | i tak patrząc na to - z punktu widzenia - budowy podobnego ustrojstwa: aż by się prosiło o rozwinięte radiatory z wystającymi w poprzek sporymi żeberkami. Na pewno by nie zaszkodziło .. ba: koszty by wzrosły.. takie profile jakie używają są po prostu wytłaczane i cięte.

i tak sobie wlasnie mysle nad spectrum czy wziac out of the box czy cos kombinowac?

A bo ja wiem ? Mi się podoba układ zbliżony do 7:2:1 ;)

pisza (out of the box): LED Selections: (67%) 660nm Deep Red, (13%) 625nm Red, (13%) 6500K Cool White and (7%) 450nm Royal Blue

ale 67% z 440 = 294,8, 13% = 57,2, 7% = 30,8 i moze techniczny nie jestem ale mysle ze wiem ze diody nie sa dzielone na czesci dziesietne :D

;) Raczej nie bardzo: ale po wpisaniu - sprawności osiąganych dla takich diod - w oprogramowanie rysujące ładne obrazki : - na zasadzie to na sztuki sprawność - na oko "pi razy kaloryfer" generuje równie ładny obrazek nie odbiegający od tego co chyba Oni zamieścili - walorami wizualnymi.

myślisz, że dużą różnicę zrobi jak się da np: 294 -58-58-30 ;D : albo 294 -57 - 57 - 32 ?

Swoja droga nie za wiele deep red (=far red?)?

tufared .. 660 to 660 jak by nie zwać: czy deep red "photo red.. .. czy jak komu wygodnie.
Jak zwał tak zwał.

Diody o tej długości fali : mają - w lit: podawane sprawności radiometryczne - realne w warunkach pracy 38% - a 625 - 30%

Co jest zapewne prawdziwe jakoś... z grubsza: na zasadzie : średnio około 21% mniejsza sprawność radiometryczna : a to przekłada się mniejszy strumień z mocy.

Skoro : liczyć ma się strumień => to aby zbudować panel o jak najwiekszej sprawności trza użyć głównie najbardziej sprawnych diod.

Klasa diod.. .. podobna wszystkich... wiec dziwacznych odchyłów w rodzaju dobre 625 lepsze od noname 660 tu raczej ni ma.

Stąd te konfiguracje : najsprawniejszych na strumień paneli:
głównie 660 : royal blue : i zimne białe.
[ heliospectra : model bez IR - ... illumitex .. nie bez przyczyny tak to robią.]

Jeżeli - kalkulator BML nie kłamie i oddaje np: realną sprawność używanych przez nich diod: 450nm - to imo nie są to top biny.. chyba...

Ale.. Ała.. przeszukać data sheet osrama? i z tego wszystkiego coś sobie szacować co który jaki.. komu by się chciało.

Wrażenie takie jakieś, że dla 615 i 625 - podają wartości nie realne : być może na zasadzie sprawność fotometryczna top: przeliczona : dla 25 stopni na złączu : co ma się jak pięść do nosa do sprawności w warunkach pracy? ciekawe..

ze panel bedzie wisial w boxie flo to i takie przydaloby sie spektrum mnie? takie znaczy jakie hehe takie out of the box? duzo tam bardzo czerwieni

Hmm... nie za dużo niebieskiego ;). Nie więcej niż jest to niezbędne? I kropla - białych - co by sprawność utrzymać wysoką.

Coś jakby : plantphotonics : ale z mniejsza ilością diod 625 - .. i z zimnymi bardzo białymi zamiast ciepłych ;)

Czytałem ze bardzo dobre?

Powszechnie dostępne. I raczej nie drogie?

oo..
Filmik jak filmik. ;)

spydr - Podobnie ślą światło jak: produkty od http://www.illumitex.com/ - a tamte...mają mieć sprawność.. sekundkę | bo tak zwane "spektrum" - jakby niewiele odbiega - z tą różnicą, że tam nie dali ani kropli diod 625 | około 1.2 - 1.3 : niech będzie 1,25 - kontra 1,66? - 33% więcej dostępnych fotonów z tej samej mocy?
Ceny? - trzeba poszukać : wiele modułów: nie spiętych w jedną całość : do zamontowania jakoś tam : sprawność znana: - : ciekawe jak ekono..

HPS.. hi end..

Chyba? rekord na dwu-trzonkowych lampach 1000W - to około 1,5 g/w? Na systemie o sprawności 1,7 mikromola/J - .. liczonej - na to co wyszło z oprawy nie na "gołą" lampę - przy niemożliwej do osiągnięcia charakterystycznej dla takiego panelu równomierności oświetlenia: nawet z wieloma lampami: - większymi stratami z brzegów zawsze.. stratami.. strumienia..

Ktoś kiedyś coś wspominał: o tym.. na wielu sztukach : zapewne z osiąganiem możliwie najlepszej równomierności - najmniejszych strat na odbiciach etc.

Jak w porównaniu do HPS : wypadają? plantphotonics ? --> Taka czysto subiektywna opinia : .. : Rozumiem, że bardzo zachęcająca skoro ;D ...

ps: Philips robi także moduły: led: do gro ;) Sporo konfiguracji opcji...
... sprawności..?
 
Ostatnia edycja:

brylant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 11, 2009
Postów
976
Buchów
0
Dla mnie to coś - bliskiego aronii..

jak aronia to herbapol gdzie o ironio aronii praawie nie ma hehe

ano.. wiatraczek być musi.. zamieszanie sie samo nie zrobi.
Ale mimo wszystko ;) | opinia z forum : nie pomne którego: | i tak patrząc na to - z punktu widzenia - budowy podobnego ustrojstwa: aż by się prosiło o rozwinięte radiatory z wystającymi w poprzek sporymi żeberkami. Na pewno by nie zaszkodziło .. ba: koszty by wzrosły.. takie profile jakie używają są po prostu wytłaczane i cięte.

A no byloby lepiej ale nie mozna miec wszystkiego ;) nie ma co narzekac

A bo ja wiem ? Mi się podoba układ zbliżony do 7:2:1 ;)



;) Raczej nie bardzo: ale po wpisaniu - sprawności osiąganych dla takich diod - w oprogramowanie rysujące ładne obrazki : - na zasadzie to na sztuki sprawność - na oko "pi razy kaloryfer" generuje równie ładny obrazek nie odbiegający od tego co chyba Oni zamieścili - walorami wizualnymi.

Jato tych ladnych obrazkow nie rozumiem nawet specjalnie ladne dla mnie one nie sa ;)

myślisz, że dużą różnicę zrobi jak się da np: 294 -58-58-30 ;D : albo 294 -57 - 57 - 32 ?

mysle ze nie ale jestem przekonany ze precyzyjniej byloby przedstawic wartosci dziesietne procentow by wyszly liczby calkowite diod - no ja bym tak zrobil, profesjonalnie chyba?

tufared .. 660 to 660 jak by nie zwać: czy deep red "photo red.. .. czy jak komu wygodnie.
Jak zwał tak zwał.

i dlategom wlasnie pytal czy to to samo. ot tak chcialem sie upewnic ;)

Diody o tej długości fali : mają - w lit: podawane sprawności radiometryczne - realne w warunkach pracy 38% - a 625 - 30%

Co jest zapewne prawdziwe jakoś... z grubsza: na zasadzie : średnio około 21% mniejsza sprawność radiometryczna : a to przekłada się mniejszy strumień z mocy.

Skoro : liczyć ma się strumień => to aby zbudować panel o jak najwiekszej sprawności trza użyć głównie najbardziej sprawnych diod.

Klasa diod.. .. podobna wszystkich... wiec dziwacznych odchyłów w rodzaju dobre 625 lepsze od noname 660 tu raczej ni ma.

Stąd te konfiguracje : najsprawniejszych na strumień paneli:
głównie 660 : royal blue : i zimne białe.
[ heliospectra : model bez IR - ... illumitex .. nie bez przyczyny tak to robią.]

Jeżeli - kalkulator BML nie kłamie i oddaje np: realną sprawność używanych przez nich diod: 450nm - to imo nie są to top biny.. chyba...

Ale.. Ała.. przeszukać data sheet osrama? i z tego wszystkiego coś sobie szacować co który jaki.. komu by się chciało.

Wrażenie takie jakieś, że dla 615 i 625 - podają wartości nie realne : być może na zasadzie sprawność fotometryczna top: przeliczona : dla 25 stopni na złączu : co ma się jak pięść do nosa do sprawności w warunkach pracy? ciekawe..



Hmm... nie za dużo niebieskiego ;). Nie więcej niż jest to niezbędne? I kropla - białych - co by sprawność utrzymać wysoką.

:scratch:


Coś jakby : plantphotonics : ale z mniejsza ilością diod 625 - .. i z zimnymi bardzo białymi zamiast ciepłych ;)

I tu wlasnie stoje przed wyborem kupic taki BML i wydac miliony i miec jeden PP w nadmierze czy tez dokupic 3 panele za pol ceny BML, miec ostatecznie 8 paneli PP czyli po 4 PP na 1,44m2 - pokrycie BMLa oraz mniej wiecej jego wydajnosc - za polowe ceny wiec chyba wybor dla mnie oczywisty..

Powszechnie dostępne. I raczej nie drogie?
oo..
Filmik jak filmik. ;)

spydr - Podobnie ślą światło jak: produkty od http://www.illumitex.com/ - a tamte...mają mieć sprawność.. sekundkę | bo tak zwane "spektrum" - jakby niewiele odbiega - z tą różnicą, że tam nie dali ani kropli diod 625 | około 1.2 - 1.3 : niech będzie 1,25 - kontra 1,66? - 33% więcej dostępnych fotonów z tej samej mocy?
Ceny? - trzeba poszukać : wiele modułów: nie spiętych w jedną całość : do zamontowania jakoś tam : sprawność znana: - : ciekawe jak ekono..

HPS.. hi end..

Chyba? rekord na dwu-trzonkowych lampach 1000W - to około 1,5 g/w? Na systemie o sprawności 1,7 mikromola/J - .. liczonej - na to co wyszło z oprawy nie na "gołą" lampę - przy niemożliwej do osiągnięcia charakterystycznej dla takiego panelu równomierności oświetlenia: nawet z wieloma lampami: - większymi stratami z brzegów zawsze.. stratami.. strumienia..

Ktoś kiedyś coś wspominał: o tym.. na wielu sztukach : zapewne z osiąganiem możliwie najlepszej równomierności - najmniejszych strat na odbiciach etc.

Jak w porównaniu do HPS : wypadają? plantphotonics ? --> Taka czysto subiektywna opinia : .. : Rozumiem, że bardzo zachęcająca skoro ;D ...

ps: Philips robi także moduły: led: do gro ;) Sporo konfiguracji opcji...
... sprawności..?

jak wypadaja PP vs HPS - moim zdaniem i opieram je tylko i wylacznie na wynikach to wypadaja podobnie lub lepiej. Plon bylpodobny lub lepszy ALE wiaze sie to tylko i wylacznie z zapelnieniem powierzchni diodami jak przy BML. 2 PP na 1,44m2 moim zdaniem to za malo by osiagnac zbior z hps 600w. Chyba ze bardziej dopracujemy techniki uprawy, nauczymy sie nawozenia i dopracowania warunkow. Wtedy moze uda sie sciagnac ze 2g/W z PP. Jest to w zasiegu ALE na to trzeba czasu.
 
S

sub

Guest
A no byloby lepiej ale nie mozna miec wszystkiego ;) nie ma co narzekac

Może się doczekamy aż ktoś zbuduje ... Jedna taka firma znana z wypisywania durnot w reklamach robi linowe moduły z czymś takim.
Sprawność nieznana.

Jato tych ladnych obrazkow nie rozumiem nawet specjalnie ladne dla mnie one nie sa ;)

Kwestia gustu. Ja takie obrazki lubię. Choć mają one walory typowo ozdobne.
Ciekawa forma wizualizacji „danych”.

mysle ze nie ale jestem przekonany ze precyzyjniej byloby przedstawic wartosci dziesietne procentow by wyszly liczby calkowite diod - no ja bym tak zrobil, profesjonalnie chyba?

Hmm.. w reklamówce?

jak wypadaja PP vs HPS - moim zdaniem i opieram je tylko i wylacznie na wynikach to wypadaja podobnie lub lepiej.

Ile tam jest mocy liczonej na m2? | aby doczytać w relacji za leniwy jestem ;)|

Popatrzmy: https://www.forum.haszysz.com/showt...FULL-ORGANIC&p=1314639&viewfull=1#post1314639

lampy w boksie: każda z nich ma 45x 40 cm.
Według producenta ma zastępować 500 W HPS ;]
Każda z nich: http://www.plantphotonics.com/catal...ducts_id=31&osCsid=eficg2jhs2ci9onvu4v11lbdg4

Chwila nie masz tego? http://www.plantphotonics.com/catalog/product_info.php?cPath=27&products_id=33

Proporcje na zdjęciu : pewnie zeza mam : i to 3 x 155 : rozmiar 33x56?: rozmiar tego namiotu?
| mam : podajesz w relacji ;]|
Perfect for 70 x 70cm
OK for 80 x 80cm
Available in 2 versions – 40 x 45 cm for square grow areas or 33 x 56 cm (it is one panel from a 280 watt light) for rectangular areas.

>??

displayimage.php
[/url]

normal_P2250019.JPG

Plon bylpodobny lub lepszy ALE wiaze sie to tylko i wylacznie z zapelnieniem powierzchni diodami jak przy BML. 2 PP na 1,44m2 moim zdaniem to za malo by osiagnac zbior z hps 600w. Chyba ze bardziej dopracujemy techniki uprawy, nauczymy sie nawozenia i dopracowania warunkow. Wtedy moze uda sie sciagnac ze 2g/W z PP. Jest to w zasiegu ALE na to trzeba czasu.

Podobno… Znaczy się Niejaki Knna tak pisał:
Połowa wartości strumienia HPS | oznaczało to „chyba” około 250-300 mikrolomi /m2 sek – zamiast 500-600 z mniejsza równomiernością | -> na dwukolorowych LED: umożliwiała osiąganie 3/4 plonu takiego jak na HPS z powierzchni.

W wypadku : chęci osiągnięcia tego samego plonu z powierzchni: należy mieć zbliżony strumień | co … w chwili obecnej oznaczało by „kapkę” mniejszą moc : niż w czasach gdy to pisał.|

Knna: był raczej dosyć wiarygodny. Prekursor – pewnego rodzaju.

Mowa oczywiście o strumieniu „realnie” osiąganym – a nie tym co emituje lampa – w wypadku HPS – opraw – odmiennych : zawieszania bez sensu.. etc.. traci się dużo z tego co sama lampa emituje.

Dla ledów o szerokich katach rozs: - bardo źle na to wpływa „wysoki montaż” – straty na odbiciach etc.

Mi się wydaje, że to co Knna pisał ma sens. I się sprawdza.
Nie wiem tylko czemu przypisać taką „przewagę” – przy niższych strumieniach. Choć w wypadku HPS – w doświadczeniach na konopiach – uzyskiwano : większe plony suchej masy z mocy przy strumieniach niskich – tyle, że z .. niższym udziałem kwiatów w stosunku do łodyg. Takie tam naukowe.

Kto wie czemu w wypadku LED.. plony liczone na kwiaty przy niższych… : udział niebieskich fot w strumieniu etc? Ciekawe.

No i co z IR ;) I bawieniem się pokrojem.

W każdym razie chyba: jeśli by się nastawiać na : bicie rekordów plonów z mocy : to nie tylko – najsprawniejsze z dostępnych diod: ale i nie przesadnie wysokie strumie na powierzchnie + ewentualne oświetlenie boczne w stylu :ledgrow.eu z czasów bicia rekordów.

Może jeszcze manipulacja LAI i współczynnikiem K – aka – fryzjer: ale od góry nie od dołu: ?

ps: Na białych led "planarach" : ludzie osiągali plony zbliżone do 1g/w

ps: 2 --> dopiero pierwszy raz poprzeglądałem Twoja fotorelacje i się jako tako w tym rozeznaje :lol:
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest

Chłodzenie cieczą: ;)

http://media.wix.com/ugd/78ce6a_9ee2f006ec8141da898351f9130fd753.pdf

105 lum/wat - na białych diodach: -> podobne sprawności - a czasem i lepsze- przy zbliżonych temp widmowych: mają dobre ledowe zamienniki świetlówek liniowych. Nie chłodzone cieczą: i ... możliwe do rozłożenia jak moduły z SPYDR

tak mi sie jakoś przypomniało: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?66453-LED-chłodzone-wodą-cieczą-znaczy-się-Fajne
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
wiem ze temat dotyczy najlepszych ledow , ale nie moglem sie powstrzymac zeby to wrzucic tutaj zeby szanowny pan to rozpracowal pozro


takie tam znalazlem info na temat s600
BML- http://www.bmlhorticulture.com
I talked for a long time with nick...awesome dude. Great business man, and seems to be making a solid product. They are making everything on site as far as housing and aluminum. I can't remember the drivers. But Osram chips...he was claiming over 50% efficient with the 660nm . They test each batch that comes in. His had a better fV than the spec sheet we use, so that is why he told me.
There are some perforce things about the lights that aren't perfect to me but still is a really nice light. Specifically the spyder 1000. The problem is defiantly heat though...the bars are hot as hell to the touch on the 600 and 1000...I would assume that even a single bar is going to get that hot. But they are getting a great even spread and has some adjustability as far as tilting the bars. Intesity isn't quite there like I like to see(I have high intensity standards), but the evenness is there.

---------- Post Zaktualizowany 19:31 ---------- Data pierwszego postu 19:04 ----------

http://liltomatoconcepts.com/products.html

---------- Post Zaktualizowany 19:36 ---------- Data pierwszego postu 19:31 ----------

http://www.transcendlighting.com/products.html
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
There are some perforce things about the lights that aren't perfect to me but still is a really nice light. Specifically the spyder 1000. The problem is defiantly heat though...the bars are hot as hell to the touch on the 600 and 1000..

Ciekawe co to dokładnie oznacza:
Być może grzeje się to podobnie jak "ledowe" zamienniki - "żarówek" - z temp: radiatora 60 stopni ? Tu warunki pracy diod i tak powinny być lepsze.

Philips: ma swoje produkty „horti” chłodzone nie lepiej. Budowa podobna do iluminexu czy BML.
Nadmiernie – się chłodzeniem mało kto przejmuje. Może kilku extremistów?

linki .. zamienione miejscami:

imo zupełnie nierealne wyniki sprawności.

==> with an efficiency of 2.4 μmoles of photons per watt (ľmol/W)

Pompa „royal blue” + luminofor : widmo pokazane jako photosynthetic white – wygląda na cool white.

Sprawność – powyżej 50% : 51-52 : nie realne dane ?!.
Tym bardziej dla układu z diodami royal blue – oraz plastykowym czymś z luminoforem:

Szacunki:

Diody białe na YAG : strumień -> z 1J promieniowania liczony od 400 do 830 : zamiast do 700 – jak się powinno. Dla kilku konkretnych diod: - liczony po SPD. Nie do końca dokładnie. Ale pokazuje w jakich granicach się to mieści.

2700 K -> 4,99 mikromola z J promieniowania
3000 K -> 4,97
4000 K -> 4,75
5000 K -> 4,61
6300 K -> 4,52

Z kolei: 1 lum -> to : dla tych konkretnych diod :

2700 K->3,33 mW promieniowania
3000K -> 3,40 mW
4000K -> 3,24
5000K -> 3,31
6300K -> 3,19

Diody zastosowane w tym jako „pompa” nawet jeśli są Philipsami royal blue:
.. to nie mają sprawności większej niż 50% +-3-4%=> a luminofor przekształca cześć z dostępnych fotonów na.. .. a każdy proces ma to do siebie, że ma jakąś określoną sprawność:

Szacunkowo:
Cree XPE-2
Cool white – 5000K do 10000K – najlepsze biny na 350 mA :122 lm: w realnej temp pracy:
Moc diody : 2,9*0,35 => 1,015 :

Każdy lumen to diody na YAG o skorelowanej temp widmowej w tych granicach niech będzie, że to: około 3,2 mW :

=> 390 mW promieniowania: => a z każdego J – W : mamy strumień: około 4,5 milimola:
-> 1,755 : niech będzie do 1,8 milimola : z diody : i około 1,77 milimola z J | moc diody nieco powyżej 1W|

I to jest liczone nie od 400 nm do 700 nm – A od 400 do 830: razem z IR. Którego w widmie tych diod jest odrobinkę.

Dla ciepłej białej: około 90 lum: 350 mA :
=> 90* 3,4 => 306 : 0,306* 4,99 => 1,52 : => po uwzględnieniu mocy diody: 1,5 => przy czym dioda ciepła biała ma całkiem spora emisje poza 700 nm :

Szacunkowo czysto na oko:

Jak sprawne diody Royal mogą użyć ;]
Około 50% ? => ~500 mW z każdego J

Podają dane Philipsów royal: - to ich pompa:

LXML-PR02-1100
Najlepsze: w data sheet: LXML-PR02-1100 53% na 700 mA
http://www.philipslumileds.com/products/luxeon-rebel/luxeon-rebel-color
Dla nich sprawność na „strumień” wychodzi około 2 milimoli z J => przy 700 mA ;] - i przekracza 2 na 350 mA

Szacunkowo – zupełnie: dla 350 mA | bez znaczenia na 700 – po założonym % sprawności wyjdzie tak samo |

Około 20% - strumienia w świetle rozumianym jako : cool white : to niebieski:

Pierwotna emisja: pompy:
Niech wyjściowa wartość będzie nawet 550 mW :
Zostaje: 110 mW – z pierwotnej emisji bez przetworzenia:
Reszta: 440 : - zostaje przerobiona ze sprawnością 60% | świetna|.. niech im będzie. 264 mW
Suma: 374 mW : => 0,374*4,75 => 1,77 ;)

Oczywiście mogę się bardzo grubo w tym wszystkim mylić…. :ale: … Dlaczego jakieś dziwnej firmie : która – po prostu kupuje – wszystko: od diod do: luminoforów miało by się udać coś co innym nie wychodzi ;]
Musieli by przebić granicę 160 lum/wat dla białego światła - licząc to razem z zasilaniem.

Mają jeszcze jeden produkt: z luminoforem: - innego rodzaju:

Taki - podobny- etc.. można kupić bez trudu: nie tylko oni go używają: przynajmniej kilku producentów – łącznie z chińszczyzną. Od luminoforu nakładanego bezpośrednio na „chip” do tego ich wynalazku, który zalatuje:

Tym: -> dokładnie ta sama zasada działania : Diody royal blue + kawałek plastyku : w którym jest "zatopiony" luminofor - w zależności od tego - jaki - albo białe światło albo..

https://www.google.pl/search?q=phil...rce=univ&ei=XfH6VN3VM4K4UcakgOgP&ved=0CB8QsAQ

47.jpg

46.jpg

44.jpg


A tu w tym drugim: co białe nie jest: nie wygląda to na philipsy:

7534770_orig.jpg


test: http://www.transcendlighting.com/uploads/2/4/2/3/24238850/___lm79_report_l121201011.pdf
-> piszą 648 lm z mocy : 64 W - przy takim spectrum:
oj.. zaraz się z ciekawości to obrysuje.

Untitled-1~0.jpg

2323~0.jpg


obrysowane: chyba trafiło się blisko: danych pomiarowych:
| ta kropka jest jakby w tym samym miejscu? - może lepiej było by wpisać te cyferki co podali w teście ? - nieee.. za dużo przepisywania.. |

na_sypko.jpg


wychodzą: 74 lumeny z W takiego promieniowania:
moc : 64 W : podane lumeny 648
=> 10,125 : z W:
Sprawność : ~ 13,7% ? ;] radiometryczna na VIS

~~8,8 W = promieniowania:
przy sprawności na widma 1W na strumień: 4,53 mikromola z J ..
39,86 mikromoli :

sprawność na strumień: z mocy całkowitej źródła: 0,6 mikromoli/J !? | ale przed chwilą tu byka miałem :lol:|
licząc strumień razem z IR.
Ciekawe na ile jest bliskie prawdy ;) ?!


Dobre .. białe diody - + radiatory. Tyle sam zrobi każdy równe dobrze. Raczej?

=========================================================================
edit: wracając do tych tam ... luninofor i pompa ... dokładne przepisanie danych i prze-interpolowanie na 401 punktów nic nie zmienia w szacunkowych wyliczankach.
Miło z ich strony, że zamieścili taki test : z podaną sprawnością fotometryczną :można sobie z niego wyliczyć ile jest naprawdę wart ten produkt ;)

NA_nie_sypko.jpg

==========================================================================
 
Ostatnia edycja:

personabezgnata

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2009
Postów
68
Buchów
0
Jakby kogoś interesowały Plantphotonicsy, testuje je na drugim grow teraz.
Co do zużycia prądu, producent na swojej stronie o 140W:
Note – any other manufacturer would rate this as a 228 watt light by multiplying the number of leds 76 by their power rating of 3 watts OR as a 500 watt light by how many watts of HPS it is equal to.
Na moje oko, porównując do poprzedniego grow, są dużo mocniejsze od 250w hps.
Tutaj macie różnice na roślinach przez 5 dni weg'a na ustawieniu eco:
9 dzień weg:

14 dzień weg:
 
S

sub

Guest
Jakby kogoś interesowały Plantphotonicsy, testuje je na drugim grow teraz.
Co do zużycia prądu, producent na swojej stronie o 140W:

na samych diodach: o ile pamiętam?
Bez zasilaczy i wentylatora?

http://www.plantphotonics.com/catal...ducts_id=31&osCsid=iu1011cjbk0t3ks0c7i9g9kli6

==> Led power 140 watts. Total power consumption 155 watts.

Na moje oko, porównując do poprzedniego grow, są dużo mocniejsze od 250w hps.

Różnica plonu z ? -> typ lampy HPS : 250W - zwykła uliczna: bardziej wyłudzana? Z magnetycznymi bebechami - elektroniką? Odbłyśnik?: Ta sama powierzchnia i - reszta?

btw: -> ciekawe dane: nie ma? zintegrowanego strumienia z testowanych lamp: - nie mają do tego sprzętu:
ale zakupili: spectroradiometr: i udostępniają: wszystkie dane pomiarowe.

http://growershouse.com/blog/300-400w-alternative-lighting-review-comparison-test/

ciekawostka: nie w temacie : lampa sodowa 1000W - oprawa nie szklarniowa: http://growershouse.com/blog/digilume-1000w-double-ended-de-complete-fixture/

to by im się przydało ;] http://www.olino.org/us/articles/2008/09/20/bigmama-the-olino-lamp-measurement-tool szkoda kapkę, że nie mierzą tego i tak:
 
Ostatnia edycja:
Z

Zenon

Guest
Pany... bardzo pięknie opisane zostały panele dobrej klasy i jakości. Uważam że należałoby założyć temat lub podzielić pierwszy post i dodać informację o panelach NIE wartych uwagi które są robione po taniości i bez jakiejkolwiek racji bytu oraz nadające się co najwięcej do oświetlenia/doświetlenia pokoju lub czegoś w tym rodzaju. Sam nie chcę tego robić bo nie znam zbytnio paneli z alledrogo itp ale także nie miałem i nie mam z nimi do czynienia.
 

personabezgnata

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2009
Postów
68
Buchów
0
na samych diodach: o ile pamiętam?
Bez zasilaczy i wentylatora?

sub, watomierzem lampy nie sprawdzałem, ale cała szafa, na pełnym flo brała 210W. Osprzęt zużywa mi około 50W, czyli de facto lampa około 160W na pełnym żre.

Różnica plonu z ? -> typ lampy HPS : 250W - zwykła uliczna: bardziej wyłudzana? Z magnetycznymi bebechami - elektroniką? Odbłyśnik?: Ta sama powierzchnia i - reszta?

Lampa plantastar w cooltubie, elektronika prosta, nie magnetyczna. Wszystkie inne czynniki takie same - nawozy, szafa, gleba.
Danych z wagi nie mam, cała poprzednia partia poszła od razu na masło. Mogę natomiast porównać na oko dwie roślinki z tej samej paczki nasion. ICE pod ledami był wyraźnie niższy, bardziej rozłożysty, a nie stosowałem żadnego treningu. Topy bardziej zwarte, twarde jak kamień.
Objętościowo wydaje mi się, że materiału było prawie tyle samo z obu roślin, ale materiał z pod ledów wydawał się cięższy.
 

afroafgan

Active member
Rejestracja
Cze 23, 2015
Postów
35
Buchów
0
Sa na forum fotorelacje z uzyciem panelu Mars Hydro tylko duzo mniejszej mocy. Sam myslalem nad tego typu rozwiazaniem . Jednak led DIY daje duzo lepszą wydajnosc oraz stosunek ceny do jakosci. Na twoim miejscu poswiecil bym troche czasu i za ta sama kwote zbudowal samemu panel na diodach cree. Ja za miecha ruszam z fotorelacja z panelu DIY. O ile mnie to nie przerosnie. Jak narazie przez 2 tygodnie mialem juz 10 do 20 roznych konfiguracji z roznymi proporcjami czerwonych bialych i niebieskich kolorow. W tym momecie postawilem na mieszanke czerwieni i bieli .Jak efekt bedzie slaby rozbuduje sobie panel o kolejne 15 diodek i przeprowadze kolejna fotorelacje na tych samych pestkach.



P.S fotorelacja z budowy panelu tez bedzie :)


Ogolnie nie jest to najgorszy szajs. Bo rosnie pod tym ale te pieniazki mozna lepiej wykorzystac :)

I jeszcze jedno wymiarami ten panel jest za maly. Jak na twoja powierzchnie. Panel standardowo wisi od 15 do 30 cm nad plantami. Wiec boki beda zbytnio niedoswietlone. Ale juz na 4 takich panelach bylo by okej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół