nasiona marihuany

Jak to dokładnie wygląda

Wyszukiwarka Forumowa:

tomjerry

Active member
Rejestracja
Kwi 16, 2014
Postów
43
Buchów
0
Siema.
Czytam już dłuższy czas ale dalej nie mogę zrozumieć. Żeby zapłodnić wystarczy jak będzie koło siebie męska i żeńska i jak męska będzie miała pyłek to on sam przeleci do żeńskiej i gotowe? Czy trzeba ten pyłek przenosić na żeńską?
Chodzi mi o to aby uzyskać jak najwięcej nasion
 
S

Sandał Jezusa Chrystusa

Guest
Tak, wiatr sam przeniesie pyłek, nasiona z takiego zapylenia będą regularne czyli męskie i żeńskie.

Żeńską możesz potraktować STS'em, roślina wytworzy jajca i sama siebie zapyli, wtedy będą nasiona feminizowane czyli 99,9% nasion będzie żeńskich. Jeżeli nie wiesz jak zrobić STS(na forum jest instrukcja) bądź Ci się nie chce to możesz kupić "Silver Spray" za ok. 40PLN i zadziała jak STS.
 

tomjerry

Active member
Rejestracja
Kwi 16, 2014
Postów
43
Buchów
0
Ok, dzięki wielkie, ale teraz mam pytanie odnośnie feminizacji bo mało co tam rozumiem <joint>
Tym STS'em mam pryskać żeńską roślinę zapłodnioną przez męską? Czy zwykłą żeńską bez zapłodnienia?
 
S

Sandał Jezusa Chrystusa

Guest
Żeńską gdy nie została jeszcze zapylona, o ile się nie mylę to pryskasz roślinę zaraz po tym jak określi płeć, jednak nie jestem pewien w 100% i ile razy trzeba powtórzyć zabieg, poszukasz a znajdziesz.

tu masz przepis od Grzesia(jednego z Polskich breederów)

Parte A: 0.7g azotanu srebra mieszamy z 40 ml wody
Parte B: 2.6g tiosiarczanu sodu mieszamy z 160 ml wody
Mieszamy A z B
Mieszanine ktora otrzymalismy, 200ml (sts) mieszamy 1:4 z woda a nastepnie to co wyszlo rozcienczamy 1:8 z woda . 9l oprysku .

A z ciekawości jednak poszukałem kiedy stosować sts i ile razy

Użycie: "Przed opryskiem należy przenieść roślinę w jakieś ciemne miejsce ,i opryskać ,i tam tez pozostawić do czasu przeschnięcia rośliny,(bez wiatraków).później można śmiało włożyć roślinę z powrotem do boxu,
Sam sts jest aktywny w roślinie mniejwiecej do 2 tygodni,niektórzy z użytkowników robią powtórny oprysk,ja w sumie raz tylko opryskiwałem dwa razy, zazwyczaj jest tak ze wystarczy tylko raz.
"

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/STS_-_przepis:_by_Czaczo


Kiedy psikać: "W wypadku ras AF ważne jest aby rozpoczynać opryski/aplikacje bardzo wcześnie - gdy są to femi zanim pojawia się pierwsze oznaki kwitnienia - w wypadku regularów zaraz po identyfikacji płci => niezależnie do tego czy stosuje się -> z wyboru niższe dawki w wielu powtórzeniach dzień po dniu - patrz: zalecenia dla srebra koloidalnego z generatora - czy wysokie dawki w jednym lub dwu powtórkach patrz: STS przepis forumowy."

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Feminizacja
 
Ostatnia edycja:
S

Sandał Jezusa Chrystusa

Guest
A co chcesz dalej robić? Czekasz na jajca, a potem aż nasiona dojrzeją.
 

tomjerry

Active member
Rejestracja
Kwi 16, 2014
Postów
43
Buchów
0
Czyli wystarczy, że będę miał 1 żeńską i gdy okaże znaki płci to pryskać ją i czekać aż dojrzeje?
 
S

Sandał Jezusa Chrystusa

Guest
Dokładnie, tylko pamiętaj, że taki domowy STS jest o wiele tańszy od silver spray'a który kosztuje 40PLN za jakieś 200ml, rób tak jak jest w instrukcji i będziesz miał nasiona.
 

tomjerry

Active member
Rejestracja
Kwi 16, 2014
Postów
43
Buchów
0
Dzięki wielkie :)
A wiesz ile na oko wyjdzie takich nasion z 1 sezonówki?
 
S

Sandał Jezusa Chrystusa

Guest
Wszystko zależy jak duża będzie, jednak kilkaset na pewno będziesz mieć.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół