nasiona marihuany

Strzela ktoś z łuku?

Wyszukiwarka Forumowa:
K

Kot

Guest
Jo,
Dziś rano postanowiłem zostać Robin Hoodem i w związku tym potrzebuję łuk. Na Allegro jest mnóstwo, te bloczkowe wyglądają fajnie, ale przeleciałem na szybko fora łucznicze i tam piszą, żeby tego nie brać na początek. Co kupić wobec tego?
 

Nitzer_Ebb

Well-known member
Rejestracja
Sie 16, 2014
Postów
936
Buchów
0
Tanio chodzą ukraińskie armaty lekko używane. Tylko musiałyśmy imię z Robin Hood zmienić na Rambo. Czy się opłaca to już inna sprawa.
 

Mammacha Gandy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 12, 2013
Postów
556
Buchów
0
Zobacz na yt. Wpisz luk pcv. Za 30 zł zrobisz luk z którego postrzelasz a przy okazji sprawdzisz czy ci szybko zajawka nie minie. Jak nie to wtedy kup coś lepszego
 
G

Guest

Guest
Jeśli są tam dozwolone kusze to lepiej kup sobie kusze , łuk jest bardziej wymagający , kusza daje na moje oko wiecej frajdy .

U nas kusze są nie legalne , lecz ty śmiało możesz sobie u nas zamówić i ci wyślą bez problemu koszt dobrej kuszy to max 2000 zł
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Nie wal w hu*a jak masz być "Robin Hudem" to sam zrób łuk on też robił z leszczyny <coolpalacz>
 
G

Guest

Guest
Łuk refleksyjny do polowań ;) koszt około 500 zł sztuka .




lecz ja wolę to ;) koszt 800 zł
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Na ebayu taniej dostaniesz refleksyjne (recurve) rozbieralne łuki. Weź se jakiś tani zestaw ze 40lb naciągu, dokup cięciwę fastflight bo mają zazwyczaj gówniane dakronowe,. do tego strzał kilka i możesz atakować łosie.
 

Inverted999

Weteranio
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2013
Postów
608
Buchów
1
Obczaj sobie "Łuk bloczkowy Diamond by Bowtech INFINITE EDGE ZESTAW"
 
G

Guest

Guest
Na ebayu taniej dostaniesz refleksyjne (recurve) rozbieralne łuki. Weź se jakiś tani zestaw ze 40lb naciągu, dokup cięciwę fastflight bo mają zazwyczaj gówniane dakronowe,. do tego strzał kilka i możesz atakować łosie.

40 lb to mało strzała ledwie doleci do łosia , moja kusza ma 175 lb co sie równa sile naciągu jakieś 80 kg jeden strzał powali dinozaura z odległości 200 m :) ale jak już się uparł na te łuki to minimum 60 lb wtedy strzała doleci do tych 200 m .
 
P

prymityw

Guest
wstyd się przyznac, jestem veganem ale bylem mysliwym-amatorem.

produkowałem własne łuki z orzecha laskowego, odpowiednio namaczane drewno suszone naginane + miałem własnoręcznie zrobioną kusze na piórku od resora + metalowa linka od hamulca + korbka do naciągania = projekt z książki, zobaczyłem średniowieczną kuszę i skopiowałem za małolata.

zarówno z łuku i jak i z kuszy potrafiłem uśmiercić bażanta np. albo kuropatwe... kusza miała potężną siłę rażenia oraz zasięg - np. drewniane drzwi potrafiła rozpieprzyć na wióry z ołowianym grotem wlasnorecznie odlewanym....

do tego tomahawki różnego rodzaju , czyli długa rura + pociski-krótkie strzały = dmuchałeś i mogłeś ubić ptaki na drzewach

niestety ale polowałem też na gołębie hodowlane sąsiadów robiąc z tego rosól....

---------- Post Zaktualizowany 05:31 ---------- Data pierwszego postu 05:24 ----------

kot dzięki wiem co chce kupić następnego :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół