nasiona marihuany

Jak zgrać te odmiany i czy w ogóle się da?

Wyszukiwarka Forumowa:

yyyellow69

Active member
Rejestracja
Lis 3, 2014
Postów
30
Buchów
0
Witam, mam zamiar posadzić moje pierwsze dwie rośliny. Są to odmiany Auto-FEM Speed Bud i Auto-FEM Bubble.
Speed Bud gotowy jest teoretycznie w 53dni od zasiania a Bubble w 70 dni.

Chcę wykorzystać metodę hermienia przez srebro koloidalne na 1 topie Bubble by zapylić Buda. W jakich odstępach czasu zasadzić te dwie rośliny by wszystko się zgrało i czy pyłek z tego topa nie zapyli mi reszty topów tych roślin w boxie(wentylacja)?

Jestem jeszcze totalnie zielony. Pozdrawiam :jaraczz:
 

pavulon2012

Well-known member
Rejestracja
Sie 9, 2013
Postów
67
Buchów
1
To zależy np od tego, która roślina będzie przeznaczona na pozyskanie pyłku a która będzie zapylana. Jeśli rośliny kwitną w podobnym okresie czasu, to tę którą bedziesz traktował sts powinieneś wysadzić jakieś dwa tygodnie wcześniej, sts zwolni rozwój rośliny na jakiś czas, na korzyść rośliny matecznej tej na której chcesz mieć nasiona. W twoim przypadku jednak dodatkowo musisz wziąć pod uwagę nie równe zakwitanie tych dwóch odmian.
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
2 tygodnie różnicy będzie ok.
 

Shen Long

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2014
Postów
1,087
Buchów
0
czy pyłek z tego topa nie zapyli mi reszty topów tych roślin w boxie(wentylacja)?

Jestem jeszcze totalnie zielony. Pozdrawiam :jaraczz:


Jezeli masz 2 osobne boxy na te rosliny no to jest mozliwosc zapylenia tylko 1 topa Buda lub ile tam bedziesz chcial, jezeli są razem to odpada :)

Jestes swiadomy tego ,ze najprawdopodobniej zapylisz całego Bubble i juz z niego bedziesz miał duża ilość pestek? nie rozumeim z jakiego powodu zalezy Ci ,zeby zapylic jednego drugim :)


Thc , nie nie ma sensu, lepiej zbierz pyłek i uzyj go przy nastepnej panience;)
 
Ostatnia edycja:

THC-freak

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2014
Postów
73
Buchów
0
Sorki, ale podepnę się pod temat, aby nie zaśmiecać.

A moje pytanie brzmi czy jak kwiat męski już się otworzy to zaczyna sypać pyłek od razu czy po jakimś czasie. I moje drugie pytanie, czy jak roślina jest już w końcowej fazie flo czy opłaca się zapylać?
 

yyyellow69

Active member
Rejestracja
Lis 3, 2014
Postów
30
Buchów
0
Chcę zapylić jednego drugim, bo słyszałem, że powstanie wtedy krzyżówka Bubble x SpeedBud a to tworzy kolejną fajną i szybką odmianę.
Jeśli się mylę to niech ktoś napisze.
Czy może zrobić po prostu nasiona bubble i osobno Speedbuda. Moim celem jest oszczędzanie pieniędzy na sionkach i poznawanie nowych odmian.
 
N

Nadszyszkownik Kilkujadek

Guest
Sorki, ale podepnę się pod temat, aby nie zaśmiecać.

A moje pytanie brzmi czy jak kwiat męski już się otworzy to zaczyna sypać pyłek od razu czy po jakimś czasie. I moje drugie pytanie, czy jak roślina jest już w końcowej fazie flo czy opłaca się zapylać?
Banany rozkładją się jak płatki kwiatów , wtedy uwalnia się pyłek , a w koncowej fazie flo jak zapyliłem sztuke , to borykałem się z pleśnią - tyle musiałem ją przetrzymać , aby pestki dojrzały. Raczej odradzam
 

THC-freak

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2014
Postów
73
Buchów
0
Banany rozkładją się jak płatki kwiatów , wtedy uwalnia się pyłek , a w koncowej fazie flo jak zapyliłem sztuke , to borykałem się z pleśnią - tyle musiałem ją przetrzymać , aby pestki dojrzały. Raczej odradzam

dzięki za odpowiedź, a mam jeszcze jedno pytanie. Pestki powinny dojrzeć w 4 tygodnie, czy raczej dłużej to trwa?
 

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
W jakich odstępach czasu zasadzić te dwie rośliny by wszystko się zgrało
Pyłek mozna zebrać i przechowywać spokojnie.
kilkanascie dni możesz go trzymac w suchym miejscu, najlepiej chłodnym. Ważne by nie było wilgoci, jeśli chciałbyś taki pyłek trzymać długo przez kilka miesięcy to juz trzeba kombinować z zamrażaniem go.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół