nasiona marihuany

Pół automatyczne podlewanie roślin w szybki sposób

Wyszukiwarka Forumowa:

NeedMedic

Active member
Rejestracja
Mar 21, 2011
Postów
38
Buchów
0
Hejka

Mam pytanie co do metody nawadniania ze sznurkami nylonowymi, jak one muszą być umieszczone? przechodzą przez cała donice z ziemią? wychodzą dolnymi dziurkami do pojemnika z wodą? taki układ zapewnia bezstresowe nawadnianie dla mnie? nic nie muszę robić oprócz napełniania pojemnika z wodą do którego opadają sznurki nylonowe z doniczki? Ile musi być tych sznurków i czy stosować je od początku życia rośliny czy dopiero po przesadzeniu do docelowej doniczki?
 

Dabalwwy

Member
Rejestracja
Paź 21, 2008
Postów
7
Buchów
0
ja od około 4 tygodni hoduje kwiatek ta metoda (taki mały eksperyment) dolewajac wody i nawozu tylko i wylacznie do zbiorniczka , o dziwo kwiatek wygląda świetnie żadnych negatywnych zmian a nawet pozytywne - wyrosły 4 liście , tylko zastanawiam się czy ten system nadawał by się do hodowli Marysi bo szczerze mówiąc ziemia jest cały czas mocno wilgotna i nie wiem czy to dobrze
 

Stecush123

Member
Rejestracja
Lut 20, 2008
Postów
20
Buchów
0
A powiedzcie mi czy mogę zrobić coś takiego, aby zrobić dziury w doniczce, i do podstawki wlać wodę, tak żeby ona (ta woda) stała w podstawce non stop, przez 24/7. Czy coś z tą rośliną coś się stanie ?

@edit Dobra już mam odpowiedź. A dla tych którzy nie wiedzą.

"... Wodę z podstawki należy wylać zaraz po ścieknięciu jej z doniczki (maksymalny czas pozostawienia wody w podstawce to 30 minut), w przeciwnym razie możemy uszkodzić korzenie kwiatu. ... "
 

Auto_Flow

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2010
Postów
353
Buchów
3
Jakiś czas temu natknąłem się na stronie Female Seeds na projekt samo podlewającej się doniczki:

http://www.femaleseeds.nl/en/article/how-to-make-your-own-self-watering-unit-container-64.html

Zrobiłem coś takiego z 10L wiadra po majonezie i starej doniczki. Powiem że jestem zachwycony.
Teraz poprostu raz na kilka dni wlewam dwa litry wody i tyle. Żadnego dolewania, strachu że przeleję, a jak się za dużo nalało to potem cyrk żeby zebrać nadmiar z podstawek....
Bardzo łatwo sprawdzić ile pożywki jest na dnie i co ważniejsze można zaobserwować tempo jej znikania.

Minus: w razie przenawożenia flush może być problematyczny.
 

wiktoria

Member
Rejestracja
Mar 30, 2012
Postów
22
Buchów
0
5) Nie przelewaj!
Jedną z gorszych rzeczy która może się przytrafić roślinie jest nadmiar wody: Korzenie zaczynają się dusić i nie są w stanie przenosić składników odżywczych do rośliny. Przelana roślina ma wstrzymany wzrost więc początkujący mogą czasem źle zdiagnozować przyczynę jako niedobór składników odżywczych powodując pogorszenie sytuacji przez dodanie nawozów – i więcej wody – do duszącej się rośliny i dosłownie topiąc ją.

Dobrym rozwiązaniem jest ważenie rośliny z suchą donicą (po przesadzeniu na przykład), dodać 5% lub 10% do tej wagi i używać to jako liczba kiedy potrzeba podlania. Niektórzy producenci zalecają podlewać rośliny 20% objętości ich pojemników. Na przykład roślina w 3-galonowej (red. ok 11 litrow) donicy potrzebuje około pół galona (red. niecałe 2 litry) roztworu nawozowego do każdego podlewania.
To istotne żeby korzenie miały okres względnej suchości przed kolejnym podlewaniem. Jeśli podlewasz outdoor , zalecam dodać kroplę bezzapachowego płynu do naczyń. To zwiększa przyswajanie i zapobiega utrzymywaniu się wody na powierzchni ziemi. (red. poprawiona myśl – chodzi o napięcie powierzchniowe które przez mydło się zmniejsza). żródło - https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?117918-10-rad-dla-automatów-outdoor

autor pisze ze korzenie powinny wysychac ... więc ?
 

hamstringing

zurbanizowany nomad
Rejestracja
Lip 17, 2014
Postów
20
Buchów
0
czołgiem zielarze,
nie zawsze mam czas żeby odwiedzic zielnik także zainteresowałem się jakis czas temu tym tematem

mój patent na taki system:

- mop z pasków filcopodobnych, żadne sznurki czy inne cuda
- pojemnik do kwiatów ciętych (do wyhaczenia z jakiegoś większego sklepu typu lidl za friko)
- doniczka z podstawką, która rozmiarowo siada/blokuje się gdzieś w dolnej części w/w pojeminka (im wyżej tym więcej wody i dłużej bez odwiedzin

roboty nie ma za wiele:
- przez dziurki w doniczce (tutaj 6,5l) przekładamy paski,
- w podstawcze wycinamy otwór centralnie, ale taki, żeby doniczka stała na podstawce, a nie wpadała przez otwór do środka
- mały otwór inspekcyjny z boku, nie jest konieczny ale przez niego widać lub można łatwo sprawdzić ile wody zostało w rezerwuarze także polecam
wciskamy podstwkę w pojemnik na kwiaty, trochę mocniej ale nie na chama, tutaj warto poświęcić też trochę uwagi żeby zrobić to prosto żeby doniczka prosto stała (na ostatnim foto widać jak podstawka jest wciśnięta w pojemnik po prawej, aż lekko wypukla kształt
- wkładamy doniczkę do systemu tak żeby filce znalazły się w dziurze,

a wygląda to tak:


system działa całkiem sprawnie, korzenie nie są w stanie przerosnąc przez zatkane mopem dziury i trzymają się w doniczce. jak nie musimy wsadzać iwyciągać donic to spoko jak ktoś musi czsem wyciągnąć zestaw to polecam przynitować doniczkę do podstawki bo z wsadzaniem tych filców z doniczką do dziury nie jest za wygodnie

zaletą takiego podlewania jest brak ubijania się ziemi przez przelewanie wody
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
pomysł niezły i za to buch. Zobaczymy jak to się sprawdzi po dłuższym okresie użytkowania .
czy zgnije czy nadąży podawać wode jak roślina osiągnie swój pełny rozmiar.
ile tej wody wypija ci na 1 tydzień ? 0.5l?
 

Happy Ak

Well-known member
Rejestracja
Lis 27, 2010
Postów
304
Buchów
0
Jak tam Pany i Panie, korzystacie z tej metody, rosnie?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół