nasiona marihuany

[ARCHIWUM] GROW ROKU # 2014, czyli najlepsza / najciekawsza uprawa roku

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Koleżanki, Koledzy i Yeti,

ogłasza się, że niespodziankowo wskrzeszamy zacną ideę przyznawania nagród za najlepiej poprowadzoną i udokumentowaną na łamach forum uprawę, czyli:





Tegoroczna edycja konkursu na najlepszą / najciekawszą uprawę, czyli Grow Roku # przeprowadzona zostanie w dwóch uogólnionych kategoriach: INDOOR oraz OUTDOOR






Miejsce 1. Zasilacz cyfrowy Lumatek 600W / 400V z dedykowaną lampą HPS od Flora&Fauna
+ bon na nasiona o równowartości 500 zł od TanieSianie


Miejsce 2. Zestaw nawozów CYCO ProKit od Flora&Fauna
+ bon na nasiona o równowartości 350 zł od Quakemind


Miejsce 3. Gadżety/drobiazgi uprawowe od Flora&Fauna
+ bon na nasiona o równowartości 200 zł HolenderskiSkun







Miejsce 1. Sweet Jane A+B 20l, Bat Guano 10l od Flora&Fauna
+ bon na nasiona o równowartości 500zł od GreenHay


Miejsce 2. Sweet Jane A+B 20l, Bat Guano 10l od Flora&Fauna
+ bon na nasiona o równowartości 350 zł od ŚwiatKonopi


Miejsce 3. Bat Guano 10l, Grow Sensation 1l od Flora&Fauna
+ bon na nasiona o równowartości 200zł od F2seeds



Nagrody materialne od sponsora głównego - Flora&Fauna:




Nagrody niematerialne (o wiele ważniejsze):


Póki co pozostają owiane tajemniczą tajemnicą...



Regulamin zabawy:


1. Zgłosić należy fotorelację zakończoną w roku 2014. Nie ma znaczenia staż autora fotorelacji. Prawidłowe zakończenie fotorelacji polega na przedstawieniu zdjęć suszu powstałego z wyhodowanych roślin, udokumentowanych fotograficznie w stanie „żywym”. Decyduje data wstawienia ostatecznego rozliczenia z uprawy.
Dopuszcza się uprawy, które rozpoczęły się w 2014 roku, a zakończyły w 2015, przed rozpoczęciem tego konkursu.

2. Zgłoszenia dokonywać mogą użytkownicy forum zarejestrowani przed rokiem 2014, czyli 2013 i wcześniej. Wskazane, żeby zgłaszający posiadali wiedzę i doświadczenie z dziedziny uprawy konopi. Można zgłosić fotorelację swoją lub innego użytkownika.

3. Jeden użytkownik może zgłosić po jednej fotorelacji w każdej kategorii. Zgłoszenia IN / OUT należy umieszczać w osobnych wpisach.

4. Obowiązkowa treść zgłoszenia powinna zawierać:



  1. Kategorię zgłoszenia: INDOOR / OUTDOOR
  2. Nick użytkownika
  3. Odnośnik do tematu fotorelacji
  4. Uzasadnienie zgłoszenia

5. W uzasadnieniu należy wskazać czynniki brane pod uwagę w zgłoszeniu, przykładowo z takich grup jak:

- innowacyjność (w oświetleniu, podłożu, nawozach, itp.)
- nietypową metodę / techniki uprawy
- wysoką wydajność uprawy
- dobór uprawianych odmian
- osiągnięcia hodowlane
- przejrzystość i szczegółowość fotorelacji
- wydźwięk edukacyjny fotorelacji
- doskonała kondycja / unikatowy wygląd roślin

Uzasadnienie odgrywa ważną rolę, bowiem wskazuje elementy, które mogą umknąć uwadze pozostałych przeglądających. W uzasadnieniu warto podać zachęcające do zapoznania się z fotorelacją zdjęcia, cytaty lub po prostu – streszczenie zgłaszanych osiągnięć.
6. Zgłoszenia podlegać będą weryfikacji przez organizatorów konkursu – zespół moderacyjny forum. Zgłoszenie może zostać unieważnione i wycofane, z podaniem uzasadnienia, także na prośbę autora fotorelacji.

7. Zgłoszenia należy dodawać do dnia 8 lutego 2015 r.. Po tym terminie założone zostaną wątki z ankietami i regulaminem głosowania. O wynikach ankiet zdecydują równoprawne głosy użytkowników i Jury (czyt. Ży-ri). Ży-ri wyłonione zostanie spośród doświadczonych użytkowników forum.


8. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do modyfikowania formy zgłoszeń, celem podniesienia ich czytelności. Poniższy wątek służy tylko zgłoszeniom. Na potrzeby prowadzenia debat przedkonkursowych założone zostały wątki pomocnicze.


Zachęcamy do czynnego udziału w rozmowach i wymiany spostrzeżeń, poglądów na temat planowanych zgłoszeń konkursowych. Szczególnie zachęcamy osoby, które ze względu na ograniczenia stażu kont nie mogą brać udziału w zgłoszeniach, ale będą mogły tam dodawać swoje sugestie:






Serdeczne podziękowania dla sponsorów nagród w konkursie Grow Roku # 2014, którymi są:

Sponsor Główny - Flora i Fauna





Sponsorzy Nasion
:








Nie zawiedźmy siebie samych i wybierzmy fotorelację, która najbardziej zapadła w pamięć i jest warta wyróżnienia. W pewnym sensie będzie to fotorelacja świadcząca o miejscu, które wszyscy budujemy i z którym większość z nas się utożsamia jako osoby sympatyzujące z konopnym hobby. Dobrze mieć dobre wizytówki.

Dzięki! Powodzenia!!!
 
Ostatnia edycja:

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
To może ja nieśmiało zacznę. Zdaję sobie sprawę że dominować tu będą wielkopowierzchniowe uprawy lub przynajmniej 400-600 watowe ale pozwolę sobie wtrącić tu swoje trzy grosze w nieco mniejszym metrażu oraz oświetleniu.
Formalności:
1. Kategoria: indoor
2. Użytkownik Majster
3. Link do fotorelacji
4. Uzasadnienie:
Jak już wspomniałem na początku uprawa majstra ani nie odbywała się na nie wiadomo ilu metrach ani nie wciągała paru kilowatów energii. Ot skromna lampa sodowa o mocy 150W na nie wielkiej powierzchni. Sam mam bardzo podobne warunki może dlatego podchodzę do tego growu z taką sympatią.
Majster w swojej uprawię zdecydował się poprowadzić wertykalnie rośliny na własnoręcznie zbudowanej siatce. Wszystko ładnie obfocone i wytłumaczone w wątku. Zastosował też prosty filtr powietrza DIY którego metodę wykonania znajdziecie pod tym linkiem. Dodatkowo stosował nie tylko „popularne markowe” nawozy i ściółkowanie w początkowej fazie veg. Mimo kilku trudności i potknięć podczas grow które zdarzają się każdemu, Majster potrafił wyprowadzić rośliny na prostą i uzyskać bardzo satysfakcjonujący wynik pod tym skromnym oświetleniem.
Wszystko to i kilka innych :) uważam za bardzo dobry i fachowy wkład w forum,. Z fotorelacji można się sporo nauczyć i podchwycić kilka fajnych patentów, stąd zgłoszenie.

14-1.jpg


14-4.jpg
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
Siema !

Zaczniemy od danych.

OUTDOOR
raslutaa
https://www.forum.haszysz.com/showt...R-AK47-Amnesia-WWxBJ-WWxBD-szaleństwa-rasluty

Możecie u mnie zobaczyć jaki postęp, dzięki wiedzy forumowej można zrobić. Mój grow nie jest innowacyjny nie wnosi wiele nowości. Zobaczycie ciekawe odmiany, fenotypy roślin. Udało mi się otrzymać zbite, duże kwiatostany stosując najprostsze nawozy. Mam nadzieję że informacje zawarte w kronice moich działań pomogą wam osiągać dobre wyniki.
Na podstawie zebranych doświadczeń zacząłem stosować dwa treningi LST i FIM. Efekty zobaczycie na fotkach. Macie też porównanie jakie różnice występują w roślinach z kilku miejscówek. Tych o bardzo słabej glebie i doświetleniu. Widać ile zniesie MJ. Jednak warto wymieniać podłoże.

Kilka fotek







pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

White Dragon

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2013
Postów
364
Buchów
1
Kategoria: INDOOR
Użytkownik: padree

Pozwole sobie pokazac wedlug mnie najlepsza fotorelacje roku 2014. Jest to fotorelacja Wiecznie Rosnaca Ziolofarma PadreeGO.
Co prawda fotorelacja nie zostala jeszcze zakonczona i na dobra sprawe nie wiadomo czy kiedy kolwiek sie zakonczy.
Uwazam te fotorelacje za jedna z najlepszych jezeli nie najlepsza z kilku powodow.
Podoba mi sie idea wiecznie prowadzonego grow podzielonego na etapy. Jest w tym watku ogromna ilosc wiedzy ktora kazdy grower jest w stanie docenic. Szeroki przeglad strainow oraz breaderow nie tylko zagranicznych. Roznorodnosc metod uprawy przez Cocos, Hydro Willma, DWC, Klonowanie, Veg Boxy, Flo Boxy, Metody Stadionowe. Pozadny sprzet rzetelne opisy i na koniec jak zawsze Monstrualne krzaki i ponad przecietne wyniki.

Fotorelacja: PadreeGo Wiecznie rosnaca Ziolofarma...
Link: https://www.forum.haszysz.com/showt...iecznie-Rosnąca-Ziołofarma-padree-GO!!!/page3












Te i jeszcze wiele wiele innych zdjec mozecie zobaczyc wlasnie w jego fotorelacji. Moim zdaniem profeska.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
G

Guest

Guest
Kategoria : InDoor
Użytkownik : Ucho667
Link : https://www.forum.haszysz.com/showt...-12-1-hps-440-mantis-flo-stb-vs-plantphotonic


Dlaczego postanowiłam zgłosić tę fotorelację ?
Hmm...
Z całą pewnością nie chodziło tu o powierzchnie.
Mam słabość do niskich , krępych krzaczorów wypełnionych kwiatami już od samego dołu.
Mam słabość do nabitych indyjkowych cukierasków.
W fotorelacji Ucho zamieścił bardzo dużo zdjęć , ja lubię je oglądać i to również in plus dla Niego.
Jeśli pisał to konkretnie , wiedział co chce przekazać w poście.
To chyba na tyle , nie mam zdolności pisarskich.
Mam nadzieje , że w kilku słowach udało mi się uzasadnić swój wybór.














 
G

Guest

Guest
Ja stawiam na Majora zielarza ;) bo zawsze robi fajne relki .

[FEM][10xPurple Maroc, 3xShaman, 1xPassion] czyli Major powrócił :)

Uzasadnię to w trzech punktach ;

1 - przejrzysta fotorelacja .

2 - ładne zdrowe krzaki .

3 - doprowadzona do końca bez przypału i z wynikiem końcowym , co nie jest łatwe w PL .

Asortyment: łącznie 14 pestek - 10xPurple Maroc (FS), 3xShaman (Orion), 1xPassion#1(Orion) wszystko FEM
Spot: tylko jeden, tam sam co zawsze, mała polanka między krzakami
Start: zacząłem jakoś 20 kwietnia, kiełki wrzuciłem prosto na spota
Gleba: Ze spota + ziemia z biedry, wymieszane z dolomitem i azofoską
Nawozy: ziemia była mieszana z azofoską więc dałem tylko biohumusa a wczoraj wszystkie dostały Planton K






Dzięki ;
 

tomekk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 30, 2011
Postów
944
Buchów
1,258
Odznaki
3
1) Kategoria zgłoszenia: INDOOR

2) Nick użytkownika: tomekk

3) Odnośnik do tematu fotorelacji: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?93462-AF-MH-HPS-250W-0-36-m2-3-x-White-Widow-1-x-Cheese-1-x-White-Berry-1-x-AK47xC-99

4) Uzasadnienie zgłoszenia:
Dlaczego postanowiłem zgłosić moją fotorelację? Przecież nie jest to wielkie pomieszczenie pełne pięknych i równych krzaków, nie ma tutaj lamp za tysiące złotych, nie ma hydroponiki, nie ma zaawansowanych technologii… Jest za to uprawa, która bazuje na poprzednich growach i wyciągnięciu wniosków. Jest lampa 250W, na którą większość z nas może pozwolić sobie w swoim domowym zaciszu, jest powierzchnia 0,36m^2 którą większość z nas gdzieś upchnie. Są błędy, są niedociągnięcia – ale jest pasja i zacięcie. Wprowadzono tu lampę MH na wegetacje co wpłynęło na piękne krzaczenie się roślin bez użycia żadnego treningu. Dzieła dokończyła 250W lampa HPS. Ziemia nie była niczym nadzwyczajnym, to zwykła ziemia kwiatowa dostępna wszędzie. Jako nawozów użyłem klasyki czyli Canny, jednak wspomogłem ją Melasą co wpłynęło na pięknie oszronione kwiatostany. Sam susz był bardzo żywiczny i bajeczny w smaku. Na końcu sam wynik zaskoczył mnie najbardziej. Uzyskałem wskaźnik GPW powyżej 1, pomimo że jedna roślina została odrzucona w trakcie ze względu na zastopowany wzrost.


SAM_0940.JPG

SAM_1053.JPG

SAM_1808.JPG

SAM_1960.JPG

SAM_1963.JPG

SAM_1978.JPG
 

cookies

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2013
Postów
104
Buchów
0
Nie wiem czy można zaproponować tu Super Moderatora (jeśli nie proszę o usunięcie posta)

1. Kategoria zgłoszenia: Outdoor
2. Nick użytkownika: LosMenelos
3. Odnośnik do tematu fotorelacji: https://www.forum.haszysz.com/showt...9-NxHK-RóżneAFy-The-Last-Outdoor-Adventure-14
4. Uzasadnienie zgłoszenia:

Nie będę ukrywał że zgłaszam właśnie tego człowieka przez ogólną sympatię do niego, sporo mi pomógł w osiągnięciu dobrych wyników z outa i rozdał tu mnóstwo nasion, widać w jego działaniach ogromną pasję, fotorelację prowadził przejrzyście i w ciekawy sposób (muzyczka w każdym kolejnym uaktualnieniu) ciekawe, nieoklepane odmiany outdoorowe są tu głównym smaczkiem no i pierwszorzędne zdjęcia:
DSCF4594.JPG

DSCF4613.JPG

DSCF4587.JPG

DSC_2557.jpg


Pozdro600 dla Menela:D
 

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Dzięki za dotychczasowe zgłoszenia - za poświęcony czas na odszukanie i opis.
Fajnie by było jakby pojawiły się kolejne - nominacja to zawsze szansa, żeby wyeksponować i przyjrzeć się czyimś dokonaniom.

Zgłaszam dziś i ja. Mam nadzieję, że nie będziecie mieli za złe tego pozornego "skoligacenia", a postrzeżecie chłopaka przez pryzmat jego podejścia i umiejętności, a nie jego formy "zatrudnienia" na forum:

1. Kategoria zgłoszenia: INDOOR

2. Nick użytkownika: Izak

3. Odnośnik do tematu fotorelacji: LINK

4. Uzasadnienie zgłoszenia:

Fotorelacja, której ostateczny wynik pojawił się kilka dni po zakończeniu roku (przed rozpoczęciem tego konkursu, więc chyba luz), chociaż faktyczny koniec miał miejsce wcześniej, w obrębie 2014. Ja tam nie widzę przeszkód, jak ktoś widzi, to dajcie znać.

Wątek zawiera test wpływu defoliacji - obcinania roślinom liści - na kondycję i plonowanie podopiecznych. Eksperyment został przeprowadzony na klonach rośliny SourDog, w innowacyjnej technice uprawy " pasywno-hydroponicznej", czyli tzw. HEMPY BUCKETS. Rośliny prowadzone były także sposobem miniSOG - Sea of Green. Wszystko pod oświetleniem HPS 150W.


Bardzo trzeźwe, pełne, precyzyjne podejście do konopnego hobby, poparte dużą wiedzą i myśleniem. Nie dość, że test, to zupełnie profesjonalny, z poświęceniem własnego czasu, prądu i przestrzeni uprawowej, żeby przekonać się na własnej skórze o faktach i mitach dotyczących defoliacji i to w niebanalnej formie.

Dla mnie fotorelacja zdecydowanie warta wyróżnienia! Dzięki, Izaku za Twój test i odsłanianie tajników różnych metod uprawy.

Brawo!
 

Muay Thai

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2013
Postów
505
Buchów
1
Witajcie! To i ja wysnuje cos od siebie, wybiore kreacje ktora mi sie najbardziej spodobala, oczywiscie OUT.

Kategorię zgłoszenia: OUTDOOR
Nick użytkownika: Zygmus.Hajser
Odnośnik do tematu fotorelacji: LINK

Uzasadnienie zgłoszenia:

Poczynania Zygmusia.Hajsera mialem okazje zaobserwowac juz 2 sezon z kolei, w jego fotorelacjach zawsze widac dobry efekt poswieconego wysilku i ogolnego wkladu poswieconego w prace. Zaintrygowala mnie lista odmian, same ciekawe odmiany a co za tym idzie - geny, zobaczcie tylko na pierwszej stronie ile jest forumowych, sprawdzonych genow. Kolejna sprawa sa nawozy, wedlug mnie swietnie dobrane nawozy pod OUT, ktore zapewnia roslinkom konkretne warunki, do tego widac ze spot jest dobrze dobrany i nasloneczniony, podobaja mi sie wyciete polanki w haszczach (z reguly najbardziej bezprzypalowe i najmniej przyciagaja ludzi, bo komu sie chce targac po haszczach).
Moim zdaniem odpowiedni arsenal nawozow i pestek w odpowiednich rekach, nastepna sprawa na ktora trzeba zwrocic uwage to treningi, ktore zostaly dobrze wykonane a byl to FIM i LST, a wiadomo jakie rezultaty niosa za soba dobrze wykonane treningi ;), sami zobaczycie obfity wynik. Najbardziej pasuje mi podejscie goscia do sprawy, wspomina o tym ze ciezko bylo dostac sie do spota i ze jest na wzgorzu (hehe, zawsze chcialem miec spota na wzgorzu :) ).

normal_20140517_160354.jpg


normal_20140610_191018.jpg


normal_IMG_1476.JPG


normal_20140929_174747.jpg


.
 

Pędziwiatr

Well-known member
Rejestracja
Wrz 9, 2012
Postów
535
Buchów
5
Może i ja się nieśmiało zgłoszę, Wiem że szanse Nikłe ale może... Kto wie..

1. Kategoria: OUTDOOR
2. Użytkownik pędziwiatr
3. Link do fotorelacji: Fotorelacja Moja Przeprowadzona może nie do końca wzorowo, tu LINK
4. Uzasadnienie:

Może tak Pierwszą sprawą jaką chciałbym podkreślić jest Oryginalność oraz Kreatywność :). Coś co Mogło niejednego Obecnego Hobbyste Zainspirować do podobnego Projektu Który przy dobrym wkładzie własnym Jest w stanie uzyskać Dość Ładne Rezultaty z małą przypałowością spota :). Rośliny Dobrze nasłonecznione co daje wyższe położenie i nie ma co zasłaniać, Zdrowe jak na te w donicach :).

20140427_190315.jpg

20140427_191702.jpg

Big_Bang~0.jpg

20140802_183041.jpg

20140808_194737.jpg

20140820_190526.jpg

20140927_165836.jpg

20140927_171159.jpg



Pozdrawiam :)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Władimir Władimirowicz

Well-known member
Rejestracja
Sie 28, 2013
Postów
439
Buchów
0
Kategorię zgłoszenia: INDOOR
Nick użytkownika: KETSER
Odnośnik do tematu fotorelacji: https://www.forum.haszysz.com/showt...0W-2-25m2-6xPP-pod-goracym-sloneczkiem-Gavity
Uzasadnienie zgłoszenia : Od zawsze fascynowały mnie konopne dywany,a w wykonaniu Ketser jest to majstersztyk w roku 2k14,poezja dla mojego zmysłu wzrokowego , perfekcyjnie wykonana technika ScrOG na całej powierzchni boxa ,spójrzcie jak równiutko stożki się pną w stronę gorącej Gavity .
Z pewnością Ketser włozył dużo serduszka i czasu aby tak fajnie wypieścić swój dywanik .Słaby ze mnie władca pióra ale mam nadzieję ze jesli moje uzasadnienie słabo was przekonuje że to jest GrowRoku w dziedzinie Indoor to Może to was przekona ...

IMG_0515.JPG


IMG_0549.JPG


IMG_0016.JPG


IMG_0026.JPG


IMG_0042.JPG


IMG_0158.JPG



IMG_0155.JPG


20140712_223500.jpg


20140712_223420.jpg

 
D

DIABLO

Guest
W KATEGORI INDOOR

Mam zaszczyt, przedstawić do konkursu fotorelacje naszej forumowej koleżankimaladama i proszę o zrozumienie ,konkurs dotyczy grow które zakończyły się przed data rozpoczęcia konkursu, lecz pomińmy ten szczegół gdyż ta fotorelacja była od początku prowadzona wzorcowo a zakończyła się tylko 10 dni po ogłoszeniu konkursu .nie jeden może przyznać mi racje iż jest to fotorelacja naprawdę prowadzona przejrzyście i ładnie z końcowym wynikiem który jest przedstawiony jak nigdzie indziej.POZA TYM JEST TO GROW PROWADZONE PRZEZ KOBIETĘ CO SAMO W SOBIE JUŻ ZASŁUGUJE DO MIANA PRETENDENTA.
https://www.forum.haszysz.com/showt...00-20-Auto-Mass-Monster-2-od-Holenderski-Skun



 

Leshy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 12, 2013
Postów
977
Buchów
10
"Że się będziemy cieszyć, że ustalony zostanie jakiś czempion tego k***idołka."


W niedzielę zamykam i otwieram ankiety tego najistotniejszego konkursu forum...
Warto zawalczyć!
outdoor
uzasadnienie (<rotfl>można śmiało reagować :lol3::p)
-wysoka wydajność uprawy
- dobór uprawianych odmian
- doskonała kondycja / unikatowy wygląd roślin
-unikatowe fotki zwierzyny łownej
-domowy dzik
-alkohol
-cycków nie było -będą za rok
-doprowadzona do końca
Cóż mogę powiedzieć...
Udowodniłem że najważniejsze jest podłoże.Dobra mieszanka gwarantuje sukces.
W myśl forumowego przysłowia "kto wiosną nie zapie****a ten jesienią nie odpala" przekopałem i naniosłem dokładnie
90 dołków. Sprawdziłem własnej produkcji pestki automatyczne.(pokolenie Raheli). Pokazałem nieco forumowych genów. Pokazywałem fotografiami. Masą fotografii!

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?98700-DUŻO-Oesowe-geny-outdoor-project-2014-by-Leshy
IMG_3052.JPG

IMG_2761.JPG

IMG_2681.JPG

IMG_3073.JPG

IMG_2676%7E0.JPG
 
Ostatnia edycja:
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół