nasiona marihuany

Nasze jointy, blunty i inne origami

Wyszukiwarka Forumowa:

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
8
.
.
.
Nasze jointy, blunty i inne "origami"


Pokażcie nam swoje jointy oraz wszystkie inne sposoby palenia przy użyciu bibułek czy wrapów.


- jakich bibułek używasz?
- jaki "wsad" - odmiana i ilość - moc jointa nie ma większego znaczenia. Chyba że np jointa "na sen" robisz z kilku gram :)
Inaczej jest jak robisz jointa idąc na imprezę, hehe
- jaki tytoń
wysypujesz z fajki czy na czysto? :) A może używasz tytoniu?
- sposób lub krótki opis zwijania
- narzędzia pomocnicze - grindery, nożyce, maszynki do kręcenia itp


Oczywiście nie muszą to być "zwykłe" jointy - chętnie zobaczymy Wasze tulipany, śmigła i inne wynalazki






___________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________​





Jako, że rozpocząłem ten temat - takie jointy lubię najbardziej:


1. Dobranocny:
Czyli regularny joint typu slim, z reguły "dwuosobowy":
- zawartość ok 1/4 - 1/5 g
- tytoń Yellow drum, Redbull Virginia lub Golden Virginia - nie za dużo. To nie papieros ;)
- bibuła Smoking Master lub OCB X-pert Slim Fit

normal_Dobranocny_joint.JPG




2. Regularny, czyli taki do zapalenia w kilka osób
- wkład - zależny od chęci, mocy i ilości osób
- tytoń - jak wyżej
- bibuła - jak wyżej

normal_Regular_joint.JPG






3. Party joint:
Duży, solidny joint ze sporą zawartością marihuany. Wykonany z dwóch bibułek. Jednak w związku z tym, że nie lubię się "krztuscić" - w środku odpowiednia ilość tytoniu
- zawartość uzależniona od ilości osób (nie mniej niż 0,5 g)
- tytoń - jak wyżej
- bibuła - w tym wypadku dobrze jest posiadać szersze bibułki - wygodniej kręcić "górną" część, lecz jak się nie ma co się lubi...


...to się kradnie co popadnie!

normal_Party_joint.JPG






4. Tulipan - czyli świetny, okolicznościowy pomysł na jointa ;) Nie masz pomysłu na prezent urodzinowy? Jubilat z pewnością się ucieszy!
- wsad - i tu możemy pofantazjować. Minimum 2g Zdarzało mi się kręcić tullipa na ok 15 osób!!! Wtedy - praktycznie na czysto - wyłącznie z domieszką tytoniu, żeby nie gasł
- bibuła - w tym wypadku sztuk 4 (2 - party joint, 2 - "kwiat"). Jest kilka sposobów na "łodygę" - w tym wypadku wykonana z jointa ale można zastąpić np kartonikiem, słomką czy patyczkiem od lizaka.
- pamiętajcie aby wykonać listek - podkreśla on cechę tulipana

normal_Tullip.JPG





Wszystkie razem wraz z zapalniczką celem porównania:

normal_Razem.JPG


___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________​







Pozostałe "ciekawostki":


Joint niespodzianka - jeśli chcemy kogoś zaskoczyć - w znanym tylko sobie miejscu umieść sporą kulę czystej MJ. Spraw aby osoba, którą chcesz "ululać" otrzymała jointa w odpowiednim czasie ;)


Blunt - często mylony z jointem. Wykonywany z liścia tytoniu. Z reguły kręcony "na czysto" gdyż już sam liść zapewni nam odpowiednią "oprawę". Niestety nie znalazłęm blunt wrapów żeby Wam zademonstrować. Fajna rzecz - często stosowana w Ameryce Pn i PD



Zmiana smaku:
Jeśli Ty lub ktoś z otoczenia nie toleruje klasycznego tytoniu lub chce spróbować "czegoś innego" - spróbujcie np MacBarena - jest to tytoń smakowy dostępny w wielu różnych wersjach. Osobiście polecam jabłkowy.


Innym sposobem zmiany aromatu jest zastosowanie bibuł smakowych


Biojoint:
W trafikach dostępne są tytonie nie zawierające ogólnostosowanej chemii - polecam osobom niepalącym na codzień. Jest to np. tytoń Pueblo - dostępny w niewielkich, 30 g opakowaniach.


Bibułki - w jointach stosujemy tzw King Size, czyli długie. Wybór jest dość duży. Początkujący powinni zastanowić się nad zakupem bletek szerszych i o większej gramaturze, co ułatwia kręcenie. Ci bardziej doświadczeni - zdecydowanie możliwie najcieńsze i najwęższe. Chyba, że lubimy palić papier zamiast skręta. Oczywiście mitem jest, że z cienkiej bibuły joint się szybciej spala - jest odwrotnie!

Filterki - można je pozyskać na wiele sposobów:
Osoby palące papierosy mają ich 6 - przy założeniu że palisz w twardym opakowaniu - 2 masz w "pokrywce" fajek (najgorsze z wspominanych bo potrafią się rozwarstwiać), kolejne 2 są po bokach tuż przy filtrach, kolejne 2 po skończeniu paczki - wyciągasz folię i na dole znajdziesz 2 identyczne jak na górze.

Kolejny szybki patent na filtry to oczywiście górna część opakowania bibułek (przykrywka). Ostatecznie dodatkowo po skończeniu paczki masz pod spodem kartonik usztywniający bibuły. Słaby, ale zawsze 3 dodatkowe filterki masz...

Filtrów nie powinno się wykonywać ze zwykłego papieru/kartek - są zbyt cienkie. Często utrudniają inhalowanie, a czasem potrafią "przepuścić" tytoń do ust







Parę słów na koniec - osobiście uważam kręcenie jointów ze 100% wkładem marihuany (nie zawierający tytoniu) za bezsens.
Tytoń jest po to, aby skręt nam nie gasł. Skoro jednak ktoś lubi na czysto - od tego są lufki, fajki, vapo


Spotkam się czasem z tekstem "palimy na trzy?" - czyli jedna osoba może zciągnąć trzy buchy! Bez sensu!
W takiej sytuacji każdy chce "przyjąć" jak najwięcej - więc ciągnie ogromne buchy, przez co:
- joint jest przeciągnięty (duży żar)
- szybciej się spala (przez duży żar)
- ma nieprzyjemny smak
...a przecież palenie trawki ma być przyjemnością - a nie tylko efekt!

 
Ostatnia edycja:

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Toś poszalał z kręceniem na zapas. Chyba jakaś bar micwa Ci się szykuje w rodzinie...

Póki co przyofftopuję, bo palenie odstawione w kąt obecnie.

Osobiście się nie zgodzę z Twoim osobistym bezsensem kręcenia czyściochów. Tytoniu nie poważam, innych wypełniaczy (a'la liście czy inne hity) nie stosuję. Dobrze rozdrobniony materiał, równo, najlepiej w młynku i dobrze zrolowany nie gaśnie, można nawet odłożyć jak papierosa i się tli. Nie z każdej odmiany da się uzyskać taką mielonkę, niektóre słabo się kruszą, są włókniste albo oleisto - żywiczne (patrz: NxHK) i zdarza się, że przygasają, zwłaszcza na spacerowym joincie.

Palenie na ilość pociągnąć z czegokolwiek jest też męczące. Niektórzy też się lubią popisać ile to nie zciągną i przepalą jointa czy michę w bongu, uduszą się prawie, reanimować ich trzeba, a materiał do wyrzucenia, bo przyjemności z tego zero. A jak ktoś przetrzymuje, stoi sobie, macha tym jointem, pogaduje... Takie czasy - mało materiału, ludzie sępią albo są nieobyci.

Na "regularnym" nieco przysępiłeś... Imprezowy zapcha filtr (chyba, że jedziesz na kartonikach, nie napisałeś).

Bardzo fajny konkurso-temat. Można zaprezentować całe swoje podejście, wybrane materiały, sposób rolowania, wydajność, sposoby konsumpcji efektu końcowego, preferowaną ilość.

Postaram się dołączyć, ale pewnie pozakonkursowo. Może temat "nie wygaśnie"...
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
8
De gustibus non est disputantum - każdy kręci jak lubi. Ja podałem swoje sposoby, cechy i sugestie...

Materiał widoczny na zdjęciach to jest NxHK właśnie - może wyglądac jak przypleśniały lecz to po prostu fioletowe pheno

Kartonik - a jakże - najlepszy z opakowania fajek - jest ich oficjalnie 6 w każdej ramce, z czego 2 (boczne) są gorsze :)

Nie sępiłem zbytnio, choć faktycznie powinno być więcej w regularnym - niestety taka perspektywa - rzut z góry. Weź no fotoszopa i rozciągnij troszku :)



pozwolę sobie edytować wątek jak mi coś ciekawego przyjdzie do głowy...
 

rado

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2014
Postów
91
Buchów
0
Kartonik - a jakże - najlepszy z opakowania fajek - jest ich oficjalnie 6 w każdej ramce, z czego 2 (boczne) są gorsze :)

Powiedz mi, gdzie są te dodatkowe 4 ? :D
Bo ja wiedziałem, że są 2, po bokach na spodniej stronie górnej ścianki pudełka ( nie wiem jak to opisać lepiej :freak2: ), to znaczy można wyj***ć jeszcze więcej kartonika pod tipy, ale wtedy się paczke rozwali :p PS właśnie z tych 2 sie najlepiej kręci, są bardziej plastyczne i nie barwione.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Pierwszy :)

Pierwsze ze zdjęć wrzucałem już kiedyś na forum, mam nadzieję że to mnie nie dyskwalifikuje :) Te 2 to tak na rozgrzewkę, na dniach wrzucę następne dzieła, zdecydowanie ambitniejsze.

#1 Cross Joint- Bibułki Palto x OCB. Weed to Mikro Machine af.




#2 Tulipan- Bletki OCB czarne, tytoń red bull a weed to Euforia.




Up. Wczoraj też coś pokręciłem, może nie jest to szczyt moich możliwości ale nie chciało mi się jakoś.

Standard,0.4- 0.5g Euforii- tytoń ze zdjęcia. Jako osoba praworęczna tipa podczas kręcenia trzymam zawsze z LEWEJ strony.



Pokręćmy trochę więcej :)



Zbliżenie na nasz materiał :)



Trochę kiefu na dokładkę :)



Forumowe logo, trochę koślawe no ale myślę że wybaczycie ;)



Warkocz/kłos, też trochę koślawy ale palił się bardzo przyjemnie :D



;)



Poszperałem w moich fotkach i znalazłem kilka którymi mogę się z wami podzielić :)

Takie bardzo "moje" :D 420 !!!



To jest wakacyjne, Grube Lolo hołd :)



Dobrze jest mieć pomoc przy kręceniu, i znów Grube Lolo hołd :)



I teraz NudleJoint, diabeł tkwi w szczegółach, polecam zwrócić uwagę na filterek ;)



I jeszcze jeden NudleJoint, tym razem trochę większy :)



I jeszcze 1 taki sobie o :)





Pozdrawiam Śmieszek420 :)
 
Ostatnia edycja:

johnbut

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2011
Postów
209
Buchów
2
To ode mnie cross-joint na okazje specjalne. Konkurs niejako zmotywował mnie do zrolowania już dzisiaj piątkowego umilacza czasu.

Głównym bohaterem będzie szklarniowe blueberry outdoorowe, a drugoplanową rolę "dobijacza każdego kozaka" zagra bubble z 73 mikronów. Żadnych innych wypełniaczy, dodatków, brak filtra. Już od jakiegoś czasu nie chcę mi się go dodawać, bo to co w joincie nie spłonie, w bongu się dopali :)

bbout4.jpg


bbout3.jpg


izolator3.jpg


Bletki - jak dla mnie tylko niewybielane, ten specyficzny, naturalny kolor jakoś zawsze bardziej do mnie przemawiał. Nie lubię kręcić z białych, za bardzo kojarzą mi się z papierosami. Ostatnio udało mi się dostać w pobliskim kiosku greengo'sy i to właśnie one zostały użyte.

bbout8.jpg


Kręcimy odpowiednio jednego masywnego grubasa i niedojedzoną chudzinkę.

gruby5.jpg


grubychudy2.jpg


Robimy czymś chudym i ostrym dziurę - polecam spinacz albo igłę - przeciągamy chudego przez grubego, nakłuwamy chudego od środka, w celu przepływu powietrza.

crossed.jpg


Ewentualnie, żeby wszystko trzymało się kupy obklejamy klejem odciętym z nowej bibułki. Na końcu docinamy końcówki chudego.

jobdone.jpg


Voila! Krzywy krzyż gotowy <peace>
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
8
Powiedz mi, gdzie są te dodatkowe 4 ?

Przy założeniu że palisz w twardym opakowaniu - 2 masz w "pokrywce" fajek, kolejne 2 są po bokach (najgorsze z wspominanych bo potrafią się rozwarstwiać) tuż przy filtrach, kolejne 2 po skończeniu paczki - wyciągasz folię i masz 2 identyczne jak na górze.

Kolejny szybki patent na filtry to oczywiście górna część opakowania bibułek (przykrywka). Ostatecznie dodatkowo po skończeniu paczki masz pod spodem kartonik usztywniający bibuły. Słaby, ale zawsze 3 dodatkowe filterki masz...

Filtrów nie powinno się wykonywać ze zwykłego papieru/kartek - są zbyt cienkie. Często utrudniają inhalowanie, a czasem potrafią "przepuścić" tytoń do ust ;)
 

SprasowanyTop

Well-known member
Rejestracja
Sie 23, 2013
Postów
296
Buchów
1
Dla mnie też bezsensem jest dawanie tytexu do jointa.. zresztą nawet nie palę szlugów a czyste gibony są lepsze niż nabijanie co chwile lufki czy bonga i wbrew wcześniejszym zapewnieniom nic nie gaśnie.. Smak i zapach są wyraziste, nie raz paliłem z tytexem i była tragedia, do tej pory takich odmawiam i nawet jak poczęstują mnie najlepszą odmianą możliwą do zdobycia to odmówie albo rozerwe lolka i wydłubie każdy okruch tytexu.. Ogólnie za***isty konkurs sam jak stanę na nogi to coś tu wrzucę ale poza konkursowo bo pakiet od ggs mi i tak przypada w innej dziedzinie, jedynie dla urozmaicenia tematu :D Wszystkie strucle macie za***iste chłopaki, aż ciśnienie skacze a płuco płacze :D
 

Snuff

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2013
Postów
195
Buchów
0
Wpadłem na podobny pomysł z okazji walentynek :freak:
Tylko, że to było rok temu ale zdjęcia i wspomnienia pięknej nocy pozostaną w mej głowie na długo :jaraczz:



Dopiero teraz zauważyłem, że to konkurs :zombi:
Pozostawiam miejsce innym i nie biorę w nim udziału - Chciałem się tylko pochwalić :spalony:

Pozdro w życzę udanych walentynek <joint>
 
S

Samuraj

Guest
Witam Państwa serdecznie :D

Dziś zaprezentuję Wam mój set jointów. W przygotowaniu pomógł mi serdeczny kumpel BudBug, który oczywiście znalazł się na fotkach.
Mój styl życia powoduje, że często nie mam czasu na robienie szamki, więc po drodze zahaczyłem budke z wielką, żółtą literką M. BudBug się niecierpliwił, co widać było po jego oczach :freak: No to wziąłem jakieś kanapki i fryty(wieeem, śmieciożarcie, ale czasem można sobie pozwolić<rotfl>) i pognałem kręcić.






Na wenę skręciłem prostą maczugę, coby mi się dalej dobrze turlało:




Zobaczyłem walentynkowe posty, to pomyślałem o kwiatku. Tak powstał tulipanek:



A że miłość bywa trująca to przyszedł mi na myśl mały, wredny sk***iel zwany skropionem:



Idąc tropem zwierzęcym skleiło mi się takie cuś, co nazwę ośmiornicą (do końca nie rozkminiłem jak to się będzie palić, ale jest szponta żeby wcisnąć to do bonga :D )


Do kręcenia używałem czarnych ocb od Włodiego, stuff to zeszłoroczny noname po długim curringu, bardzo gastrotwórczy stąd zapas śmieciożarcia. Oczywiście zaraz zasiadamy w małym gronie do Fify15 a ten folwark zwierzęco-roślinny będzie nam towarzyszył zapewne całą noc. Pozdrawiam, Samuraj.
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
8
Wow! Co post to jest ciekawiej!!!

@Asap - kanciastego jointa w zyciu nie paliłem - śliczny pomysł!

@ WW oraz dinko18 - trzymajcie te pomysły na później bo walentynki już za chwilę, a wraz z nimi kolejny konkurs, ale ciiiii...

@ Samuraj - nie wiem skąd czerpiesz pomysły, lecz nie wyobrażałem sobie takich wynalazków. Zarówno skorpion jak i ośmiornica są wy***anane.



Poprzeczka wysoko!!! A gdzie buchy?. Użytkownicy konkurujący nie mogą stawiać sobie samemu buchów, ale miejcie gest! Postawcie w konkurencyjnych zgłoszeniach! To tylko zabawa! A konkursów sporo jeszcze przed nami...
Czyżby tzw. polska zawiść- fstyt. Dajcie przykład jako pierwsi!

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Nawet jeśli uważasz, że nie wygrasz - pokaż jak kręcisz! Nagroda to tylko zapalnik do zabawy - opisz swój sposób! nawet bez foty (zgłoszenia)

przykład: jestem praworęczny - czyli kładę filtr z prawej strony... Próbowałeś kiedyś zakręcić leworęcznie? Trudna sztuka!!! Ułóż filtr z lewej strony jointa - umieść zawartość (tytoń plus MJ lub sama marychujana - jak kto lubi) wciąż trzymając sketa w lewej ręce. I go skręć. Udało się? Gratuluję. Mnie rzadko, albo "kszywulec"

Kolejna ciekawostka - joint po ciemku. Próbowałeś? Przygotuj uprzednio wszstko - bibułę, skręć filtr, wymieszaj traffkę z tytoniem. Zgaś światło... Łatwo? Nie sądzę...

no to skoro już jedziemy - zrób to jedną ręką! Kolejne wyzwanie - potrafisz "na obcego"? Siadasz na rękę a drugą musisz skręcić jointa. Podołasz?


Pomijam już kweste kręcenia jointów podczas prowadzenia pojazdu. Karygodne, choć przetestowane. Chwila moment!
W życiu nie próbujcie - podobnie jak kresek na desce. Prowadzi do śmierci!!! hehe



Bawmy się dalej. Publikujcie swoje jointy w temacie! Nawet jeśli uważacie, że nie ma szans na nagrodę. Nie o to tu chodzi! To tylko zabawa!!!

A może macie inne sugestie - jak je robić?

Ja na przykład jointy kręcę "na zakładkę" - bibułę układam z tzw. marginesem. Dziwna technika polegająca na odwrotnym zawijaniu. Tak zostałem nauczony i to najlepszy sposób...

Kręcenie odwrotne - joint kręcony tak, żeby nadmiar bibuły był możliwy do usunięcia. Klejem pod spód... Próbowaliście tak?


A może jakieś rady - jak nie kręcić?
 
Ostatnia edycja:

PanJapa

Active member
Rejestracja
Kwi 22, 2012
Postów
42
Buchów
0
Fajnie, że temat powrócił. Też postanowiłem zaprezentować coś od siebie.

Pierwszy jest tradycyjnym jointem z krótkiej bletki. Ze względu na grubość i czystość wsadu, w moim wypadku jest to wersja dwuosobowa.
Bletka JUICE JAY's smakowa, wzór sprawia, że uznam to za jointa walentykowego ;)



Drugi to już raczej wersja dla kilku zawodników. Blunt połączony z bletką JUICY JAY's Blackberry, czyli krucufix ;) wszystko z czystym wkładem. Blunt to Cyclones XXL. Zachowam go na specjalną okazję.



 

Obywatel Pacanowa

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2013
Postów
262
Buchów
2
Poprzeczka wysoko!!! A gdzie buchy?. Użytkownicy konkurujący nie mogą stawiać sobie samemu buchów, ale miejcie gest! Postawcie w konkurencyjnych zgłoszeniach! To tylko zabawa! A konkursów sporo jeszcze przed nami...
Czyżby tzw. polska zawiść- fstyt. Dajcie przykład jako pierwsi!

I mówi to moderator u którego po pięciu latach w profilu widnieje <joint>

Postawił buchów: 0

Chyba już wiem, za co ta piękna biało-czerwona odznaka w profilu :pr:

#dżołk

Takie coś z kiedyś, spłodzone w trakcie nagłej 5minutowej weny, na bycie fotografem. Wrzucam w myśl zasady nie wygram, ale wrzucę :spalony:
Bo panowie up to jednak pare leveli wyżej :) Propsy



 
G

Guest

Guest
To ja wrzucę jakieś skręciki ze swojej galerii.

Nie palę tulipanów , krzyżowych skrętów czy innych.
Lubię opcje - standard.

Kręcę z czarnych ocb.
Zawsze z tytoniem w wersji light , korzystam z papierosów LM bądź Viceroy.
Co śmieszne , jestem prawo ręczną osobą a filterek zawsze układam w lewej ręce.
Ilość suszu konopnego zależna od tego co chce osiągnąć.
Bywa , że palę z rana do kawki skręcika więc wtedy wersja "ekonomiczna" , wieczorem zaś lubię troszkę ciężej.
Nie jestem specem w kręceniu lolków , bardziej wolę palić z bonga. Choć nie ukrywam dość często zdarza się przykręcić.

Śniadaniowy skręcik :

normal_Zdjęcie862.jpg


Tutaj jakiś takiś nie wiem jaki ;P :

normal_20120208479.jpg


Tutaj skręcik z mini bobkiem :) :

normal_S6300367.JPG



O , i jeszcze taki :

normal_12~0.jpg



Pozdro ! :jaraczz:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół