nasiona marihuany

Budowa Panelu led 80W (Osram i Cree)

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
jedyna wada to ze jest glosna ku**a 44 db hhe
ale chllodzenie dziala , lukam czasem na temperaturke w programie he

Oprogramowanie - możliwość sterowania : Cud techniki - przy DIY - nawet jeśli DIY miałby mieć nie gorsza sprawność.

wykonanie w dloniach heli kojarzy sie z dokladnoscia, material serio jak forumul 1 piekny plastik

No właśnie Ty masz to w ręce a ja foty ;)

To ile to ma mocy i jaką sprawność?
Puściłeś na Full?

Zapewne smutna prawda jest taka, że - ta sprawność - najw: jest na full mocy - a na pomiędzy: traci się - widziałem zasilacz: jest jeden + sterowanie ?

DIY - z prostym sterowaniem gaszeniem: części : .. wypadłby lepiej : ;) przynajmniej w tej kategorii.

| wiem , że się czepiam ;D |

mam jeszcze jeden model ledow co ma regulacje barwy jak i mocy poszukam linka to dam

Akwarystyczne maja to od.. dawna i jest ich jakby więcej - łącznie z takimi na chinolach:
W pełni sterowany był i lumigrow: jego patent jest na forum łącznie ze schematami - jak to jest zrobione ;)

| tyle, że sprawność starego lumigrow była.. kiepska - najnowszy jest .. lepszy - ale.. nie cudowny - chwila to oni ściemniają na potęgę w swoich reklamówkach pisząc bzdury o fotosyntezie? |

...patent na niego: nie ma na forum schematów jego sterowania? przecie w pat. były...
pokrętełka: teraz jak coś nie jest sterowane smartfonem to się już nie liczy :lol:

5_pokretel.jpg

2w2w.jpg



... Prawdziwy rols.. akwarystyczny na cree:

171.jpg

178.jpg


to jest F1 ;) : przy chińskich cegłach - czy tych lepsiejszych soczewkowych - penetratorach - apollo i pochodnych....

172.jpg


do gro: o dziwo jest takich jakby mniej.
Inny rynek: Akwarysta zapłaci - .. tyle ile będzie trzeba - i wielu znich będzie chciało miec najlepsiejszy jaki jest - najcudowniejszy - najładniejszy || pod względem ilości i estetyki DIY także jakby bili na głowę: fora cannabis :gro sklepów diy - jest targetowanie na nich?||

heli w porownaniu do plantpfotonikow lepiej rozprasza swiatlo odziwo he
a jest duzo mniejsza sa jakies wykresy heli z umolami na m2 ile strat ma? bo nie widzialem lub nie pamietam zebym widzial

o mogę sobie pogadać ;]

Heli to inna liga - taka tam inżynieria - zrealizowana zapewne - jak najlepiej pewna koncepcja.
Zrobienie samodzielnie DIY tej klasy - .. kurcze : jakoś nie bardzo... to widzę. | co najmniej elektronika trza|

a.. - planto - to taki lepszy DIY : którego osiągi wynikają jedynie z zastosowania dobrych diod: w którym chłodzenie jest: jakie jest: | zapewne ekonomia produkcji - po co dodawać skoro się sprawdza bez tego .. koszt i robocizna - a cały zysk po stronie odbiorcy | Nie gorszy .. raczej lepszy...można zrobić : w domowym zaciszu: wyglądać może także..nawet lepiej. Artysty "metaloplastyka" potrzeba.

To wszystko.. rozs światła.. wynika jedynie z kątów soczewek na diodach: wpakowanych do środka: jakie są? osramy? one mają i 80 ? do wyboru.

W heli te dodatkowe soczewki: nie są okrągłe: z tego co wydawać się może po obrazku i jest to zapewne tak dobrane aby: -> rozkładać strumień na "prostokąt". Kilka odmiennych : do wyboru jest - dobrze pamiętam?:

Dodatkowa optyka ma swoje wady i zalety:

W wypadku jej braku - i stosowaniu diod o szerokich kątach: -> ma się idealne mieszanie się światła z diod o odmiennych kolorach :

Kąt padania światła sprzyjający "penetracji" przez szpary w liściach | wchodzi pod kątem| - działa to dobrze przy diodach rozłożonych równomiernie nad powierzchnią uprawy -> i tym lepiej im mniejszy wpływ na strumień mają odbicia od ścian.

Jak odległość rośnie: coraz bardziej traci się na ... odbiciach i to nie mało :
Przy wąskiej optyce: - dodatkowo dołożonej na diodę: - na starcie minus jakieś 10% strumienia + odmienna optymalna odległość od podłogi: szczególnie taka która pozwoli uniknąć strat na - odbiciach od ścian: inne wnikanie światła w głąb łana:

Tak długo jak straty na odbiciach - od ścian przy szerokiej optyce: są większe niż to co się traci na soczewkach .. zysk:

Każde z rozwiązań ma swoją specyfikę. Wady i zalety do wykorzystania.
I ma wpływ na to jak - panel można zbudować aby - jak najmniej tracić - z potencjalnych zalet ;]

Helio - bez dodatkowej: optyki: z szerokim kątem - przypominała by sposobem wysyłania światła.. tanią..chińska cegłę ;) raczej...

|| chwila KNNA to tak ładnie prostym językiem opisał : bez zbędnego pieprzenia : - gdzieś jest na forum: zapewne w dziale do przetłumaczenia||

to juz sie zobaczy jak kupi i sprawdzi jak dzialaja hehe, bo opini dupassow z neta mam powyzej dziurek hehe...

A to czemu ;) Opinie jak du*ę ma każdy swoją.

a kupowac beda te co bedzie dobra cena do jakosci he bo w pl malo kto hajsy dobre ma na wy***anie

pl? Oj to jedno a rynek jako taki to drugie. Rozsądek oraz preferencje ->
Mi się wydaje, że z czasem - 5-8 lat.. : panele podobne w specyfikacji do helio - będą w szklarniach zastępować lampy sodowe: które raczej doszły do "kresu" możliwości rozwoju technologii. Ceny pewnie spadną.

Ciekawe jest jednak to co będzie się działo na rynku: -> upraw wewnętrznych : czy styl uprawy "ala" HID - który jak by nie patrzeć oferuje helio: będzie z wyboru growerów dominował.

czy może pójdzie to w takim kierunku:
http://www.bmlhorticulture.com/spydr-600-grow-max-spectrum/

ten także ma : dodatkową optykę - i konstrukcje nieco podobną - moduły znaczy się do tego co philips robi: http://www.lighting.philips.com/pwc...ulture/leaflets/cl-g-production_module-en.pdf

do pewnego stopnia przynajmniej - i również specyficzne podejście do chłodzenia :
Powierzchnia wymiany ciepła: minimum niezbędne: na oko.. po tym co widać. Modułowa konstrukcja.. etc.

BML - ma kalkulator na stronie który "liczy na 350 mA" i ściemnia - przynajmniej dla diod: pomarańcz - etc:
dla diod 660 - royal i białych jeszcze się to może trzymać kupy.
 
Ostatnia edycja:

Miertek

guerilla planta
Weteran
Rejestracja
Wrz 20, 2013
Postów
1,367
Buchów
6
A co to za ledwar? :]
Nie jest tajemnicą, że oświetlenie hid doszło do szczytowych możliwości i wiele więcej już z niego producenci nie wycisną.
Po za tym żyjemy w erze, w której ekologia zaczyna grać znaczną rolę. Mimo, że na codzień tego możemy niedostrzegać
świat idzie w stronę, bardziej przyjazną naturze. Może, a raczej napewno w tempie nie wystarczającym, żeby powstrzymać
zmiany wywołane naszą cywilizacją, ale trend się utrzymuje. Nawet Lego znane z wielkich niemal pustych paczek klocków
postanowiło ograniczyć ich wielkość, żeby wspomóc ten proces..
Zasadniczo ogromną zaletą technologi led jest jej długa żywotność ograniczająca tempo powstawania szkodliwych odpadów, ale także energooszczędność. Jedynym ograniczeniem dla niej puki co jest jej wydajność, która rośnie z dnia na dzień. Co jakiś czas pojawiają się coraz to nowsze i wydajniejsze chipy. Rewalacja, postęp, szampan & fajerwerki!

Twoja helio Ucho robi robotę (i to jaką robotę), ale do jakiej powierzchni? ;) pociągnie to to 2-3m2? Bo jeżeli tak to można sądzić tak jak pisze Sub, że w tą stronę pójdą komercyjne uprawy bazylii i innych specjałów, z których holandia słynie. Sam kiedyś byłem pod Rotterdamem w wielkiej hali produkcyjnej, gdzie przeróżne zioła rosły pod hpsami na kilkupiętrowych regałach. Piękne to było miejsce, aż żałowałem, że moja obecność tam za każdym razem kończyła się na dostarczeniu przesyłki ;/

To w którą stronę pójdzie technologia led w uprawach przydomowych zależy głównie od użytkowników. Zasadniczo wierzę, że będzie to bardziej ekologiczna droga w której ilość zastąpi jakość a jednostki doświetlające nasze namioty nie będą zjadać 600w energii, a góra 30% tego. Podobieństwo Helio do tych "chinskich" badziewi jest zauważalne. Skupisko diod w jednym miejscu jest dla mnie nienaturalne z jakiegoś magicznego powodu. Soczewki są jak Cooltuba, robią robotę ale nic za darmo. Nie w tą stronę jak dla mnie, nie w tą strone..
Mimo, że efekty widać gołym okiem! Kibicuje połowie strychu którą oświetlasz pozostałymi panelami :)

http://www.bmlhorticulture.com/spydr-600-grow-max-spectrum/

a to jest za***iste!
Yo
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
A ja mam prosbe, chodzi o to co pytal mierzej, mozecie powiedziec cos o tym jaka powieszchnie w boksie mozna oswietlic efektywnie 1 heliospectra?
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
1.2 x 1,2 tak jak producent zaleca
 

manianaization

New member
Rejestracja
Paź 3, 2014
Postów
4
Buchów
0
Miertek mam pytanie odnosnie twojego panelu. Wyslalem wiad na priv ale skrzynka chyba pelna.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół