nasiona marihuany

Oryzalina II

Wyszukiwarka Forumowa:

Zotters

Member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
7
Buchów
0
Witam,
Po długim czasie postanowiłem napisać kolejny post.
Otóż rok temu, wpadłem w posiadanie oryzaliny (preparat Surflan).
Dostałem na forum (temat : https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?89429-Kolchicyna-Oryzalin ) dokładną instrukcję - wszystkie dane wziąłem z instrukcji dla rododendronów -> badanie przeprowadziłem na merystemie wierzchołkowym.
Skontaktowałem się nawet z autorami publikacji (doś. z rododendronami), i dostałem wszystkie niezbędne informacje. Niestety żadnych efektów (ani negatywnych, a tym bardziej pozytywnych) nie zauważyłem. Tak wiem, dla odmiany, gatunku czy rodzaju pewnie trzeba przyjąć inne dawki.

Dlatego w tym roku chcę ponowić doświadczenie, zaczynając od próby z nasionami rośliny nagozalążkowej. Czy ktoś posiada jakiekolwiek doświadczenie czy informacje, jakie dawki oryzaliny należy przepłukać nasiona i w jakim czasie ?
Wiem, że dawki kolchicyny wahają się od 0,05 - 0,4 % ale tyle tylko informacji.

Mam dosyć dużo nasion pewnej rośliny i chcę przetestować (każda partia będzie składała się z 100 nasion) różne stężenia oryzaliny (zastanawiam się tylko nad wyjściowym stężeniem).

Tak, wiem - forum jest konopne, ja testuje na czymś innym. Ale mam nadzieję, że pomożecie i instrukcja będzie (nawet pod względem technicznym) uniwersalna!

Z góry dziękuję za wskazówki czy jakiekolwiek informacje.

Zott
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
Witam,
Po długim czasie postanowiłem napisać kolejny post.
Otóż rok temu, wpadłem w posiadanie oryzaliny (preparat Surflan).
Dostałem na forum (temat : https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?89429-Kolchicyna-Oryzalin ) dokładną instrukcję - wszystkie dane wziąłem z instrukcji dla rododendronów -> badanie przeprowadziłem na merystemie wierzchołkowym.
Skontaktowałem się nawet z autorami publikacji (doś. z rododendronami), i dostałem wszystkie niezbędne informacje. Niestety żadnych efektów (ani negatywnych, a tym bardziej pozytywnych) nie zauważyłem. Tak wiem, dla odmiany, gatunku czy rodzaju pewnie trzeba przyjąć inne dawki.

Byłbyś na tyle miły aby je tu wrzucić?
Ciekawość.

Dlatego w tym roku chcę ponowić doświadczenie, zaczynając od próby z nasionami rośliny nagozalążkowej. Czy ktoś posiada jakiekolwiek doświadczenie czy informacje, jakie dawki oryzaliny należy przepłukać nasiona i w jakim czasie ?
Wiem, że dawki kolchicyny wahają się od 0,05 - 0,4 % ale tyle tylko informacji.

Poszukać można: Ale jeśli nie znalazłeś jeszcze: być może nie ma dostępnych: popatrzy się.
Chcesz traktować bezpośrednio nasiona?
Gatunek?

Traktowanie nasion jest chyba: nie za dobrym wyborem. Hamowanie rozwoju korzeni -> "nawet" w wypadku kolchicyny opracowywano techniki - gdzie unikano tego jak "ognia".

A zakresy dawek stosowanych w wypadku oryzalinu: są podawane w lit: z tego co widać w necie...: w porównaniu do kolchicyny:.. etc

Tak, wiem - forum jest konopne, ja testuje na czymś innym. Ale mam nadzieję, że pomożecie i instrukcja będzie (nawet pod względem technicznym) uniwersalna!

Z sufitu zawsze można coś napisać.
Na podstawie danych porównawczych:

Stężenie wyjściowe substancji czynnej w preparacie + jego gęstość na dobry początek.
Jeśli np: chciałbyś: przepis na wykonanie roztworu: bazowego do rozcieńczeń z opakowania herbicydu:
Tyle, że chyba tu nie o to chodzi : a o zakres: dawek sensownych: i metodykę aplikacji.
A w tym wypadku wygląda raczej na to, że bardziej opłaca się powtórki robić: tak - po przeglądaniu tych kilku z wielu dostępnych: sprawozdań: artów.

danych porównawczych do wykorzystania jest pełno:

http://www.cwejournal.org/vol8no1/o...ed-plant-morphology-of-impatiens-balsamina-l/
Miksoploidy głównie: tu:

kolejny: http://hortsci.ashspublications.org/content/43/7/2248.full

Coś na kształt procedury zawsze: da się spłodzić:
ale - potem i tak: bez - przeglądu: i rozmnażania chwastów: i prób identyfikacji
- .. i przesiewania dawek.. Sam zresztą już to wiesz:

I łatwiej to pójdzie na roślinach takich jak konopie: Szybko rosną: szybka zmiana pokoleń:
Byle by nie wybierać w wypadku tej rośliny AF: bardzo to utrudni całokształt.

dane w necie:
http://hortsci.ashspublications.org/content/45/2/316.full

patenty nawet są:
https://www.google.com/patents/CN10...&sa=X&ei=X4XHVJXOAoX0UtCZgqgE&ved=0CB8Q6AEwAA
https://www.google.com/patents/CN10...&sa=X&ei=X4XHVJXOAoX0UtCZgqgE&ved=0CDoQ6AEwAw
https://www.google.com/patents/CN18...&sa=X&ei=X4XHVJXOAoX0UtCZgqgE&ved=0CFUQ6AEwBg

podkładek jest od ciula: http://scholar.google.pl/scholar?hl=pl&as_sdt=0,5&q=oryzalin+treatment+polyploids

nagonasienne? cos mało wyników: http://scholar.google.pl/scholar?q=oryzalin+treatment+polyploids+Gymnospermae&btnG=&hl=pl&as_sdt=0,5
 
Ostatnia edycja:

Zotters

Member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
7
Buchów
0
Byłbyś na tyle miły aby je tu wrzucić?
Ciekawość.

Uzyskiwanie stężenia (badane rododendrony)[miałem jeszcze kilka maili od n/c profesora, ale muszę zdobyć stary dysk, to odtworzę więcej info]


Oryzalin Soulbility

Saturation point is 2.5 mg/L in water. May be more with addition of Propylene Glycol and Glycerin.
Stock solution of Surflan is 40.4% oryzalin
FW or oryzalin = 346.36
Specific gravity of Surflan is approximately 1.2

1 Liter of surflan = 1.2 Kg and would have 484.8 grams oryzalin
Thus, Surflan would be 484.8 g/L = 1.3997 M (484.8g/346.36) = 40.4%



%Oryzalin ppm Molarity ml Surflan/ml of solution water
Stock 40,40% 484 800 1.3997M

Saturation 0,00021% 2,5 7.2uM 5,15304E-06

Common 0,00029% 3,47 10uM 0,000007157
0,00290% 34 100uM 0,00007157
0,00435% 51 150uM 0,000107355
0,00500% 60 173uM 0,000123762


100 um should be well saturated



For 150uM stock solution at 1000x
Take 1.07 ml Surflan in 10.0ml for a 1000x solution
Take 1 ml of 1000x stock and dilute to 1000 ml. for 150 uM


Professor, Department of Horticultural Science
Mountain Hort. Crops Res. & Ext. Center
North Carolina State University



Z kolei tutaj wiadomość od p. doktor z Polskiej uczelni, na temat jej badań nad kolchicyną + roślin
ą:

Stężenia kolchicyny są rózne w zalezności na co działamy.
Przy nasionach suchych stosujemy moczenie w 0,1-0,25% roztworze kolchicyny.
stozki wzrostu pędów - 0,1-0,3%. Wszystko jednak zalęzy od właściwości i wrażliwości określonego gatunku, uwodnienia tkanek i innych. Sporo jest w Ogólnej Hodowli Roślin - Hoffmen, Mudra, Plarre.

Robiłam kiedyś iniekcje kaktusowi. Pierwszym objawem było ,,wybrzuszenia'' komórek na kaktusie w miejscu w ktorym wstrzykiwałam roztwór. Drugi objaw, którego do dziś nie potrafię wyjasnić to wzmożona produkcja małych kaktusików w miejscach pozainiekcyjnych

P. Doktor nawet zasugerowała, że może pomóc z kolchicyną, ale potrzeba oficjalnego zgłoszenia pracownika naukowego.

Stężenie wyjściowe substancji czynnej w preparacie + jego gęstość na dobry początek.
Jeśli np: chciałbyś: przepis na wykonanie roztworu: bazowego do rozcieńczeń z opakowania herbicydu:
Tyle, że chyba tu nie o to chodzi : a o zakres: dawek sensownych: i metodykę aplikacji.
A w tym wypadku wygląda raczej na to, że bardziej opłaca się powtórki robić: tak - po przeglądaniu tych kilku z wielu dostępnych: sprawozdań: artów.

Co do dawek, to chce zrobić szeroki zakres : powiedzmy od dawki 1%, po dawkę 0,01%. (100 nasion byłoby traktowane daną dawką).
Obliczyłem że spokojnie kilkanaście prób z różnymi dawkami i różnymi czasami moczenia mogę zrobić.

nagonasienne?

- docelowo, chcę próbować ze wszystkim co mi wpadnie w ręce. Zaczynam od nagonasiennych, bo mam łatwy dostęp do nasion. Na pierwszy rzut idzie Thuja occ. Smaragd (dlatego, że na ogrodzie, w tym roku wydały trochę nasion).
Głównie z roślin ozdobnych chcę porobić prób, a kto wie czy w przyszłości czymś innym się nie zajmę.
 
S

sub

Guest
Uzyskiwanie stężenia (badane rododendrony)[miałem jeszcze kilka maili od n/c profesora, ale muszę zdobyć stary dysk, to odtworzę więcej info]

Miło by było.

Oryzalin Soulbility

Saturation point is 2.5 mg/L in water. May be more with addition of Propylene Glycol and Glycerin.

Stock solution of Surflan is 40.4% oryzalin
FW or oryzalin = 346.36
Specific gravity of Surflan is approximately 1.2

1 Liter of surflan = 1.2 Kg and would have 484.8 grams oryzalin
Thus, Surflan would be 484.8 g/L = 1.3997 M (484.8g/346.36) = 40.4%

%Oryzalin ppm Molarity ml Surflan/ml of solution water
Stock 40,40% 484 800 1.3997M

Saturation 0,00021% 2,5 7.2uM 5,15304E-06

Common 0,00029% 3,47 10uM 0,000007157
0,00290% 34 100uM 0,00007157
0,00435% 51 150uM 0,000107355
0,00500% 60 173uM 0,000123762


100 um should be well saturated


For 150uM stock solution at 1000x
Take 1.07 ml Surflan in 10.0ml for a 1000x solution
Take 1 ml of 1000x stock and dilute to 1000 ml. for 150 uM


Professor, Department of Horticultural Science
Mountain Hort. Crops Res. & Ext. Center
North Carolina State University

Proszę jaki miły ;) podał od razu rozcieńczenia z przeliczeniami.
Gotowy preparat jest raczej zawiesiną?
Tu - miły Pan zwalnia z tej potrzeby: wszystkich chętnych.

Z kolei tutaj wiadomość od p. doktor z Polskiej uczelni, na temat jej badań nad kolchicyną + roślin
ą:

Stężenia kolchicyny są różne w zależności na co działamy.
Przy nasionach suchych stosujemy moczenie w 0,1-0,25% roztworze kolchicyny.
stozki wzrostu pędów - 0,1-0,3%. Wszystko jednak zalęzy od właściwości i wrażliwości określonego gatunku, uwodnienia tkanek i innych. Sporo jest w Ogólnej Hodowli Roślin - Hoffmen, Mudra, Plarre.

Robiłam kiedyś iniekcje kaktusowi. Pierwszym objawem było ,,wybrzuszenia'' komórek na kaktusie w miejscu w ktorym wstrzykiwałam roztwór. Drugi objaw, którego do dziś nie potrafię wyjasnić to wzmożona produkcja małych kaktusików w miejscach pozainiekcyjnych

P. Doktor nawet zasugerowała, że może pomóc z kolchicyną, ale potrzeba oficjalnego zgłoszenia pracownika naukowego.

Fragmenty : Mudra, Plarre. są na forum: z tego co pamięć mnie nie myli:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?22545-Hodowla-Poliploidalna
wszystko co w tej książce na temat jest:

jest tam i Metoda Gyorffy'ego - to co robiono z rododendronem - jest jej modyfikacją.[/COLOR]

Co do dawek, to chce zrobić szeroki zakres : powiedzmy od dawki 1%, po dawkę 0,01%. (100 nasion byłoby traktowane daną dawką).
Obliczyłem że spokojnie kilkanaście prób z różnymi dawkami i różnymi czasami moczenia mogę zrobić.

:)

- docelowo, chcę próbować ze wszystkim co mi wpadnie w ręce. Zaczynam od nagonasiennych, bo mam łatwy dostęp do nasion. Na pierwszy rzut idzie Thuja occ. Smaragd (dlatego, że na ogrodzie, w tym roku wydały trochę nasion).
Głównie z roślin ozdobnych chcę porobić prób, a kto wie czy w przyszłości czymś innym się nie zajmę.

Jak chcesz potem identyfikować : poliploidy: - Bo to chyba jest w tym istotne.
Ta roślina nie rośnie raczej szybko: - sam oryzalin zapewne wpłynie : na wzrost: jeśli będzie podany w większej dawce: Jak oddzielisz - miksoploidy - od poliploidów: - i co dalej z tym?

Nie wiem jakiej pomocy w tym momencie możesz oczekiwać mając to wszystko:
W necie jest od groma: instrukcji dla innych roślin i opisów eksperymentów:
Łącznie z porównaniem dawek: kolchicyny z dawkami oryzalinu : np: w tych linkach up:
Łącznie z traktowaniem nasion: z tego co pamiętam.

Wiesz jak rozcieńczyć dla otrzymania założonego stężenia:
Masz podkładki: co do stężeń: i wybrałeś metodę - która może się wydawać: mniej sensowna od: Gyorffy'ego i jej modyfikacji: Ale To Twoje zabawki: ;)

Jeśli Ci nie zależy na konkretnym gatunku: - czemu nie wybierzesz czegoś co się : się łatwo rozmnaża przez nasiona: - jakieś jednorocznej rośliny - którą np: tak jak konopni daje się utrzymywać w wegu: - klonować ukorzeniać: Itp:

Łatwiej będzie zabrać się za identyfikacje - poliploidów poprzez porównywanie wielkości aparatów szparkowych na na roślinach które odstają do : TYPU.

Oraz - testować przez: hybrydy z diploidem: czy - uzyskano: np: tepraploida: wydającego w takim wypadku: nasiona bezpłodnych triploidów.

To mnie nieco dziwi: Ale - Jak to mówią: Hobby jest hobby : I każdy niech sie bawi czym chce i jak chce.
Ty nie wyglądasz na osobę która by potrzebowała w tej chwili czegokolwiek poza : Hasłem : Połamania i miłej zabawy ;)

btw: Chętnie bym zobaczył fotki: - jeśli tylko można ich oczekiwać.. w przyszłości.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół