nasiona marihuany

[ARCHIWUM] Offtop z konkursu Grow Roku # 2014

Wyszukiwarka Forumowa:

tomekk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 30, 2011
Postów
944
Buchów
1,258
Odznaki
3
Wg. mnie jeśli ktoś wrzucił do konkursu zdjęcie "efektu koncowego" to powinno być w temacie z głosowaniem wrzucone. A nie 1 czy 2 zgloszenia mają "efekt koncowy". Bo ludzie patrzą "jak i ile wyszło", a nie jak przebiegał proces.
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Wg. mnie jeśli ktoś wrzucił do konkursu zdjęcie "efektu koncowego" to powinno być w temacie z głosowaniem wrzucone. A nie 1 czy 2 zgloszenia mają "efekt koncowy". Bo ludzie patrzą "jak i ile wyszło", a nie jak przebiegał proces.

sorry tomekk ale Twoje argumenty jak dla mnie sa śmieszne i niezrozumiale . . . ale okej skoro uważasz ze to niesprawiedliwe - mimo że to fotka pochodzi z fotrelacji bioracej udzial w konkursie to ok, dla mnie rywalizacja fair play to podstawa rywalizacji . . . . prosze zatem organizatora konkursu o usuniecie fotki efekt koncowy usera Gandi, ewentualnie podmienie ją na inna . . .
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
9
poza tym - to nie jest konkurs na monstera, ile g w wata czy metra. W Grow Roku chodzi o przejrzystość, opisy, zdjęcia, rady i sugestie dla innych userów itp. Wielkość zbioru nie powinna grać roli ani w żaden sposób wpływać na wynik!!!
 
Ostatnia edycja:

tomekk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 30, 2011
Postów
944
Buchów
1,258
Odznaki
3
Dlatego wg. mnie najlepszy byłby sam link do fotorelacji. Wtedy żeby zobaczyć czy warto zagłosować trzeba zerknąć jak to wszysto przebiega. Oczywiście to tylko moja osobista sugestia. Nic nie wymagam, ani nie narzucam.
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
9
W każdym zgłoszeniu znajduje się link do fotorelacji!!!


...plus kilka wybranych zdjęć celem nakreślenia ;)
 
D

DIABLO

Guest
tomek nie wszyscy userzy glosujący sa tak leniwi ze nie przejrzą fotorelki ,większość zanim zagłosuje przejrzy a cześć już od dawna zna lub miała swoja upatrzona na którą zagłosują .
 

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Wg. mnie jeśli ktoś wrzucił do konkursu zdjęcie "efektu koncowego" to powinno być w temacie z głosowaniem wrzucone. A nie 1 czy 2 zgloszenia mają "efekt koncowy". Bo ludzie patrzą "jak i ile wyszło", a nie jak przebiegał proces.

Hej,

zdjęciowo ograniczyło nas (mnie) trochę odgórne ograniczenie 45 zdjęć na jeden post - każdemu postanowiłem pozostawić 3, maksymalnie 4 zdjęcia.

Nie mam pojęcia na co patrzą inni ludzie. Ja patrzę na kondycję roślin, fajne ujęcia, kolory, jakość zdjęć, a czasem na jakoś suszu, a bardzo często na opis - na podejście do uprawy, na komunikatywność. Na ilość suszu patrzę jak przelicznik g/m2 lub g/W jest warty odnotowania, ale nie robi on na mnie specjalnego wrażenia, bo nie znam się na optymalizacji uprawy.
Na wypisanie wszystkich tych rzeczy była szansa w zgłoszeniach - mało kto pokusił się o prawdziwe zareklamowanie danej fotorelacji.

Odnośnie linków - popieram zdanie przedmówców. Większość osób była na tyle leniwa, że nie chciało im się nic zgłosić, a co dopierdo teraz wchodzić i przeglądać wnikliwie. Sam przejrzałem kilkaset fotorelacji, celem znalezienia albo dołożenia czegoś do konkursu i uwierz, nie jest to zbyt ciekawe i szybkie zajęcie.
Zdjęcia mają charakter poglądowy, wychodzi na to, że przy skąpych opisach są jedyną reklamą, ale mam naiwną nadzieję, że każdy wybiera sobie kilka relacji i dopiero przygląda im się bliżej.

Prześlij mi, proszę, na PW, linki do zdjęć, które chciałbyś umieścić u siebie - najlepiej 3 sztuk, bo tyle właśnie jest tam miejsca. Rozbiję te dwa posty, wyedytuję, połączę znów i będzie. Z tytułu ograniczeń zdjęciowych trochę (plus ta modernizacja forumowa dzisiejsza) to zajmuje zabawy, więc zrobię to rano dopiero, nie mam w tej chwili czasu, przepraszam.

Jeśli ktokolwiek ma takie zapotrzebowania to niech zgłosi.

Spokojnego popołudnia.
 
Ostatnia edycja:

jafia

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2012
Postów
132
Buchów
0
Czepiam się słówek powiecie ale uważam, że konkurs winien nazywać się Fotorelacją roku. " to nie jest konkurs na monstera, ile g w wata czy metra "
co ja rozumiem jako konkurs na właściwe pokazanie cóż to się wyczyniało z rośliną, której to forum jest poświęcone.
" Ogłasza się, że niespodziankowo wskrzeszamy zacną ideę przyznawania nagród za najlepiej poprowadzoną i udokumentowaną na łamach forum uprawę " to definiuje właśnie pojęcie fotorelacji roku. Generalnie chodzi o to, że GROW ROKU nie został udokumentowany na łamach Waszego zacnego forum. Obiecuje, że następnym razem cyknę parę fotek :p Pzdr i luzować szorty radzę :D
 

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Nazwa miała być humorystyczna, trochę inna niż typowe skojarzenia. Nie chcę jej bronić, bo nie jestem jej autorem.

W wytłumaczeniu, już mojego autorstwa, padło to, czego konkurs miał dotyczyć. A że nie będzie to OMNICZEMPIONAT 2014 to można być pewnym.

Chodziło o jakąś formę zabawy, animację życia na forum, bez ciśnienia odnośnie wyników, ale z fajnym przeglądem tego co zostało tutaj pokazane.

Luzować szortów nie trzeba, ale za to niektórzy by je mogli wyprać od czasu do czasu.

Szatan.
 

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Hej,

konkurs rozstrzygnięty, a tu w offtopie umieszczam kulisy rozstrzygnięcia ankiet.

Na początek wklejam "skriny" tego, co zastałem po zamknięciu ankiet:

INDOOR



OUTDOOR


Przejrzałem prawidłowość oddawanych głosów. Kryteriami było oddanie głosu z konta ważnego co najmniej pół roku, popartego ok. 50 postami aktywności, tak żeby wyeliminować Wasze drugie, trzecie i ósme konta, które na fazie i dla jaj albo dla przekrętów założyliście wcześniej...

Część teoretycznie nieprawidłowych głosów oddana była przez zaangażowane, ale skromnie swoje zaangażowanie przejawiające osoby. W trosce o brak zażaleń ze strony osób, które też by się załapały, ale się nie załapały, bo regulamin mówił inaczej, zastosowałem oziębłą metodą trzymania się postawionych warunków. Aj em sory.

Rozstrzygałem w pierwszej kolejności głosy osób nagradzanych.

In był prosty, mało nadużyć, a jeśli występowały, to nie wpłynęły na wynik.

W kategorii IN wygrał Ketser, 20 głosami ważnymi, przy 22 oddanych. Użytkownicy peniorek i Green Ambition wykazali się zbyt dużą ambicją.

Drugie miejsce OldMana (11), i trzecie uho667 (9), zasilone były prawidłowymi głosami.


W ankiecie outdoor było trochę gorzej, bo i głosów więcej.

Pierwsze miejsce przypadło LosMenelosowi, przy 21 oddanych i 2 głosach nieważnych, co dało 19 ważnych.
Odjęto głosy użytkowników: marram, poker (aktywność poniżej ustalonej, nie wnikam już czy sprawiedliwie ustalona czy nie).

Potem ankieta pokazywała inaczej, ale korekta poprawności głosów odwróciła los dalszych miejsc. No, zabijcie mnie.
To sprawa kontrowersyjna, więc zapewne poproszę jakiegoś zielonego o dodatkową weryfikację. Chwilowo ogłaszam jak jest, bo nikogo nie ma, sam tu siedzę w sobotę, jak ten debil.

I tak, na drugim uplasował się zippoblue. Oddanych głosów 16, ważnych 15. Nieważny głos: ziop.

Trzecie, z wynikiem 11 prawidłowych głosów, trafiło do Raslutyy. Od oficjalnego wyniku (18 ) odjęto głosy nieprawidłowe, w dużej liczbie niestety, to jest głosy użytkowników: buszu_buszu, KolorowyJumbo, WASD, Rolnik_Sam, Fee_d (krótka ważność konta i/lub brak postów) i paparazi, pysio (wyszukiwanie wyświetla mi całkowity brak postów mimo długiego stażu, userzy widmo trochę). Nawet jeśli te dwa głosy odjąłem pochopnie, to 13 i tak nie kwalifikuje na miejsce 2., więc odpuszczam dalsze drążenie.



Karniaków wobec osób źle głosujących nie stosuję. Szkolno - wojskowych metod bicia trzcinką po łapkach nie poważam, choć kilka osób z premedytacją oddało głos nieważny, poprzez ignoranckie nie czytanie zasad, o co były poproszone.
Wyeliminowałem głosy nie spełniające ustalonych wcześniej kryteriów, tak, żeby nie było roszczeń ze strony uczestników.

Widzę / widzimy / czuję / czujemy, że te kryteria bywają krzywdzące. Staż i posty. Staż mówi o szansie poczucia specyfiki tego miejsca, poznania sposobu jego funkcjonowania. A posty o ujawnieniu się, weryfikacji, zapoznaniu wzajemnym.
Zaręczam, że jak ktoś by miał i 100 postów, ale w samych OSach albo innych warknięcio - szczeknięciach, to bym komisyjnie odrzucił.

W dalszych konkursach, przy głosowaniu, będę optował za wprowadzeniem półrocznego stażu i ok. 25 postów, z zaznaczeniem na ich wartościowość. Zerowej liczby postów uwzględniać, moim skromnym zdaniem, nie powinno się. Posty mówią coś o nas, naszych intencjach, podejściu do tego miejsca. Czynią nas forumowymi znajomymi. Nie mówię, że nie znamy się z milczkami, sam niewiele, wbrew pozorom, mówię. Niewiele chciałbym, może tak. Milczący użytkownik często jest więcej wart niż peplający bez sensu, ale niestety dzięki tym peplającym to miejsce istnieje. Inaczej byłoby tylko ulotką informacyjną...

Nie chodzi o nabijanie smętów, ale o podtrzymywanie istnienia tego miejsca poprzez porady i komentarze. Forum redagowane jest przez wszystkich. Moderacja spina trudne zadanie opanowania wprowadzanych treści, ale to użytkownicy tę treść generują.

Padło trochę zarzutów też odnośnie formy zgłaszania... Robi się tak trochę roszczeniowo: wybierzcie sami, podajcie wszystko na tacy, a ja łaskawie przyjdę i zagłosuję, albo nie. Nie tak wyobrażam sobie forumową kooperację. Jako moderator mam możliwość zainicjowania takiego konkursu, ubrania w techniczne wymagania, przygotowania wątków informacyjnych, wątków do głosowania, ale jak do tego ma dojść praca związana z przejrzeniem kilku / kilkunastu tysięcy stron, to to ponad moje siły.

Obecna ekipa moderacyjna dogadała się między sobą tak, że dołoży wszelkich starań, żeby do wszystkich użytkowników trafiały super nagrody sępione od coraz to nowszych sponsorów nagród gwarantowanych. Organizacja tych nagród to spora praca, dużo wyjaśnień, korespondencji. Odpowiedzialność, czasem jakaś nieprzyjemność. A wszystko po to, żeby na koniec padały żale i oskarżenia. Możnaby śmiało lachę na to wszystko położyć, ale kilku osobom nie przeszła przez myśli opcja zaniedbania tego k***idołka do stopnia zerowej aktywności czy ograniczenia się do usuwania linków z fotki.pl. Historia pokaże, czy słusznie uniosły się te osoby sentymentem...

Forum to inicjatywa oddolna, nikt tu nie jest zatrudniony. Zbieramy się, poświecamy dużo swojego prywatnego czasu, żeby było wszystkim miło, zaniedbujemy hobby uprawowe, tracimy status zwykłego użytkownika, który tu wchodzi wyłącznie jak chce, a nie jak musi, bo dał słowo, umówił się, że coś przestawi, naprawi. Ja dzisiaj musiałem zrezygnować z miłego, rodzinnego spotkania w ładnych okolicznościach przyrody, żeby dotrzeć pod internet, przejrzeć ankiety, zbudować opisy. Trzy godziny z soboty wzięte, co najmniej. To nie jest jakieś wybitnie ciekawe ani fajne, ale potrzebne, bo bez tego nie byłoby nic. Lepiej by było z takim niczym?

Na koniec jeszcze dostanie się jakąś szpilę, że coś było faworyzowane, że ktoś coś namieszał, zataił, a najpewniej ukradł. I czy moderatorzy mogą startować w konkursach... A czemu nie? Nie uprawiają, nie gimnastykują się ze zdjęciami, wycinankami i innymi historiami, których się w konkursach wymaga? Stają w równe szranki, w publicznych głosowaniach. Szkoda wracać do tematu, ale ten się pewnie jeszcze podniesie, bo jakimś zrządzeniem losu kilku moderatorów zostało wyróżnionych w tym konkursie. Czekam na ciekawe komentarze.

Jak bym tu siedział na pensji, i to najlepiej takiej informatyczno - piarowej wielkości, to z pocałowaniem dupy odbierałbym wszystkie Wasze zażalenia. Ale w obecnej sytuacji, kiedy to mój całkowicie prywatny czas i dobra wola, mówię wszystkim, którzy mają jakiś problem i wiedzą lepiej: zróbcie lepiej. Chociażby zasugerujcie, zgłoście post, napiszcie PW. To nasze forum, ja jestem tylko fragmentem kija od szczotki, która tu okazjonalnie zamiata.

Ten konkurs trochę pozbawił mnie chęci do moderowania tu na forum. Taki rodzaj konktatu, zabawy, nie jest w moim stylu, leży poza moimi przyszłościowymi chęciami. Dalsze edycje takich poważnych konkursów przejmie ktoś inny. Ja tu trafiłem rezerwowo, pod chwilową nieobecność 3072, czyli BOLZa, który ustalał warunki tego konkursu od samego wskrzeszenia pomysłu, ze trzy miesiące temu. Dużo rzeczy było więc na gwałt wykonanych, z wszystkiego wyciągniemy wnioski, powinno być tylko lepiej.

Ja się urlopuję, chłopaki nie do końca chcą, żebym szeregi osób animujących wydarzenia na forum opuszczał na stałe, to miłe z ich strony, więc póki co salwuję się ucieczką urlopową do odwołania. Wracam do roślin (które są zaniedbane), rozmyślań, odpoczynku na forum, a nie ciągłej pracy po pracy w atmosferze narzekania.

Dzięki za uczestnictwo w debatach i konkursie.

Wszystkiego dobrego.

X.
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 58869

Guest
Wzajemnie...

Gratki dla Zwycięzców... Zabójcze nagrody od sponsorów, świetnie prowadzony konkurs przez autora #Ponury tylko brawa brawa bić... Chciałem głos oddać ale brakło mi chyba jednego miesiąca według regulaminu konkursu.
 

flora-fauna

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Gru 19, 2012
Postów
760
Buchów
157
Witajcie.

Chcielibyśmy pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu a w szczególności tym najbardziej docenionym. Dziekujemy również organizatorowi za poswięcony czas i ciężki fechtunek podczas całego konkursu którego idea jest zacna i powinna być rozwijana w kolejnych edycjach.

My jako firma deklarujemy coroczne wspieranie organizatorów tegoż konkursiwa poprzez przeznaczanie ciekawych nagród dla zwycięzców.

Mamy nadzieję że nastepna edycja uniknie błędów i wad wieku dziecięcego a userzy w licznym gronie bedą debatowali nad najciekawszymi projektami.

Zwycięzcy są proszeni o kontakt na PW lub sklepowego maila w celu dogrania szczegółów wysyłki nagród.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim serdecznie i oby do nastepnego...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół