nasiona marihuany

Photometry and Photosynthesis

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
Ok. Mysle ze to zrobie tak jak mowisz.
Beda tylko photo red,royal blue i cool white.

Byle nie na moją odpowiedzialność ;)

Mam zasilacze jakies chinskie 350mA 40w x 4 i radiatorki.
Zrobie taka mini lampe odpowiadajacej tym wlasciwym, mysle ze jutro zamowie ledy.
Zrobie 70 % 660, 15 % R-blue i 15 % C-white.
Czy tak bedzie ok czy wykombinowac cos innego ?

Jak to liczysz? Sztuki?
Szacunkowo: sprawność wychodzi bardzo dobra:
Niebieski między 18 a 26 % : pi razy drzwi : niestety dokładne wyliczanki są niezbyt dostępne.

Nie moge znalezc spektrum tego plantophonica.

Up: podane na sztuki: o ile to wszystko idzie na tym samym prądzie. Można sbie poszacować pi razy drzwi:

12 - Royal Blue 455nm
28 - Red 623nm
28 - Hyper Red 660nm
8 - 3500K Warm White


3:7:7:2 | rojal:623:660:warm white |

Podobne ”widmo” z nieco? większym udziałem niebieskiego uzyska się z : układu:
- przy czym te wyliczani są oparte na – danych - .. dla pewnych diod: i wraz ze zmianą typu i … binów:..

8 - 660
1 – cool white
2 – royal blue

Co do moich lamp chce zeby jak najbardziej wydajne, umozliwialy sciecie konkretnego plonu i byly po prostu konkretne dlatego juz od sluzszego czasu zastanawiam sie jak to wszystko poskladac.

Zawsze możesz skopiować rozwiązania które się sprawdziły : przy zastosowaniu nie gorszych diod: do tego puszczonych nisko: powinno się sprawdzić lepiej:
Gdybyś np.: zastosował identyczną konfiguracje jak plantaphonic: puszczając to na 350:
Największy zysk na strumieniu miałbyś z diod: 623: których sprawność najbardziej spada wraz wartością prądu.
W wypadku gonienia ich na 700 mA – są pod tym względem nie lepsze : licząc na strumień z mocy: od ciepłych białych: A na 350: je przeganiają.

Wzrost sprawności – układu plantaphonic jako całości: przy puszczaniu na : 350 mA ~ 13 – 16% : za to wzrost ilości diod: dla uzyskania tej samej mocy: .. ;)

jezeli na 350mA ma byc lepiej to wole wydac troche hajsu wiecej, i tak to bedzie kosztowac .. w ch*j i jeszcze troche wiec troche w te czy we wte nie robi roznicy.

2x tyle kasy:

Przyjzalem sie teraz tej lampie heliospectra i jezeli mam kupic jedna lampe 600w za prawie 2tys funtow to i tak zostanie troche w kieszenie a calego mojego boxa bede miec wypchanego ledami.

Pogadaj z uchem: Da ci specyfikacje tego co ma: jak pod tym rośnie wiesz:
Nie trudno będzie skopiować: w najprostszy z możliwych sposobów układ: i puścić go na pełnej: mocy ;)

Jezeli masz jakies uwagi/porady lub co kolwiek bede bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam

Pomysłów do woli.
I tak długo jak sprowadzają się one do: przelania ich na papier : nie widzę problemu:
W wypadku gdy ma z tego się zrobić: …
Ile to miało być mocy?
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
No to bedzie 2 zasilacze 150 w na lampe, dajmy na to ze jeden odda 135w do lampy (co jest maksymalnym minimum, te zasilacze z tego co patrzylem sa bardzo dobre) to razem bedzie 270w na lampe, a beda 4 lampy.
Liczylem wczesniej to bez problemu powinny pociagnac po 150 diod, czyli chce zeby bylo 300 diod tak 'mniej wiecej jak na obrazku'
Czyli 1080w na domek, i mam nadzieje ze nie bedzie problemu z wyciagnieciem duzego kloca z kazdej uprawy.

Nic sie nie martw, biore wszystko na swoja odpowiedzialnosc.
Ta mala lampe po prostu zrobie na 2 zasilacze po 40w 350mA i 80 diod
i procentowo dobiore kolory.
XP-E Photo Red 70-75% i reszta po polowie cool white z royal blue.
bede musial napisac do ucho667 jakie on ma tam diody i kolory i wgl o specyfikacje lampy. Podoba mi sie ta heliospectra.

a tutaj tez jest zasilacz, moglby ktos rzucic okiem czy napewno jest to odpowiedni driver, czy nic nie pomylilem ?

http://www.ebay.co.uk/itm/150W-Adva...373?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4174d22cfd

Pozdro, odezwe sie za niedlugo
 
S

sub

Guest
XP-E Photo Red 70-75% i reszta po polowie cool white z royal blue.
bede musial napisac do ucho667 jakie on ma tam diody i kolory i wgl o specyfikacje lampy. Podoba mi sie ta heliospectra.

W fotorelacji ucha masz: zdjęcia: - wystarczy policzyć:

a tutaj tez jest zasilacz, moglby ktos rzucic okiem czy napewno jest to odpowiedni driver, czy nic nie pomylilem ?

http://www.ebay.co.uk/itm/150W-Adva...373?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4174d22cfd

Nie znam się na zasilaniu:
To nie jest przypadkiem napięciowe źródło?
Jeśli chodzi o zasilacze - to pięcie w jeden szereg: + zasilacz stało-prądowy i jego odczytana specyfikacja: + może jeszcze: podpięcie pod prądowe źródło sterownika/sterowników: stało-prądowych. I na tym koniec : Nie wypowiadam się: lepiej abym nic ponad to nie mówił ;D

ps: wychodzi na to, że to oprogramowanie które mam i arkusz: przydadzą mi się o tyle o ile.
- program do wygenerowania cyferek co by się ładne wykresy rysowały ;( ... i na niewiele ponad tak na oko.
Do tego nie mam gotowych wykresów: ... dla diod: zimniejszych niż 5700 ;]
Nie dało się obejść - trzeba będzie na piechotę.
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Dobra dzieki, Odezwe sie jak zloze zamowienie w maritexie.
Teraz mam problem bo znowu nie wiem czy ten zasilacz jest odpowiedni, to moze byc tak ze jest zasilacz TYLKO pod luxeony ?

Nie znam sie na zasilaczach i calej elektryce, juz nie wiem ktory zasilacz wybrac ..
Moglby ktos zerknac okiem ?
To jest constant current 150w 0.35mA

http://www.ebay.co.uk/itm/150W-Adva...373?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4174d22cfd

Z gory dzieki
 

Lavender

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
597
Buchów
1
Po opisie wygląda na normalny stałoprądowy zasilacz - prąd 350mA.
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Dziekoweczka. coraz ciezej je dostac, chyba bede musial kupic na biegu bo pozniej moze sie okazac lipa..
 
S

sub

Guest
Po opisie wygląda na normalny stałoprądowy zasilacz - prąd 350mA.

Ano.. jest data sheet: - zamiast zadać durne pytanie czy to przypadkiem nie jest.. napięciowy... powinienem wpisać a google nazwę.

I ja się na tym nie znam ;] - nie lubię magicznych skrzynek krasnoludkami w środku.

LEDINTA0350C425FO

http://www.usa.lighting.philips.com...ads/150W_0.35A_425V_INT_LEDINTA0350C425FO.pdf

rzeczywiście po opisie: zasilacz stało-prądowy: 350mA

minimalne napięcie na wyjściu: 120V => minimalna moc : na diodach: 42W
Max na wyjściu : 425 => max moc na diodach: 148,75

Przy czym: podają 165 W jako max moc wyjściową: wiec daje się przeciążyć do tej wartości.
Maksymalna długość kabli: w zależności od ich przekroju:...
Żywotność zależy od: temperatury: można go z tego co tam pisze na : radiator nakręcić - na pewno nie zaszkodzi.
Zabezpieczenie termiczne: etc itp:
+ wykresy :

sprawność zależy od: napięcia zasilania: i obciążenie .. ciekawe:
sprawność ma raczej nie złą: do czego to jest przeznaczone? do opraw ulicznych?

Skoro temat fotometrii i pomiarów się zupełnie wypalił..

http://www.usa.ecat.lighting.philips.com/l/lighting-electronics/led-electronic-drivers/73634/cat/

sporo ich jest: - producenci ? Musi być ich kapkę:
Jakieś dobre źródło w miarę tanich zasilaczy dużych mocy.. ciekawe... Sklep w azji ? Mean well także coś tam dzierga takich mocy.

z regulacją:.. http://download.p4c.philips.com/l4b/9/929000708003_na/929000708003_na_pss_aenus.pdf łał ale tego jest

tanie nie są: http://pl.rs-online.com/web/p/sterowniki-led/7227959/
 
Ostatnia edycja:

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
To jest philips Juz jakis czas temu zwrocilem na nie uwage, wygladaja na solidne zasilacze. Ale dosyc ciezko je dostac a tym bardziej te bez opcji regulowania, bo takie dla mnie lepsze, tematu z regulacja wgl nie ogarne. Czasami w niektorych sklepach mozna je dostac do 40 fuli a czasami i do 120 z tym ze te za 40 sa sYbko wykupywane. Z tego co wyliczylem rakich diod 660 , royal blue i cool white mozna by bylo na nim wcisnac nawet wiecej niz 150.
 
S

sub

Guest
wcisnac nawet wiecej niz 150.

cicho .. właśnie wirtualnie.. wciskam na niego 180 sztuk. I mi jeszcze rozsądny margines bezpieczeństwa: na - odbieganie od średnich FV : zostaje.

Przy takiej jego cenie za jaką możesz go dostać: .. imo warto było by nawet kupowane na kartony białe zwane 1W chińskie na nim odpalić. Widziałem je po 10 centów. pakowane w worki. Czy jakoś podobnie.
 
Ostatnia edycja:

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Czyli rozumiem ze te zasilacze sie nadaja, biore je bo coraz trudniej je dostac a w necie bardzo chaotyczne informacje o nich, za duzo typow i latwo sie pomylic ...

---------- Post Zaktualizowany 22:39 ---------- Data pierwszego postu 22:34 ----------




No moznaby odpalic na probe i zobaczyc co i jak
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
No moznaby odpalic na probe i zobaczyc co i jak

Pod badziewnym chińskim czymś białym także urośnie. Zwyczajnie na należało by cudów oczekiwać.

btw: naprawdę chcesz puszczać taką ilość diod na 350mA i to drogich? Kupionych od razu na mcpcb? Koszty tego wychodzą kosmiczne.
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
No wychodza, ale szczerze nie chce jakiegos chinskiego badziewia, mialem taka jedna '900w' , kloca takiego, to naprawde brala 550 w , a jak ja dalem w polowie flo do boxa to kwiatki zrobily sie biale ..., pozatym mam ufo i nawet calkiem calkiem ale sie grzeje i wgl glosna, a za mala moc bo tylko 150w, do tego mam swoja wlana led zrobiona 80w na 2 zasilaczach po 40w 700mA, i taka mala napchane diodek to tez bylo jak sie najaralem zeby zrobic swoje ledy, lampa jest naprawde amatorska a w sumie najlepsza z nich wszystkich..
A teraz to chcialbym cos konkretnego.. Bo chcialbym wypelnic boxa ledami dobrej jakosci i miec spokoj, a domek duzy, bo 1.2 na 2.4 ..
a nie chce badziewia bo chce konkretne plony pierwszej klasy ; ).
Myslalem aby na 1 lampe dac 1 zasilacz 350mA i 1 700mA tez taki xitanium.
Sub, Jezeli masz ochote doradz cos, ty jestes osoba ktorej rady chetnie wezme pod uwage i nie musze chyba mowic dlaczego.. Posty same mowia za siebie.

Szczerze powiem ze ja juz od kombinowania jak to wszystko zrobic mam juz kwadratowa glowe ..
Ja nie musze miec perfekcyjnego panelu, ale przy takiej ilosci i pieniadzach dobrze aby byl ..Dobry a nawet moze .. ponad przecietny ?

Powiem tak, Polutowac ich sam na plytki nie dam rady, bo trzeba miec tam jakas maszyne wiec musze kupic gotowe.
2.jezeli juz robic cos dla siebie to robic z dobrych diod a nie chinskich.
co do zasilaczy, moglbym kupic 2 takie jak w helli ale to jest 4A i nie wiem jak zrobic zeby poszczegolne diody zzeraly np 350mA albo do 1A zeby sie nie popwalily..

Do kosztow juz sie szykuje od dawna.. co prawda ostatnio mialem wydatki i troche cienko stoje ale tak czy siak na dniach bede to wszystko powoli skladac do kupy.. Powiem ze gdybym nie zobaczyl teraz twojego ostatniego posta to juz bylem od krok od kupienia 5 zasilaczy na ebaju.. ; D.
Szczerze wydaje mi sie ze pol na pol z 350 i 700mA byloby lepiej ale nie wiem ktore diody lepiej jest puscic na ktorym zasilaczu.. Myslalem zeby wszystkie 660 dac na 700, a na 350 dac po 50 diod 630,c-white i r-blue..
Sub , jezeli tylko masz ochote to rzucaj tu swoje pomysly i uwagi i wszystko sie rozkmini ; )

Bo co do chlodzenia, 1 lampa bedzie sie skladac tak jakby z trzech profili po 50cm dlugie i 30 szerokie, beda sie opuszczac co 30 cm tak jakby skrzydla, czyli jedna lampa tak jakby 50 cm dluga i 90 cm szeroka i na calej powierzchni lampy beda wentylatory, jak duze to nie wiem, ale wiem ze bede chcial pokryc maksymalna powierzchnie lampy. mam juz wizje jak to bedzie wygladac, jak bedzie polaczone i wogle cala estetyke i jak i gdzie puscic przewody
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
No wychodza, ale szczerze nie chce jakiegos chinskiego badziewia, mialem taka jedna '900w' , kloca takiego, to naprawde brala 550 w , a jak ja dalem w polowie flo do boxa to kwiatki zrobily sie biale ...

Konfiguracja tego? Która z dostępnych? Soczewkowiec? Ludziska chyba miewali problemy : w wypadku - paneli na soczewkach bardzo blisko - diody: z dodatkową optyką? Jakoś tak..
I chyba częściej na panelach bez bieli.

Sub, Jezeli masz ochote doradz cos, ty jestes osoba ktorej rady chetnie wezme pod uwage i nie musze chyba mowic dlaczego.. Posty same mowia za siebie.

Posty ;) Które ? umiejętność gadania: I chęć liczenia czegoś dla samego liczenia?
Sam nie wiem co bym zrobił. | znaczy się wiem....chętnie jakąś krucjatę : o wyższości świat BN nad WN np..|

wiem mniej więcej: co by mnie interesowało: "Ale" nie służyło by do konopi: nie przekraczało by mocy 40W : i jeśli się w końcu zmaterializuje będzie : chyba - podciągnięte pi razy oko.. pod: wyniki zerżnięte z art: - coś o tym jak ta roślina reaguje : a jest chyba kapkę odmienna od typowej przeciętnej dla dwuliściennych. .. O ile dane mi się nie popierdzieliły.

Szczerze powiem ze ja juz od kombinowania jak to wszystko zrobic mam juz kwadratowa glowe ..
Ja nie musze miec perfekcyjnego panelu, ale przy takiej ilosci i pieniadzach dobrze aby byl ..Dobry a nawet moze .. ponad przecietny ?

Najprostsza opcja to zwyczajnie kopia czegoś co się sprawdza bez żadnego :eksperymentowania: Wnikania w to czy obliczeniowa sprawność jest lepsza przy nieco innej konfiguracji.

Plantaphonics np:
Panele te są oparte na bardzo dobrych sprawnych diodach: - analogiczna konfiguracja: na sztuki : na diodach o podobnych osiągach: puszczona niżej będzie na pewno nie gorsza.
Przy okazji dodając do tego radiator: i zachowując wymuszone chłodzenie - nie tylko się nic nie traci ale jeszcze zyskuje.
W wypadku diod: - o szerokim kącie - aby nie tracić za wiele na odbiciach powinna pracować niżej: i tyle..

Szczerze wydaje mi sie ze pol na pol z 350 i 700mA byloby lepiej ale nie wiem ktore diody lepiej jest puscic na ktorym zasilaczu.. Myslalem zeby wszystkie 660 dac na 700, a na 350 dac po 50 diod 630,c-white i r-blue..
Sub , jezeli tylko masz ochote to rzucaj tu swoje pomysly i uwagi i wszystko sie rozkmini ; )

;]

Bo co do chlodzenia, 1 lampa bedzie sie skladac tak jakby z trzech profili po 50cm dlugie i 30 szerokie, beda sie opuszczac co 30 cm tak jakby skrzydla, czyli jedna lampa tak jakby 50 cm dluga i 90 cm szeroka i na calej powierzchni lampy beda wentylatory, jak duze to nie wiem, ale wiem ze bede chcial pokryc maksymalna powierzchnie lampy. mam juz wizje jak to bedzie wygladac, jak bedzie polaczone i wogle cala estetyke i jak i gdzie puscic przewody

Opuszczać? jakie skrzydła ?

Ja niestety w opisie zobaczyłem tylko to:

Untitled-1.jpg


wracając do upychania na zasilacz 180 sztuk:

...

widmo wyszło by coś w okolicach:
na konfiguracji:

660 100
630 0
cool white 40
neutral white 0
warm white 10
royal blue 30

fotonami

widmo.jpg


radiometryczne:

radiometrycznie.jpg


a możne tak?
660 80
630 0
cool white 95 | dane dla 5700K|
neutral white 0
warm white 0
royal blue 0

fotony.jpg


i radio:

radiometrycznie2.jpg


Śmieszne różnice w ilości niebieskiego tak na oko wychodzą pomiędzy: - szacowankami: a tym: na oko oczywiście.

ciekawe jak to może wyglądać w wypadku http://www.bonsaihero.com/index.php/ledgrow-led-panel-65-w

sekundę tak na oko..

4 Cree XBD Royal Blue, 17 Cree XBD 701 Red, 2 Cree XBD White and 10 Osram LH-CPDP DeepRed Led's

bonzaj_hero.jpg
 
Ostatnia edycja:

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Ja pierdziele ale zes 3D strzelil hehe.. a ja tu z paintem wyjezdzam.

Ale do rzeczy, to sa 3 profile, 2 po obu stronach beda zamontowane do srodkowego w ten sposob ze beda sie opuszczac , co stworzy cos na ksztalt jakby reflektora od hps. Kurde nie wiem jak to ubrac w slowano ale bedzie je nawet mozna zloze w '|_| jak bedzie trzeba .
A co myslisz o tym zeby 150 diod 660 puscic na 700mA i po 50 red, c-white i r-blue na 350 ?
Tymczasem Sub ja ide kimac bo trzeba spac zeby rano wstac.
Pozdro i dziekoweczka
 
S

sub

Guest
Ja pierdziele ale zes 3D strzelil hehe.. a ja tu z paintem wyjezdzam.

Ściągnij sobie rhino.
Producenci diod: zamieszczają pliki .igs - importujesz sobie diody:
Gwiazdki: narysować łatwo. Fajna zabawka.

Ale do rzeczy, to sa 3 profile, 2 po obu stronach beda zamontowane do srodkowego w ten sposob ze beda sie opuszczac , co stworzy cos na ksztalt jakby reflektora od hps. Kurde nie wiem jak to ubrac w slowano ale bedzie je nawet mozna zloze w '|_| jak bedzie trzeba .

Tylko po co ?



A co myslisz o tym zeby 150 diod 660 puscic na 700mA i po 50 red, c-white i r-blue na 350 ?
Tymczasem Sub ja ide kimac bo trzeba spac zeby rano wstac.
Pozdro i dziekoweczka

Nie .. chyba bym tego tak nie widział.
Raczej wszystko na jednym prundzie.
Tak patrząc na : bonsaihero: i inne wydaje mi sie, że - jakby więcej niebieskiego dawali: ... niż... by się mogło wydawać.

ps: te obrazki robi sie: w: https://www.sylvania.com/en-us/tools-and-resources/Pages/LED-ColorCalculator-Version-History.aspx

Wklepie sobie heliospectre: i zobaczę czy wyjdzie podobny obrazek jak : ten co zamieszczają.
Nie mam cholera gotowej biblioteki widm: dla innych diod: niż te wbudowane : a str: pliku : generowanego przez: wygląda raczej nie miło : ..aaa.. czemu nie dają od razu jakieś sensownej biblioteki?

pozdro i miłych snów.

tak się zastanawiam: czy ta tendencja do pakowania dużej ilości 625-630 nie bierze się z chęci do drobnej zmiany fotostacjonarnej fazy ..

5ed-1.jpg


Innego sensu w tym jakoś nie widzę. Bo pod względem sprawności na strumień który tu jest : decydujący o wszystkim według wszelkich znaków na niebie i ziemi - w tym innego celu znaleźć się raczej nie da.

Z drugiej i 3 strony:
Pamiętam panele z IC złożone z białych zimnych? i 660 ? mniej więcej 1:1 .. chyba dobrze pamiętam.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół