nasiona marihuany

Ad Blue do aut jako nawóz

Wyszukiwarka Forumowa:

Don Z Dolni

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
664
Buchów
1
Jak myslicie zdało by egzamin jak tak to w jakim stezeniu??

troche faktowz wiki ;
AdBlue - nazwa handlowa 32,5% wysokiej czystości wodnego roztworu mocznika. AdBlue to zarejestrowany znak towarowy, należący do organizacji Verband der Automobilindustrie (VDA)[SUP][1][/SUP]. Produkt stosowany w branży motoryzacyjnej jako reduktor w celu rozłożenia w katalizatorze SCR (ang. Selective Catalytic Reduction - Selektywna Redukcja Katalityczna) szkodliwych dla środowiska tlenków azotu. W technologii SCR AdBlue jest kierowany pod wysokimciśnieniem na strumień spalin w katalizatorze, gdzie zachodzi redukcja szkodliwych dla atmosfery tlenków azotu na azot(w postaci dwuatomowych cząsteczek) oraz wodę[SUP][2][/SUP].
Wyprodukowany zgodnie z normami ISO 22241[SUP][3][/SUP], AdBlue nie jest substancją zaliczaną do niebezpiecznych, ani groźnych dla środowiska. Nie jest też palny, wybuchowy, ani szkodliwy dla zdrowia. Zużycie AdBlue wynosi równowartość ok. 4-5% ilości zużytego oleju napędowego w zależności od typu silnika (Euro IV lub Euro V). Grupa Azoty[SUP][4][/SUP] wytwarza wodnyroztwór mocznika 32,5% znanego powszechnie pod nazwą AdBlue®, pod własną marką jako NOXy™.
 
Ostatnia edycja:

Signum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2013
Postów
542
Buchów
1
Ciewake.....tylko pozostaje dobranie odpowiedniej ilości.ile ml na 10L wody.
Nie wiadomo jak działa na PH i EC
samo Adblue nie jest drogie.... jakoś 2pln za litr.Teraz pytanie..kto poświęci roślinę z uprawy??
 

Don Z Dolni

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
664
Buchów
1
Ad Blue 47 zł bańka 50 l lub nie całe 2 z dystrybutora, ja sproboje ale na oucie. Byc może jest to jeden z najtanszych nawozow. Zgłębie temat na dmiach. To może byc hit outa wwsrod nawozow. Już widze młodych ludzi tankujacych Ad blue miedzy tirami do kanistrów na stacjach.
 
Ostatnia edycja:

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
jeżeli adblue to tylko woda demineralizowana i mocznik jak wynika w grupy azoty w co nie do końca wierze bo mogą być tam jeszcze inne składniki które mają za zadanie wytworzyć amoniak podczas wysokiej temperatury to może być chociaż z drugiej strony rolnicy używają zamiast RSM bo wychodzi taniej
pamiętaj że mocznik to tylko azot bez innych składników więc i tak będziesz musiał dostarczać mikroelementów
 

Signum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2013
Postów
542
Buchów
1
No na pewno nie ma tam żadnych minerałów.Inaczej uszkodziłoby filtr cząstek stałych i katalizator, nie wspominając o zakamienionych sondach.
Jednak jako sam azot 2pln za litr to chyba dobra cena :p
 
K

Kamilarz

Guest
A co, gdyby tak po prostu w 1,5 lirowej butelce odpowiednio rozcieńczyć swój mocz? Bo:
-zawiera mocznik;
-dużo azotu;
-to, co szkodzi nam, jest wydalane, natomiast może odżywić nasze roślinki;
-posiada aromat - odstrasza zwierzynę :D

Co Wy na to? Taka naturalna alternatywa AdBlue, taka moja subiektywna ocena ;)
 

Signum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2013
Postów
542
Buchów
1
ma też amoniak i inne niechciane "związki" xD
 
K

Kamilarz

Guest
Pomysł wziąłem z Brainiac'a co leciał kiedyś na Discovery, tam mówili, że mocz rozcieńczony w wodzie może posłużyć jako dobry nawóz, stąd to rozumowanie :D
 

PolnaSzuja

Połamany rolnik
Rejestracja
Lut 1, 2014
Postów
308
Buchów
0
Pomysł wziąłem z Brainiac'a co leciał kiedyś na Discovery, tam mówili, że mocz rozcieńczony w wodzie może posłużyć jako dobry nawóz, stąd to rozumowanie :D

Bo tak jest. Jak wracam do domu po północy tak chce mi się szczać, że nie dochodzę do domu. Mam takie jedno miejsce upatrzone. Po całej zimie na wiosnę trawa tam dosłownie ZAPIERDZIELA. Mocno zielona i gdy inna dopiero się zieleni tą można już kosić :D.
 

Signum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2013
Postów
542
Buchów
1
hahahah No to nie szczypmy się,Ja proponuje mix kac kupa + mocz tuż po zakrapianej imprezie xD
 
K

Kamilarz

Guest
hahahah No to nie szczypmy się,Ja proponuje mix kac kupa + mocz tuż po zakrapianej imprezie xD

Nie piję, całe szczęście, tylko palę zielone <wodna> A wracając do tematu, co prawda w moczu znajduje się zabójczy dla roślin amoniak, ale i on ulegnie rozpadowi na związki azotowe, jeżeli trochę postoi w rozcieńczeniu. W tym roku zrobię jedną roślinkę testową, zobacze co z tego wyjdzie :D
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
No to ku**a pozdro, nie zapomnij po scince uprzedzic ziomkow ktorzy beda jarali twoja trawke ze nawoziles ja wlasnymi szczynami ..
 
S

Sandał Jezusa Chrystusa

Guest
No to ku**a pozdro, nie zapomnij po scince uprzedzic ziomkow ktorzy beda jarali twoja trawke ze nawoziles ja wlasnymi szczynami ..

Ta? A jak ktoś powie, że sadził na dobrym oborniku to jakoś palisz ze smakiem i chcesz więcej.
 
K

Kamilarz

Guest
No to ku**a pozdro, nie zapomnij po scince uprzedzic ziomkow ktorzy beda jarali twoja trawke ze nawoziles ja wlasnymi szczynami ..

Na twoją logikę, tak jak Chuppak napisał, skoro nawozisz gównem to też gówno palisz? Spoko.
 

Signum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2013
Postów
542
Buchów
1
:D jednak sprawa zeszła na kupę xD
Ale tak serio to zastanawiam się poważnie czy na tego rocznym spocie nie podlewać 2krzaków adblue.Tak na końcu stracę lub zyskam.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół