nasiona marihuany

GHE miernik pH

Wyszukiwarka Forumowa:

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Yo!

Używam miernika kropelkowego GHE do pH. Chyba każdy wie jak on wygląda i na czym polega: do próbki wody dodajemy kroplę/dwie i kolor tego roztworu porównujemy do skali i mamy odczyn pH. Proste? Niby proste, ale nie do końca....otóż zawsze regulowałem pH wieczorem, więc ciemno było i kolor porównywałem przy lampach w boxie, a mam CFL 6500K. Wszystko gra, ale teraz mierzyłem i widzę, że inny kolor się wydaje przy świetle dziennym, a inny przy CFL z boxu. Pytanie którego światła używać? Bo różnice są rzędu 0.5, a czasami 1 odczyn pH. Więc?
 

Kminkus

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2013
Postów
132
Buchów
0
ten miernik i tak nie pozwoli Ci idealnie ustawić pH więc nie przejmuj się i wal w środek:)
 
P

Pustelnik

Guest
Lepiej mniej wiecej wyregulowac,niz mniej wiecej z dodatkowym bledem wielkosci jednego stopnia,a to jest duzo,wiec jak masz pisac piec po piec,to nie pisz wcale. Z takim podejsciem to zemniaki uprawiac,choc i tu bym sie zastanowil.

Testowales,robiles proby z elektrykami? Powiem Ci ze nie wypadaja tak zle krople od ghe.
 

Kminkus

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2013
Postów
132
Buchów
0
Lepiej mniej wiecej wyregulowac,niz mniej wiecej z dodatkowym bledem wielkosci jednego stopnia,a to jest duzo,wiec jak masz pisac piec po piec,to nie pisz wcale. Z takim podejsciem to zemniaki uprawiac,choc i tu bym sie zastanowil.

Testowales,robiles proby z elektrykami? Powiem Ci ze nie wypadaja tak zle krople od ghe.

napisałem wal w środek co miało znaczyć abu próbował idealnie trafić w porządane pH ale nie przejmował się tym zbytnio bo idealnego pomiaru i tak nie wykona... te 4,5 stopnie skali jakie daje ten miernik nie poraża.. sam używałem kropli w 4 pierwszych uprawach więc nie jestem zielony ale testu z elektrykiem nie robiłem i nie mam też takiej potrzeby.
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
wcale nie są złe te kropelki jeśli to ma być ostateczność, lepiej mierzyć kropelkami niż w ogóle :D ja mierzyłem starym miernikiem ph a potem jeszcze upewniałem się kropelkami, sęk tkwi w tym żeby ustawić sobie biały obraz na monitorze i porównać z kolorami na stronie GHE :)
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
wcale nie są złe te kropelki jeśli to ma być ostateczność, lepiej mierzyć kropelkami niż w ogóle :D ja mierzyłem starym miernikiem ph a potem jeszcze upewniałem się kropelkami, sęk tkwi w tym żeby ustawić sobie biały obraz na monitorze i porównać z kolorami na stronie GHE :)

To też nie jest dobry pomysł, bo monitor zazwyczaj daje zimne światło tak jak te lampy 6500K. Na dodatek kolory zależą od rodzaju i jakości monitora oraz karty graficznej, a to mogą być istotne różnice. Ja mam wyczulone oko i wiem też jak jeszcze lepiej porównać kolory, więc staram się jak najlepiej uzyskać odpowiednie pH, ale taki kolor jak zawsze chcę to prawie graniczy z cudem. I tak mam kilka problemów, bo najdziwniejsze było to, że czasami nie było różnicy między dziennym, a przy lampie, a czasami jest. Tutaj jest problem, bo tak to mógłbym ocenić jaka jest różnica i przyjmować tą różnicę przy regulowaniu wieczorem, bo co z tego, że wyreguluję w ciągu dnia skoro na wieczór już będzie inne pH, a przecież na wieczór się podlewa. Kolejna sprawa - w dzień światło też zależy od zachmurzenia, więc to też wpływa na odczyt....kurde chyba za dużo wymagam od siebie i tego miernika pH :D
 

dmn112

New member
Rejestracja
Wrz 6, 2016
Postów
1
Buchów
0
Witam, odnośnie miernika kropelkowego GHE chciałbym zapytać jak to możliwe, że po wymieszaniu nawozów [podstawowe dawki zestawu canna terra i tabs co2] pH odstanej wody 24h [ok. 8] spada do 4-5 punktów. Kilka dni temu czytałem, po podaniu nawozów pH powinno wzrosnąć. Czy ten odczyt jest aby napewno poprawny?
 
C

cabino

Guest
samo CO2 powinno raczej podniesc PH. nawozy na flo obniżaja PH,a jak dawkujesz nawozy ? to co tu opisujesz jakies takie malo mozliwe sie wydaje.
albo hu**wo pomiar robisz
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół