nasiona marihuany

dawkowanie do spożycia spirytusu z marihuaną

Wyszukiwarka Forumowa:

OriginalGangster

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2014
Postów
115
Buchów
1
Siemanko otóż to kupiłem 500ml spirytusu wlałem do słoika dodając 200ml przegotowanej wody i 50g suszu w postaci lisci stężenie alkoholu to 68,5% po 4 tygodniach a dokładniej na sylwestra mam zamiar zaserwować ten magiczny trunek moim znajomym ale nie wiem w jakich ilościach można go spożyć ? widziałem na forum ze nalewki ( ale juz konkretniejsze gdzie w gre wchodził piekarnik itd) dawkowali po 3ml i efekty były wystarczające czy moim sposobem przygotowania alkoholu mam dostosować sie do podobnych dawek czy śmiało walić 50ml i czekać na efekt ?
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Eksperymentalnie trzeba dojść do właściwej dawki, zaczynając od mniejszych.
Dekarboksylowaleś susz przed zalaniem? Bo jeśli nie to dobrze by było dawać nalewkę do ciastek czy innych potraw tak żeby podgrzać do 100*C
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
9
Na pierwszy raz wypiłbym chyba 50 ml żeby zobaczyć co i jak ale czekał dłużej niż godzinę na kompletny efekt. Na pewno nie walił w tym czasie kolejnego kielichacha.


Następnym razem proponuję żebyś robił z mniejszej ilości alkolu - nie jest to zbyt smaczne. 0,7 to dużo ;) Ja produkuję silniejszy "roztwór" i "degustuję" w mniejszych ilościach.
Za pierwszym razem zrobiłem nalewkę podobnie jak TY ale po 50ml prawie doszło do zwrotki. Nie bawiłem się w wytrącanie chlorofilu ;)

Moc % idealna do nalewek :)
 

OriginalGangster

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2014
Postów
115
Buchów
1
po 50ml prawie doszło do zwrotki /// masz na mysli smak czy moc ? i nie dekarboksylowałem bo zrobiłem to na "szybko" uznałem ze i tak musi mieć moc xd zrobiłem 0.7 z nastawieniem 100ml i koniec imprezy wiec zeby na kilka okazji starczyło


haa a do ciasteczek ? w jakim etapie dodac nalewke ? umoczyc w niej ciasto ? nie jestem kucharzem XD
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
ja robię tak że albo odparowuję na patelni z masłem i później zagniatam ciastka, albo dodaję do ciasta przy zagniataniu. Trzeba uważać żeby się nie zapaliło!!
kruche ciastka to bodaj 1 część masła, 1 część cukru, 2 części mąki, jajko, troche sody
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół