nasiona marihuany

Długotrwałe palenie marihuany niegroźne dla płuc

Wyszukiwarka Forumowa:

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Naukowcy z Emory University w Atlancie opublikowali właśnie wyniki swoich długoterminowych badań dotyczących wpływu marihuany na zdrowie płuc. I okazało się, że wypalanie jednego skręta codziennie przez 20 lat nie niesie ze sobą żadnych negatywnych efektów dla tego właśnie organu.

Badani byli ludzie w wieku od 18 do 59 lat, a w trakcie badania wzięto pod uwagę najróżniejsze wartości spirometryczne, które świadczą o zdrowiu płuc. I nie dostrzeżono tam żadnych negatywnych efektów porównując płuca ludzi młodych i tych, którzy palili marihuanę od lat.

Autorzy zauważają, że wieloletni palacze suszu konopi częściej sami zauważają u siebie objawy bronchitu, lecz w ich spirometrii nie pojawiają się żadne anomalie, a zatem ich płuca funkcjonują jak należy.

Po raz kolejny udało się zatem potwierdzić, że nawet regularne palenie marihuany jest dużo mniej groźne od nałogowego palenia tytoniu.

źródła:
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/21660/dlugotrwale-palenie-marihuany-niegrozne-dla-pluc
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25521349
 

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Skoro pojawiło się kolejne zdrowotne usprawiedliwienie, to... ogień w ruch, w płuca buch...
 

Eskyyla

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2013
Postów
311
Buchów
0
Tak samo bongo jest dobre dla pluc na ktorych osadzila sie smola z cygarow , jeden -dwa buchy z bonga i calej flegmy na plucach nie ma.
 
K

Kot

Guest
Ja oprócz trawy pale jeszcze szlugi, parę lat temu miałem badania spirometryczne, dmuchałem 2 razy w to urządzenia i wyniki mi wyszły 102 i 104% normy, hehe, trzeba umieć sie zaciągać :)
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
9
Zostało stwierdzone że MJ świetnie wpływa na astmę - naukowcy twierdzą, że palenie trawki wpływa pozytywnie na pojemność płuc - a spowodowane jest to głębokim zaciąganiem się i trzymaniem w płucach. Ja ze spiro także nie mam problemów (choć palę dużo fajek) - jakiś czas temu pokazało 6l czyli powyżej normy. Pani doktor wręcz spytała mnie czy nie uprawiam jakichś sportów jak np nurkowanie (bo na lekkoatletę nie wyglądam :) )
 

Freq

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2014
Postów
344
Buchów
0
Zostało stwierdzone że MJ świetnie wpływa na astmę - naukowcy twierdzą, że palenie trawki wpływa pozytywnie na pojemność płuc - a spowodowane jest to głębokim zaciąganiem się i trzymaniem w płucach. Ja ze spiro także nie mam problemów (choć palę dużo fajek) - jakiś czas temu pokazało 6l czyli powyżej normy. Pani doktor wręcz spytała mnie czy nie uprawiam jakichś sportów jak np nurkowanie (bo na lekkoatletę nie wyglądam :) )

od dzis robie jeszcze większe buchy.

Ale kij ma dwa końce. Jak nie na płuca to na psychike może wpływać źle.
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
czyli jak wiadomo z innych badań THC+CBD działa antyzapalnie i ciało się leczy samo,
a tu jeszcze badania że takie małe ilości dymu jak przy M są bezpieczne, no super fakty
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Juz dawno to wiadome było. Sam sie kiedyś zastanawiałem, dlaczego tak jest skoro tez jakis dym wciągamy? Ale skoro nikt nic nie pisal ani sam nie znalazłem ze szkodzi na płuca. Żadnego raka ani nic, wiec nie posiada tych substancji wpływających jakoś negatywnie co np. w nikotynie. Problem sie pojawia, jak ku**a musisz sie wracać do domu kilka razy po jedną rzecz :freak2:
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
...ani sam nie znalazłem ze szkodzi na płuca. Żadnego raka ani nic, wiec nie posiada tych substancji wpływających jakoś negatywnie co np. w nikotynie.

nie przez nikotyne sa pluca z***ane tylko od substancji powstalych w skutek spalania,dokladnie tak samo jak spalasz zielona pulpe w szczycie ...chyba ze waporyzujesz
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Bo chodziło mi o szlugi a nie nikotynę. Nie ma co sie czepiać po świętach <joint> Czego tak napisałem to nie wiem. Tych substancji widocznie w czystej konopii nie ma to chyba sam dym nie wpływa jakoś źle na płuca skoro tak pisze. Czy znowu ku**a cos źle zrozumiałem?
 

Ciasto

Murzynek
Rejestracja
Mar 26, 2017
Postów
325
Buchów
0
Wszystko co jest spalane i efekcie owego proceu powstają substancje smoliste jest szkodliwe... nie da się oszukać dymu :) Z tym że dym dymowi nie równy więc nie wciągać do płuć dymu ze spalonych opon jakby kogo korciło :)
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
i tak każdy umrze to czemu by nie jarać jak się lubi :freak:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół