nasiona marihuany

Photometry and Photosynthesis

Wyszukiwarka Forumowa:

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
JA na tej lampie chyba z 300 diod bo nie chce tez zeby tak bylo napchane. to 2 zasilacze po 150.
Wczesniej takie pogloski chodzily ze im wiecej czerwonego tym lepszy plon. a ze niebieskie mialy zapobiegac krzaczeniu ..
Nie wiem teraz zbyt wczesnie jest, pomysle w pracy i sie odezwe po ; )
Pozdro
 
S

sub

Guest
JA na tej lampie chyba z 300 diod bo nie chce tez zeby tak bylo napchane. to 2 zasilacze po 150.
Wczesniej takie pogloski chodzily ze im wiecej czerwonego tym lepszy plon. a ze niebieskie mialy zapobiegac krzaczeniu ..
Nie wiem teraz zbyt wczesnie jest, pomysle w pracy i sie odezwe po ; )
Pozdro

Pogłoski pogłoskami. ;)
Wszystko zależy od tego z jakiego momentu one są: i od kogo pochodzą.
A niebieskiego powyżej pewnej wartości nie warto dawać.

Nie zastanawiałeś się nad planarami? Białe "planary" diody: puszczone nisko na zasilaczu dużej mocy: To powinno mieć bardzo wysokie osiągi i ... być może i sens: choć koszty są niekoniecznie miłe.

Z tymi pogłoskami jest tak jak z wyliczankami opartymi na: - wykresach: dla diod philipsa: I ręcznymi szacunkami :
I danymi które są np: w gotowym programie : z których : wychodziło by, że 630 - są sprawniejsze niż by się mogło wydawać.
Choć z drugiej i 3 strony: źródła...
Wyliczanki tu są jakie są:

współczynniki fotopowe na podstawie których się przelicza: odtwarza z kiełbasy żywą świnię : 0d 620 - do 630

0,381000
0,368918
0,356827
0,344777
0,332818
0,321000
0,309338
0,297850
0,286594
0,275625
0,265000

cre: XBD bin R2 dominująca: minimum 620
R3 dominująca max 630

25 stopni:
N3 minimum: 56,8 lm
N4 minimum: 62 lm
P2 minimim: 67,2

FV - 350mA - 25 stopni : typowe: 2,25 : max : 2,6 :

W realnej temp pracy: - ilość lum x 0,82 pi razy oko.
Moc: zależna od FV - a bin w lm : nie .. wiec co?
Jak to z nimi jest: co wpada do P2 : większość diod o FV przy 25 stopniach.. niższym od 2,25 ;D

Przy takiej dokładności szacowania : branie za dobrą monetę: danych zamieszczonych gdzieś - apropo realnych: sprawności i porównania sprawności na strumień z mocy dla 660 i 630 .. ma sens?
Czy może opierać się na programie :...: i innych szacowaniach gdzie wydaje się to wychodzić nieco inaczej i nie tak jednoznacznie :lol: A wręcz zupełnie odmiennie.
Ba szacunki na założonej prostej: i po : jednej długości i współczynniku: ;) - jak to donieść do.. diody w ręce?

Co tam nabazgrałem?
nie wiem jaki jest sens: stosowania 630 jeśli..
A co jeśli : nie mając żadnych podstaw brałem za dobrą monetę jakieś wyniki: przy których nie były podane sprawności fotopowe : w zasadzie nic: - a strumień z energii dla: właściwy był dla jakiś tam diod: a .. w tym wypadku ?

Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że przeliczenia które zrobię: arkusz: wykresy - i wszystko będzie miało bardziej walory ozdobne niż: jakiekolwiek inne: zabawka: pozwalająca co najwyżej szybko oszacować w miarę dokładnie jaka wyjdzie moc: pożarta przez ustrojstwo.

I to także dla danych wpisanych: bo nie dosć, że typowe to nie koniecznie srednia dla tych które sie ma.. a i.. FV spadną wraz ze wzrostem temp: .. zasilacz ... utrzyma ten sam prąd: ... Im bardziej się nagrzeje i słabiej chłodzone będzie tym bardziej moc realna spadnie poprzez.. spadek.

Prawdziwych realnych sprawności : nawet szacowanych z sensowną: niepewnością mieć z tego wszystkiego nie będę: Może ładnie wyglądające obrazki wygenerowane przez: :lol:

cholera: a co jeśli przeciętne..630 są podobnie sprawne na strumień.. jak przeciętne.. 660: albo i w niektórych? wypadkach są lepsze? dajmy na to. co ;]

Toczyło się świętą krucjatę o wyższości świat BN nad wielkiej nocy: opierając się na jednym wykresie i kilku innych zapiskach ;D Wiara jest naprawdę cholernie niebezpieczna ;]

aaa.. ja chce mieć możliwość pomiaru: bez konfrontacji tego z wynikami pomiarów można sobie w d: wsadzić całokształt.. raczej

popatrzmy: - na małpę:

FV 2,25 prund 0,35 A => moc 0,7875 => sprawność foto na lum z wata mocy: 78,73 lm/W
jeśli policzyć: że wszystkie fotony idą ...
w długości 620 30,3% sprawności
w długości 630 43,5 % sprawności

na wartość strumienia z mocy: dla dwu przypadków.
620: 1,57 milimola/J
630: 2,29 milimola/J
ups...
aż muszę sprawdzić:... wyniki..

popatrzmy:
barwa czerwona , N4-62 lm/ 350mA, BIN ze składu: R2, RoHS
.... hmm... FV?

A tak na czuja: przeinterpolujmy: sprawność fotometryczną dla 25 stopni.. na realną temp pracy i jeszcze raz pan od ledgrow.eu

4 Cree XBD Royal Blue,
17 Cree XBD 701 Red,
2 Cree XBD White |zakładam zimne 5700K|
10 Osram LH-CPDP DeepRed Led's

po danych z data bez niczego: | no dobra... danych na oko: pi razy kaloryfer z głowy|
bonzaj_hero.jpg

po prawdopodobnych realnych sprawnościach w temp pracy: i niewielkich zmian dominującej długości fali... | fotometryczne dane dla 620-630 te same|

rogaty_samuraj.jpg


W sumie... Jeśli chodzi o samo obrazowane: kolory.. ogólne wrażenia estetyczne... na jedno wyszło ;]

Mimo wszystko wydaje mi się, że w realnych temp pracy : powyżej 30% sprawności radiometrycznej diody 620-630 nie mają.. ale czy mam racje?
Oj i jeszcze - zmniejszenie się - sprawności fotopowej - dla diod 620-630 wraz z temp pracy jest także powiązana z .. wiadomą krzywą widzenia fotopowego: kształtownikiem po którym jest to liczone.
Im cieplej tym bardziej się przes: to w w stronę dłuższej fali - minimalnie ale.. zawsze: a tu niewielkie zmiany : powodują całkiem spore różnice w podanej sprawności fotopowej:
Tak długo jak nie zaczną tego podawać - w formie : danych radiometrycznych: a jeszcze lepiej w postaci strumienia ... Ała: - a co tam: jeśli.. zrobię to będzie to .. arkusz: do generowania obrazków i wyników +- 35% dla diod tego typu. Na szczeście dla 660 i royal blue nie wygląda to źle.
.. hmm.. a co z białymi ? - tu .. znowu z uwagi na binowanie cct .. przebiegi.. i błąd wyliczanki zrobi się .... może nie aż tak koszmarny .. jak dla tych ale.. zawsze <rotfl>
Choć z punktu widzenie udziału % fotonów niebieskich : .grrr....

Może jednak lepiej nic nie liczyć ;D
 
Ostatnia edycja:

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Ja juz nic nie kumam.. Jak narazie moze dostac 10 zasilaczy po 13 funtow od sztuki i 40 za przesylke !!! 13 FUNTOW !!! to taniej niz chinski z ebaja 40w.. ; D Tymczasem bede je zamawiac a pozniej chyba zamowie jakies chinskie diody i z 50 diod z maritexu i zrobie jakies testy.
Jak na ta chwile mysle ze gruba wiekszascia w panelu bedzie 660,reszta to 15 % 630 i do 15 % bialego z niebieskim,
Na ta chwile bardzo dziekuje i pozdrawiam.
 
S

sub

Guest
Ja juz nic nie kumam.. Jak narazie moze dostac 10 zasilaczy po 13 funtow od sztuki i 40 za przesylke !!! 13 FUNTOW !!! to taniej niz chinski z ebaja 40w.. ; D Tymczasem bede je zamawiac a pozniej chyba zamowie jakies chinskie diody i z 50 diod z maritexu i zrobie jakies testy.
Jak na ta chwile mysle ze gruba wiekszascia w panelu bedzie 660,reszta to 15 % 630 i do 15 % bialego z niebieskim,
Na ta chwile bardzo dziekuje i pozdrawiam.

chińszczyzna? : http://www.dx.com/p/jrled-diy-1w-90...bead-white-yellow-500-pcs-346985#.VKgfHcn67LY
100 pln za 500 sztuk:

Nie chcesz mimo wszystko po prostu skopiować: gotowego sprawdzającego się rozwiązania?

I ja Pozdrawiam.

Tak z grubsza wychodzi, że przyjmowałem sobie na pałę przelicznik brany z jakiś tam danych: - : nie miarodajny
Inaczej: wszystkie wyliczanki które wykonywałem bardzo prymitywnym liczydłem: były właściwe dla diod o takich parametrach sprawności jakie zostały w arkusz: wprowadzone:
A w wypadku :innych: diod : lepszych -> popełniany błąd na stałym współczynniku był horrendalnie duży.
Na tyle, że podając te wyliczenia: zwyczajnie - wprowadzałem w błąd .. i różnice sprawności - nie są aż tak wielkie jak mi się wydawać mogło: Chyba...

Taka wada: szacowań na podstawie tego co się ma: .. ;] Bez pomiarów: dla diod 620-630 ..
i w ogóle wszystkich nie tylko tych - z podaną sprawnością fotopową w lm : przeliczenie .. do kreskach z data sheet : obrysowanych jest: jakie jest.

Mimo wszystko lepsze od brania na pałę tego: :]
i .. przepisywania lekko up .. czasem w zależności od - humoru..

diody.png
 
Ostatnia edycja:

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
No tak chyba zrobir tylko nie wiem jaka najlepiej, zaraz bedeb zamawiac zasilacze. Liczylem te diody w helli i pewnie bede sie wzorowac na heli albo pp. Za chwilke sie odezwe.


hehe, zamowilem 10 zasilaczy 150w 350mA i mam bonusa ..
nie wiem w sumie jeszcze co z tym zrobie ale moze sie przydac
mam tak jakby 2 panele z ledami z takiej lampy firmy philips :

http://www.mondoarc.com/product_guide/exterior/street/405572/philips.html
mialem do wyboru neutral white i cool white,
wzialem 2 cool white, razem na panelach 128 diod

64 diody , domniemam ze jezeli jest to od philipsa to beda to luxeouny rebel.
bede miec 2 takie panele ze srodka takiej lampy, bez obudowy, zasilacza etc , bedzie to trzeba tylko jakos podlaczyc.
Teraz tylko czekac na przesylke ze stanow i liczyc aby wszystko bylo dobrze ..
Cos ta cena podejrzana, 13 funtow od zasilacza i 15 za panelik, razem 230 funtow bo przesylka 80..
oby wszystko bylo okej. Pozdrawiam i odezwe sie za niedlugo.

BTW. Sub, a czemu tak mowisz zeby zrobic to na tanich diodach ?
Jak by nie patrzec oszczednosc ogromna i moznaby wtedy wrzucic max diod na zasilacz ale nie chce sie zawiesc.
Kurde juz teraz nie wiem.
Myslisz Sub, ze z takich diod jak pokazales, z 1200-1300 diod na powierzchni 1.2-2.4 m2 daloby rade wyciagnac kloca ?

1000 sztuk za 99$
http://www.ebay.com/itm/1W-3W-High-...t=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item565dc07864
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
BTW. Sub, a czemu tak mowisz zeby zrobic to na tanich diodach ?

Sam nie wiem. Z przekory? Dla zabawy: bo koszty tego są żadne?
Sprawność takich diod także jest .. ekchm. Nie wiadomo jaka. Może lepiej nie wiedzieć? Na polskim allegro i tak będą po 3 zeta ;]

Jako zastępstwo świetlówek żyrandolowych: w mikro boxie są zapewne spoko.
Przy takich cenach - i łatwości montażu bez mcpcb: nie mają wyizolowanych padów: kapton: :.. nie ma co świetlówek kompaktowych kupować ;]
Czy zawsze oświetlenie led ma być: HI end ;) I kolorowe?

Musze iść spać: ...Niech to diabli: z oprogramowaniem jest problem: - mało co jest dostępne do tego w co się chce bawić ;]
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Sub, a czym sie teraz bawisz ?
Ja juz doszedlem do takiego wniosku, Kupilem 10 zasilaczy, potrzebuje 8.
kupie tez radiatory i wszystko co potrzebuje na 4 lampy ale zrobie tylko 2 dla porownania, i sprawdze.
Jedna na cree, druga na chinskich. Troche poki co zaoszczedze a zobacze roznice i jezeli gra bedzie warta swieczki to wtedy dorobie nastepne dwie na cree, a jak nie to dokoncze na chinskich.
Niech to sie okaze w praniu i praktyce.
Pozdro Sub i dzieki za pomoc.
Czy jest taka opcja zeby pogadac z toba na priv jezeli juz sie wszystko ruszy ? Bo jak narazie z niecierpliwoscia czekam na paczke z zasilaczami.Pozniej beda radiatory i dopiero ledy.
Jeszcze raz dzieki za pomoc
 
S

sub

Guest
Sub, a czym sie teraz bawisz ?

Oprogramowaniem: Staram się znaleźć jak najmniej pracochłonną i jak najbardziej: dokładną metodę "odtworzenia" w miarę sensownych danych:
które potem: zostaną użyte do budowy : arkusza: szacującego sprawność diod - na podstawie danych z data sheet.

Rysującego - coś podobnego jak up: może nie takie ładne ale.. zbliżone.
Samo rysowanie jest proste: w ogóle sam arkusz to nic szczególnie skomplikowanego: gorzej z danymi wejściowymi.

Nigdy nie będzie to zbyt precyzyjne: ale na pewno lepsze od - liczydełka którego wyniki były : zupełnie nie miarodajne : Dla 630 raczej zaniżone - nie wiem o ile: może o 20%?
Dla 630: Problematyczne jest odtwarzanie : sprawności w realnych warunkach pracy. Z danych sprawności fotometrycznej dla 25 stopni - dodatkowo bardzo komplikowane samym sposobem odtworzenia wartości strumienia: - na precyzje którego bardzo duży wpływ ma - dokładna środkowa długość fali.

Cel tego jest? Ja wiem zabawa w produkcje:zabawki: Która precyzyjna nie będzie nigdy. Celem zabawy jest bardziej zabawa: niż cokolwiek ponad nią.
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Ohoho, te lampy testowane na 23 strainach trawy, na to wyglada, biore sie za czytanie.
Ucho, zamierzasz dostac to w swoje rece ?
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
ha mam taka zachcianke zobacze jaki bedzie teraz wynik w boxiku, choc kwiatki sa troszke z***ane wciaz walcze z niedoborami , liscie leca z drzew ha, jak bedzie kozacko pod helenka to zostawie ja i moze druga kupie , widze ze topy duze ida , pod stb troche w tyle ale jednak mocy mniej
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Te helenki konkretne lampy. Fajnie ze sa firmy ktore robia porzadne lampy led ktore pokazuja ze led to nie lipa a przyszlosc. Ale mimo wszystko wolalbym sam zbudowac lampe. za cene 1 i pol helenki mozna zbudowac za***isty sprzet.
 
S

sub

Guest

http://www.heliospectra.com/blog/faster-flowering-far-red-light-treatments napisał:
We walk a fine line in revealing the grow light recipe designed by one of our customers. In the spirit of an open discussion, with the intent to “raise all ships,” we feel it is important to share this grower’s discovery. Without giving away too much, this grower runs a modified 12/12 light cycle during flower. Towards the end of the 12hr light cycle, the Blue, White, and Red colors turn off, leaving the Far-Red light at full power to finish the cycle. This light recipe, results in a decreased flowering time, and steady yield output.

As one of the best LED grow light providers, Heliospectra knows that yield and productivity are foremost concerns for growers. For this WA cultivator, increasing crop throughput, while achieving better than average yields, has a consistent positive impact to their bottom line.

What would faster crop production mean for your bottom line?

Masz którą wersje?

z fr:

united_LX60C.jpg


czy?

united_LX60G.jpg


Licząc diody na Twoich zdjęciach się nie dopatrzyłem tego.

A dyskusje o FR: w wątku już była. ;]
O tym ile i jak: ....
Czy na stałe czy na chwilę po : wyłączeniu: reszty:
Jeden z producentów : opychający lampy indukcyjne: robi do nich dodatki: diodowe:
Łącznie z : bateryjne zasilanym modułem IR. Który świeci po wyłączeniu lampy: Jakoś tak.

ps: Gdzieś pisano, że lepiej tego nie robić na początku kwitnienia: bo powoduje skok up.
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
Ja mam wersje ta pierwsza z fr
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół