nasiona marihuany

PH - a odstanie wody. Pytanie

Wyszukiwarka Forumowa:

Antykomuna

Member
Rejestracja
Sty 11, 2014
Postów
6
Buchów
0
Witam. O regulowaniu Ph już wiele napisano ale jedno mnie ciekawi. Wode jak dodajemy do butelki czekamy aż odstanie 24 h lub 48 h a niektórzy jeszcze wiecej. Ja robie tak że do odstanej wody dodaje PH - od canny, mieszam, mierze i cały proces trwa moze z 5 minut. CZy woda z dodanym PH - też powinna odstać z 24 h i dopiero zmierzyć PH ? Jak bedzie dobre to wtedy podlewać. Z nawozami też powinno tyle odstać ? Jak to jest ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich
 
X

Xuen

Guest
Witam. O regulowaniu Ph już wiele napisano ale jedno mnie ciekawi. Wode jak dodajemy do butelki czekamy aż odstanie 24 h lub 48 h a niektórzy jeszcze wiecej. Ja robie tak że do odstanej wody dodaje PH - od canny, mieszam, mierze i cały proces trwa moze z 5 minut. CZy woda z dodanym PH - też powinna odstać z 24 h i dopiero zmierzyć PH ? Jak bedzie dobre to wtedy podlewać. Z nawozami też powinno tyle odstać ? Jak to jest ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich

To jak w koncu jest?... Anyway, wode odstawia sie coby chlor odparowal a nie dla PH, wiec musisz ;)
 

Antykomuna

Member
Rejestracja
Sty 11, 2014
Postów
6
Buchów
0
Wiem że dla odparowania chloru ;)

Do odstanej wody dodaje PH - i ile mam czekać czasu żeby PH w tej butelce ustabilizowało sie na odpowiednim poziomie ?
 

thegustator

Chiński zwiadowca
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
163
Buchów
0
Witam. O regulowaniu Ph już wiele napisano ale jedno mnie ciekawi. Wode jak dodajemy do butelki czekamy aż odstanie 24 h lub 48 h a niektórzy jeszcze wiecej. Ja robie tak że do odstanej wody dodaje PH - od canny, mieszam, mierze i cały proces trwa moze z 5 minut. CZy woda z dodanym PH - też powinna odstać z 24 h i dopiero zmierzyć PH ? Jak bedzie dobre to wtedy podlewać. Z nawozami też powinno tyle odstać ? Jak to jest ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich

Troche dziwnie napisales, ale jest tak jak kolega wyzej mowi. Wode odstawia po to a by usunac z niej chlor, ktory jest szkodliwy dla roslin. Wiec odstawiasz te wode na 24/48h dodajesz te PH i mozesz lac roslinom :)

EDIT:
Do odstanej wody dodaje PH - i ile mam czekać czasu żeby PH w tej butelce ustabilizowało sie na odpowiednim poziomie ?
Przeciez w pierwszym poscie napisales ze miezysz pH po dodaniu:)
 
Ostatnia edycja:

Shiva

Well-known member
Rejestracja
Cze 12, 2013
Postów
254
Buchów
0
Ph sie nie ustabilizuje. Lej odrazu jak jest ok. Proponuje użyć wody filtrowanej.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
bierzesz odstaną wode i dodajesz ten ph- czy + ,ja mam w proszku to czekam z 0.5h az sie rozpuści,mieszam i.. sprawdzasz ph tej wody =
= jak jest dobre to dawaj nawóz ,mieszaj odstaw na 15min.,mieszaj i podlewaj ;)

- przy tym wez pod uwage że nawozy i dodatki tez zmieniają ph ..
 

Antykomuna

Member
Rejestracja
Sty 11, 2014
Postów
6
Buchów
0
thegustator - troche nagmatwałem ;) może to przez relaksik hehehe. Przepraszam wszystkich jak coś nie było zrozumiałe :)

kuencat - własnie o to mi chodziło, dziekuje ! Ja w pierwszej kolejnosci dodawałem nawóz do wody a później regulacja PH - ( mam w płynie od canny ) Czy taka kolejnosc ma znaczenie ?
 

thegustator

Chiński zwiadowca
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
163
Buchów
0
No tak ma znaczenie bo jak do wyregulowanej juz wody dodasz nawoz to pH sie zmieni (nawozy zmieniaja pH - tak jak kuencat napisal). Takze dobrze robisz najpierw nawoz potem stabilizacja pH.
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
Regulujesz ph roztworu ktory chcesz miec wyregulowany....
Wodda jak odstoi, dolewasz jej odpowiednia ilosc skladnikow odzywczych, bardzo dokladnie to mieszasz, i po chwili regulujesz ph calego twojego roztworu z pozywka.
Bo po co regulowac ph odstanej wody i pozniej walic tam odzywke ktora znowu nam te ph zmieni? cala robota na nic :)
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
Bo po co regulowac ph odstanej wody i pozniej walic tam odzywke ktora znowu nam te ph zmieni? cala robota na nic :)

mówiłem ze swojej perspektywy: jeśli masz miernik kropelkowy a wlejesz do wody nawóz np.bio flores to będzie ciemnobrązowy napój ,więc jak uregulujesz ph po dodaniu nawozu jak nie widać ? .. u kazdego będzie się metoda różniła zaleznie od tego i owego ..

dodaje rozności pamiętając o tym że jedno obniża a inne np. zwieksza ph .. ot i filozofia :)
 
U

Usunięty 58869

Guest
Regulujesz ph roztworu ktory chcesz miec wyregulowany....
Wodda jak odstoi, dolewasz jej odpowiednia ilosc skladnikow odzywczych, bardzo dokladnie to mieszasz, i po chwili regulujesz ph calego twojego roztworu z pozywka.
Bo po co regulowac ph odstanej wody i pozniej walic tam odzywke ktora znowu nam te ph zmieni? cala robota na nic :)
nawet po jakimś czasie woda regulowanym ph zmienia swoją wartość... Ja tak u siebie zaobserwowałem kiedy zostawiłem część wody wyregulowanym ph(reguluje preparatem od HESi ph-)na drugi dzień.
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Wszystko zależy od tego jaką mamy wodę. Jeśli ustawisz PH w RO to będzie trzymać. Ja leje kranówkę która ma PH w okolicach 7-8 i zawsze mimo regulacji w okolice 5,8 leci później w górę.
Zostaw sobie po litrze wyregulowanej pożywki na 24, 48, 72 … godzin i zobacz jak zmieniać się będzie odczyn.
 

Słone Paluszki

Active member
Rejestracja
Cze 23, 2014
Postów
39
Buchów
0
u mnie woda filtrowana [ala brita] świeża ma ph 7.1 a po odstaniu 24-48h ma ph 8.1 do tego dwukrotnie słabiej reaguje na PH- odstana, trzeba dać x2 tyle ph- z plagronu [czyli kwasu jak każdy inny] żeby osiągnąć ten sam efekt
 

Andrzej Strzelba

Active member
Rejestracja
Wrz 17, 2010
Postów
44
Buchów
1
A da radę dodając do odstanej wody czy to ocet, czy PH-, obniżyć PH wody na stałe ? Np. przez okres 10 dni co 2 dni regulować ph tak, aby pozostało na ustalonym przez nas levelu ? Zauważyliście różnicę między octem a ph- ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół