nasiona marihuany

Lista wartych uwagi Paneli LED do uprawy konopi

Wyszukiwarka Forumowa:

BioFarmer.pl

New member
Rejestracja
Paź 28, 2012
Postów
4
Buchów
0
Wczoraj miała miejsce premiera najnowszych uprawowych paneli LED LIGHTDIO L50 i L100.

Jako wyłączny dystrybutor możemy zagwarantować Wam:
- najlepszą cenę i indywidualne rabaty,
- wysyłkę w ciągu 48H,
- natychmiastowy serwis "Door to door 48H",
- pomoc doradczą nt. zastosowania paneli w hodowli roślin.

Oba modele używają tych samych najlepszych diod LED OSRAM OSLON SSL 80 typ 3W. Stosunek barw wzorowany był na sprawdzonym z paneli PP, jednak oba panele zostały wzbogacone o diody podczerwone hyperRED. W testach wykazały one działanie zwiększające kwitnienie, owocowanie oraz najważniejsze: dojrzewanie!

Odległość od wierzchołków roślin musi być oparta o powierzchnie jaką chcemy oświetlić, pamiętając że diody świecą max pod kątem 45 stopni od pionu w jakim świeci panel. Bardzo łatwo to zmierzyć wkładając choćby dłonie rozparte na 90' kąt prosty.

Dla panelu L50 maksymalna powierzchnia powinna nie przekraczać 60x60cm-0,36m2 w trybach eco i HiGH POWER (gdy tylko jeden panel znajduje się w namiocie), zastosowanie 2-ch paneli L50 wystarczy na skutecznie oświetlenie ponad 0,72m2 czyli namiotów o podstawie 80x80cm, 90x90cm do 1x1m włącznie (w trybach HiGH POWER).

Panel L100 prawidłowo doświetli 1m2-100x100cm ale zastosowany w większej ilości np 2xL100 lub 4xL100 znacząco zwiększy przyrost masy zielonej (tryb WEG), kwitnienia i owocowania (tryb FLO).

Poniżej skrócona specyfikacja obu modeli.

LIGHTDIO-L50
led niebieski - 7 sztuk
led czerwony #1 - 13 sztuk
led czerwony #2 - 10 sztuk
led podczerwony - 1 sztuka
led biały (4000K) 4 sztuki

LIGHTDIO-L100
led niebieski -18 sztuk
led czerwony #1 - 20 sztuk
led czerwony #2 - 12 sztuk
led podczerwony HyperRED - 4 sztuki
led biały (4000K) 8 sztuk

Dzięki pomocy naszych przyjaciół od 2015 testowaliśmy nowe panele LIGHTDIO i wkrótce pojawi się szczegółowa fotorelacja pokazująca jak skutecznie wykorzystane spectrum światła generuje wielkie owocowanie (przedstawiona na przykładach jednych z ostrzejszych papryk na ziemi).

Zapraszamy na nasz kanał yt: https://youtube.com/user/biofarmerpl
oraz na stronę z nowymi ledami: https://biofarmer.pl/pl/c/LED/60

Jeśli macie jakiekolwiek pytania - piszcie, dzwońcie i wchodźcie na naszą stronę https://biofarmer.pl po więcej informacji.

Pozdrawiamy
Zespół BioFarmer.pl
 

Ischar

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2008
Postów
151
Buchów
0
Witam zainteresowalem sie tematem (jestem farmerem raczej outdorowym) planuje w tym sezonie jednak postawic cos pod dachem, mialem nie mile wspomnienie z hpsem 400w (za duzo ciepla) i dlatego zaczalem szukac LEDow od chinskich po markowe i trafilem na takie cos nazywa sie to PROMAXGROW maja 2 wersje 600 i 1200 ale co naprawde przykulo moja uwage to POBOR PRADU !!!! 600 chce tylko 125w a 1200 250w jezeli ktos ma jakies doswiadczenia z nimi chetnie bym posluchal lub poogladal (oczywiscie na stronie producenta mowia ze wspolpracuja z nasa i bla bla bla)
tutaj link http://www.ledgrowlightsdepot.com/products/pro-max-grow-max600-125-watt-led-grow-light
 
3

3one

Guest
Wczoraj miała miejsce premiera najnowszych uprawowych paneli LED LIGHTDIO L50 i L100.

Jako wyłączny dystrybutor możemy zagwarantować Wam:
- najlepszą cenę i indywidualne rabaty,
- wysyłkę w ciągu 48H,
- natychmiastowy serwis "Door to door 48H",
- pomoc doradczą nt. zastosowania paneli w hodowli roślin.

Oba modele używają tych samych najlepszych diod LED OSRAM OSLON SSL 80 typ 3W. Stosunek barw wzorowany był na sprawdzonym z paneli PP, jednak oba panele zostały wzbogacone o diody podczerwone hyperRED. W testach wykazały one działanie zwiększające kwitnienie, owocowanie oraz najważniejsze: dojrzewanie!

Odległość od wierzchołków roślin musi być oparta o powierzchnie jaką chcemy oświetlić, pamiętając że diody świecą max pod kątem 45 stopni od pionu w jakim świeci panel. Bardzo łatwo to zmierzyć wkładając choćby dłonie rozparte na 90' kąt prosty.

Dla panelu L50 maksymalna powierzchnia powinna nie przekraczać 60x60cm-0,36m2 w trybach eco i HiGH POWER (gdy tylko jeden panel znajduje się w namiocie), zastosowanie 2-ch paneli L50 wystarczy na skutecznie oświetlenie ponad 0,72m2 czyli namiotów o podstawie 80x80cm, 90x90cm do 1x1m włącznie (w trybach HiGH POWER).

Panel L100 prawidłowo doświetli 1m2-100x100cm ale zastosowany w większej ilości np 2xL100 lub 4xL100 znacząco zwiększy przyrost masy zielonej (tryb WEG), kwitnienia i owocowania (tryb FLO).

Poniżej skrócona specyfikacja obu modeli.

LIGHTDIO-L50
led niebieski - 7 sztuk
led czerwony #1 - 13 sztuk
led czerwony #2 - 10 sztuk
led podczerwony - 1 sztuka
led biały (4000K) 4 sztuki

LIGHTDIO-L100
led niebieski -18 sztuk
led czerwony #1 - 20 sztuk
led czerwony #2 - 12 sztuk
led podczerwony HyperRED - 4 sztuki
led biały (4000K) 8 sztuk

Dzięki pomocy naszych przyjaciół od 2015 testowaliśmy nowe panele LIGHTDIO i wkrótce pojawi się szczegółowa fotorelacja pokazująca jak skutecznie wykorzystane spectrum światła generuje wielkie owocowanie (przedstawiona na przykładach jednych z ostrzejszych papryk na ziemi).

Zapraszamy na nasz kanał yt: https://youtube.com/user/biofarmerpl
oraz na stronę z nowymi ledami: https://biofarmer.pl/pl/c/LED/60

Jeśli macie jakiekolwiek pytania - piszcie, dzwońcie i wchodźcie na naszą stronę https://biofarmer.pl po więcej informacji.

Pozdrawiamy
Zespół BioFarmer.pl

Macie testy umol gdzies zrobione? Przydalaby sie taka grafika z rospiska umol w poszczegolnych punktach i odleglosci od planta. Ciekawy jestem :) Sam planuje panel ale jeszcze nie wiem jaki.... moze cos z tanszego waszego asortymentu - co polecilbys na namiot 70x70x150cm?
 

rxr2

Member
Rejestracja
Mar 25, 2014
Postów
19
Buchów
0
Witam postaram sie podzielić moimi badaniami nad oświetlaczami dostępnymi na rynku.

Postanowiłem przebadać je w następujący sposób :

najpierw pomiar w otwartej przestrzeni gdzie zmierzyłem:

-natężenie dźwięku w odległości 100cm od panelu z boku
-pobór mocy czynnej
- natężenie fotonowe PAR w umol/m2/s

Następnie wstawiłem lampę do growbox białego (homebox120) i dokonałem pomiarów środowiskowych

PAR/W (średnia par ze wszystkich pomiarów/moc pobieraną)
PARmax to maksymalne natężenie w boxie (najczęściej środek boxa )
PAR min to minimalne natężenie zarejestrowane w box
PAR średnia to średnia z wszystkich pomiarów w box i to 2 wartości dla 90stopni i 120stopni soczewek oświetlaczy
PAR min/max to bardzo ważny parametr mówiący nam o równomierności oświetlacza w box 120x120cm mowi skuteczny wykozystaniu przestrzeni boxa. ( i tym czy nas nie oszukuje producent mówiąc ze oświetlacz ma szeroki kąt soczewek)


i zestawienie pomiarów w box


Dla dociekliwych załaczam link do zestawu widm wszystkich testowanych oświetlaczy i zestawieniem wszystkich w wyników.
https://www.dropbox.com/s/0elso3w3nhn1zjt/Test Growbox.rar?dl=0

Ps będzie film z testów. Bo całość była filmowana by nie było niedomówień w metodyce pomiarowej.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,125
Buchów
5,021
Ps będzie film z testów. Bo całość była filmowana by nie było niedomówień w metodyce pomiarowej.

I bardzo dobrze. Będzie coś namacalnego a nie trolling.
 

Nochal

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2023
Postów
71
Buchów
33
Dorzuce coś od siebie bo tu jest chyba odpowiedni temat :)

Cześć załoga,

Przeglądając filmiki na temat Ledów spotkałem sie z bardzo dobrą opinią na temat rózowego widma (mam nadzieje że dobrze to zrozumiałem) ? Poszperałem na internecie i znalazłem panel o którym mówił facet/który zawiera takie widmo. Co sądzicie o tym panelu ? Ktoś stosował ? Jakieś doswiadczenie ? Wrzucam link do stronki i link do specyfikacji panelu. W PL poszperałem jest jedna firma od której można zakupić panel :)


Link do stronki: https://www.lighting.philips.com/ma...e/greenpower-products/led-toplighting-compact
Link do Specyfikacji: https://www.assets.signify.com/is/c...0707-product-sheet-toplighting-compact-en.pdf

Krótki opis na stronie producenta:
Philips GreenPower LED toplighting compact allows you to easily switch to LED lighting, replacing your existing HPS set-up, or building a new installation. The high light output of up to 2650 μmol/s or high efficacy of up to 3.7 μmol/J helps you effectively optimize crop growth, enhance crop quality and cut operational costs. With a wide beam or standard beam you can cater for any greenhouse height and the dimming possibility allows you to dim the grow lights to 10% of its maximum output to increase flexibility.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,125
Buchów
5,021
Odkopałeś stary temat.

Jakieś doswiadczenie ? Wrzucam link do stronki i link do specyfikacji panelu. W PL poszperałem jest jedna firma od której można zakupić panel :)

:)

oprawa szklarniowa.

tlc-product.jpg


do 3,7 a nawet 4 przy dim do 50% na zapewne najsprawniejszym układzie jaki da się wydusić z tych półprzewodników.
2x więcej niż kiedyś ?

edit => 2015 _ najsprawniejsze kolorowce były w granicach najlepszych lamp HPS.

porownanie.jpg
 
Ostatnia edycja:

Nochal

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2023
Postów
71
Buchów
33
Za odkopanie przepraszam ;) Wpadło mi w oko i chciałem sie podzielić i oczywiście coś sie dowiedzieć bo w temacie Ledów jestem totalnie zielony niestety. Można powiedziec że to co napisza to ja uwierze. Dziekuje SUB23 za posta i że chciało Ci sie takiemu laikowi tłumaczyc ;) Pozdrawiam
 

jakowi420

New member
Rejestracja
Kwi 11, 2023
Postów
2
Buchów
1
Jest to austriacki producent lamp hodowlanych LED.
Zasugerował mi ich niemiecki przyjaciel.

Wydaje się, że to interesująca koncepcja.
Czy ktoś tutaj ma jakieś doświadczenia?

hortione.com/hortione600
 

Załączniki

  • 02 - hortiOne600-RGB-EN.pdf
    706.4 KB · Wyświetleń: 0

Profuturo

Well-known member
Rejestracja
Cze 11, 2022
Postów
191
Buchów
457
Interesuje mnie lampa kind led x420, może ktoś sie wypowie co w niej takiego niesamowitego, że 4x wygrała gear of the year.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,125
Buchów
5,021
Dwa kanały. I tyle.

400-watt-panels-kind-led-x420-grow-light-w-uv-and-ir-5_687x687.jpg


Biologicznie czynne ir na osobnym, 660 nm i uva jakieś 350 nm środkowa emisji.

Po SPD. Dodano diody uva. Do dodatkowo niewiele. To się łapie na ogon par w zasadzie w mc Cree. Zwiększenie ilości działających diod 660 nm przy okazji na kanale nr. 2.

Sumarycznie na full coś jakby stare vavilova spektrum tyle że dodatkowo z ir. Wykonany ładnie zapewne. Rynek się zapewne nasyca i tego rodzaju zabawek będzie więcej.

Filozofia dodatkowo dorobiona. Według nowej mody do epar dokucza się i tak ta emisję ir. A uva siedzi ogonem w zakresie pędzącym fotosyntezę _ wyniki wpływu tego na zawartość THC są dla vavilova spektrum i są nie jednoznaczne.

Na forum zapewne nikt nie ma więc oceny użytkowników nie dostaniesz z pierwszej ręki.
 
Ostatnia edycja:

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,149
Rozwiązań
1
Buchów
1,751
Odznaki
6
Diody IR i UV to ponoć nie są markowe wyroby w lampach do upraw i siadają szybciej od białych. Warto mieć na uwadze i przemyśleć czy czasem nie lepiej pobawić się w dodatki jako osobne akcesoria. Dodatkowo UVA nie da Ci tych efektów które ma dać UVB.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,125
Buchów
5,021
Np. potencjalnego osłabienia wzrostu dodatkowo. Nie wiem czy chętnie w ogóle dodają uvb do lamp. Bo jest potencjalnie groźne dla wzroku.

Uva można dodać na maks za grosze świetlówkami wabiacymi muchy. ;)
 
Ostatnia edycja:

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,149
Rozwiązań
1
Buchów
1,751
Odznaki
6
UVB włącza się na ok. 3h przez ostatnie 2 tygodnie przed ścinką także nic już nie rośnie, najwyżej puchnie XD
Dodatkowo technologia UVB w LED dopiero raczkuje. Trzeba posiłkować się CFL.
Mam taką CFLke chyba 18w maksymalna dawka UBV (większość mocy to i tak zimny biały) hodowli gadów.
Ogólnie to czy jest różnica to nie mam jak sprawdzić ale w takiej dawce u mnie nie szkodzi - w teorii roślina produkuje więcej żywicy.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
O, ten kindled podobny do lampy którą ostatnio testowałem. Zasilacz ten sam, reszta prawie taka sama.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół