nasiona marihuany

Ogórecznik Lekarski

Wyszukiwarka Forumowa:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Ogórecznik z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność, zarówno wśród rolników, jak i pszczelarzy. Właściwie należy napisać, że wraca do łask - za czasów Rzeczpospolitej był powszechnie znany i ceniony. Zresztą już starożytni Rzymianie pili wino zaprawiane ogórecznikiem na pokrzepienie ciała i ducha, często przed walką.
Firmy farmaceutyczne skupują za godziwe pieniądze zarówno ziele, jak i ziarno, a uprawa jest niezbyt problemowa.
Nie będę się tu rozpisywał na temat licznych właściwości leczniczych i ogórecznika, bo chyba nikogo tutaj to nie zainteresuje. Interesują nas alkaloidy, niekoniecznie lecznicze:

Ogórecznik, nazywany także boragiem, pazyrą oraz miodówką, jak twierdzą stare księgi zielarskie „(…) daje radość, odwagę, przepędza wszelki kłopot i smutek (...)”. Radzono, by „(…) dorzucić go do wina i wypić, albowiem wzmacnia i raduje serce, podnosi na duchu, odświeża krew i oczyszcza od różnych spalonych wrzących wilgotności, poprawia czarną żółć, odpędza melancholię i złe sny (...)”.

Słyszałem, że rzeczywiście działa. Ktośtam zażywał zamiast kawy, ktoś inny na lepszy humor.
Macie jakieś doświadczenia?
Myślę, że będzie to coś o subtelnym działaniu, jak kanna czy serdecznik, ale właśnie takich rzeczy szukam do moich niecnych eksperymentów z mieszankami ziołowymi.
Kg nasion kosztuje 30 zł. W tym roku mam zamiar wysiać poletko przynajmniej 10 m^2.
 

BigDog

Pies na gambe
Weteran
Rejestracja
Gru 22, 2012
Postów
772
Buchów
1
Stary temat, ale odświeże z ciekawości...ruszyłeś coś z tym ogórecznikiem? Jak to poszło ?
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
W sumie to miałem siać i nie siałem, za mało miejsca mam. Na początek skupiłem się na bylinach typu serdecznik.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół