nasiona marihuany

MoonWeed Project - projekt zautomatyzowanego growboxa

Wyszukiwarka Forumowa:

sqNick

New member
Rejestracja
Lut 19, 2013
Postów
1
Buchów
0
Witam
Jest to mój pierwszy post na tym forum, mimo, iż odkąd jestem użytkownikiem zdobyłem tu multum wiedzy za co wszystkim serdecznie dziękuję.

Od kilkunastu miesięcy opracowuje projekt w pełni zautomatyzowanego growboxa. W związku z czym chciałbym zasięgnąć waszej opinii i być może zachęcić kilka osób do współpracy.
Jeśli chodzi o mnie jestem osobą która niestety nie może sobie pozwolić na zbyt częste zajmowanie się roślinami w związku z czym podczas projektowania skupiam się na niezawodności systemu oraz jak najrzadszej konieczności „zaglądania do środka”(2-3h tygodniowo). Zależy mi więc na możliwości zdalnej kontroli co mogłaby zapewnić platforma Arduino Yun.

Nie interesuje mnie duża hodowla chciałbym jedynie - być samowystarczalnym i zminimalizować możliwość przypału, a myślę że ilość ponad grama ”dobrego sortu” na wieczór byłaby dla mnie w zupełności wystarczająca. Jednocześnie uważam, że: „od h@go blunta, gorszy jest tylko h@owy sex”, więc naprawdę dużą uwagę przywiązuje do jakości tego co palę. Niestety większość sprzętu hodowanego w naszym klimacie metodami outdoor , mi po prostu nie smakuje…

Projekt podlegał już kilkunastu gruntownym zmianom oraz modyfikacjom ale myślę, że osiągnąłem już zamierzony cel który pozwala przejść do fazy ostatecznych prac dotyczących elektroniki, oraz projektowanie programu i aplikacji. Cieszę się, że przyjąłem zasadę nierozpoczynania jakichkolwiek prac do moment, gdy wszystko nie jest dokładnie przemyślane, zaprojektowane i przeliczone. ponieważ jeśli do tej pory wydałbym na projekt chociaż złotówkę praktycznie na pewno byłaby to zła inwestycja.

W celu dalszych prac, chciałbym dokonać konsultacji ze specjalistami w kilku dziedzinach tzn:

- programistów/elektroników /automatyków którym nieobce jest projektowanie oraz programowanie systemów mikroprocesorowych AVR,

- doświadczonych hodowców w technikach aeroponicznych, scrog oraz przy użyciu oświetlenia ledowego,
- prawa karnego, prawa handlowego, ochrony własności intelektualnej,
- ewentualnych inwestorów oraz osoby zainteresowane zakupem,
- osoby mające jakąkolwiek styczność z systemami projektowaniem układów Active Noise Canceling
Zachęcam do kontaktu PW ze wskazaniem dziedziny,

Kilka słów odnośnie projektu:





MoonWeeD Project
Prospekt informacyjny
- nowatorski eksperyment badawczy techniczny, ekonomiczny, poznawczy – wieloetapowy.
którego celem jest


Wykorzystanie leczniczych właściwości marihuany.
w myśl:


„Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją. Toteż jeśli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa”
Mahatma Ghandi

Wobec obecnego stanu wiedzy kannabinoidy zawarte w marihuanie:


- wykazują silne działanie przeciwbólowe,
– chronią przed osteoporozą i osłabianiem kości.
- hamują rozwój choroby Alzheimera,
- opóźniają początkowe symptomy ASL (Stwardnienie zanikowe boczne),
- łagodzą objawy chemioterapii oraz m.in. takich chorób jak, astma, epilepsja, zaćma, ADHD , nowotwory, czy SM (stwardnienie rozsiane).


Pierwsze zanotowane przypadki stosowania marihuany w roli lekarstwa pochodzą ze starożytnych Chin, a konkretnie z 28 wieku p.n.e.


inspiracją do powstania projektu jest lek Bedrocan, produkowany przez holenderską firmę BV Badrocan Cannabis. Będący standaryzowanymi porcjami suszu specjalnie wyhodowanych roślin cannabis sativa. Może on być stosowany, zgodnie z prawem, w całej Unii Europejskiej. W Polsce jego pozyskanie wiąże się jednak z kłopotliwą procedurą „importu docelowego”.

Cel Eksperymentu:

Konstrukcja urządzenia oraz opracowanie procedur, służących do indywidualnego przygotowania – standaryzowanej porcji suszu roślinnego.

- minimalizacja kosztów ponoszonych przez pacjentów oraz skarb państwa związanych z pozyskiwaniem standaryzowanych porcji suszu konopi indyjskich dla celów leczniczych (aspekt ekonomiczny) – rozwój Polskiego przemysłu farmaceutycznego oraz rynku urządzeń rehabilitacyjnych.

- w dalszej perspektywie możliwy zysk komercyjny w związku ze spodziewaną depenalizacją, docelowo legalizacją posiadania i uprawy konopi „na własny użytek”.

Wykorzystanie – efektu eksperymentu

W celu pogłębienia wiedzy na czynniki determinujące jakość oraz wydajność procesu tworzenia leku pochodzenia naturalnego, udostępnienie, standaryzowanego materiału siewnego, nawozów oraz urządzenia, szerszej grupie badaczy.

Staranny dobór badaczy – wolontariuszy, ochotników biorących udział w rozwoju oraz finansowaniu projektu.
Zapewnienie autonomicznej – elektronicznej procedury dzielenia się wynikami poszczególnych eksperymentów, w celu wspólnej dyskusji i optymalizacji procesu.

Zachowanie całkowitej anonimowości badaczy będących jednocześnie obiektami eksperymentu medycznego który przeprowadzają samodzielnie a tylko przy wykorzystaniu udostępnionych narzędzi i wiedzy.
Zapewnienie badaczom koniecznej ochrony prawnej

Wykazanie braku zastosowania art. 62.1 oraz 63.1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii:


Art. 62.1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Art. 63. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, lub konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2
2. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste.


W myśl przepisu nadrzędnego:


Aktualne brzmienie kontratypu eksperymentu, określone zostało w art. 27 k.k. Kodeksu karnego z 1997 r.
Ustawa z dnia 6.06.1997 r. Kodeks karny; Dz. U. Nr 88, poz. 553.
Przepis ten ma następujące brzmienie:


„art. 27 §1. ,,Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu przeprowadzenia eksperymentu poznawczego, medycznego, technicznego lub ekonomicznego, jeżeli spodziewana korzyść ma istotne znaczenie poznawcze, medyczne lub gospodarcze, a oczekiwanie jej osiągnięcia, celowość oraz sposób przeprowadzenia eksperymentu są zasadne w świetle aktualnego stanu wiedzy.


§2. Eksperyment jest niedopuszczalny bez zgody uczestnika, na którym jest przeprowadzany, należycie poinformowanego o spodziewanych korzyściach i grożących mu ujemnych skutkach oraz prawdopodobieństwie ich powstania, jak również o możliwości odstąpienia od udziału w eksperymencie na każdym jego etapie.
[ przyp. w myśl: „Volenti non fit iniura" - chcącemu nie dzieje się krzywda]
§3. Zasady i warunki dopuszczalności eksperymentu medycznego określa ustawa".


Eksperyment prowadzący do uzyskania standaryzowanej porcji suszu roślinnego. – jednego z głównych problemów towarzyszących domowej uprawie konopi w celach leczniczych.


ETAPY:

1 Zdobycie wiedzy z zakresu:

- wpływu konopi na organizm człowieka

– na podstawie dostępnej literatury, opracowań oraz obserwacji własnego stanu zdrowia i wpływu na organizm oraz zachowania społeczne jako wieloletniego użytkownika. Obserwacja wpływu na zdrowie i zachowania społeczne innych znanych mi użytkowników – palaczy konopi – na tym etapie badaczy, współfinansujących eksperyment - poszerzanie ich wiedzy oraz dzielenie się informacjami, spostrzeżeniami oraz środkami niezbędnymi do kontynuacji eksperymentu.

- najnowszych technik i trendów uprawy roślin

- czynników wpływających na jakość otrzymywanego suszu roślinnego


Konstrukcja urządzenia – rozpoczęta


- służącego do uprawy w kontrolowanych dających się zarejestrować, – optymalnych, pod względem wydajności oraz jakości pozyskiwanego suszu warunkach.

- Kompaktowego, znajdującego zastosowanie w aglomeracjach miejskich.

- Energooszczędnego, wykorzystującego najnowsze rozwiązania techniczne w celu optymalizacji procesu wytwórczego oraz redukcji zużywanych zasobów – przestrzennych, energetycznych oraz surowcowych.

Możliwe do uzyskania poprzez zastosowanie:

- specjalnie wyselekcjonowanych genetycznie odmian,

- techniki uprawy bezglebowej – aeroponiki,

- najbardziej wydajnego typu oświetlenia – Power Led

- systemu automatyzacji procesu opartego na mikroprocesorach AVR

3 Opracowanie najefektywniejszej procedury uprawy
Niestety ta faza wymaga ukończenia konstrukcji urządzenia.

W obecnej formie projektu, urządzenie:

Liczy: 45 cm szerokości, 50 cm długości oraz 125 cm wysokości, przy zachowaniu przestrzeni uprawowej (nad doniczkami) odpowiednio 40x40x65 cm
Składa się z:

Oświetlenia zawierającego 44 diody Power Led (Cree/Osram w tym miejscu podziękowania dla cR za wyczerpujący artykuł) 16 – 660nm, 16 - led 62 nm, 8 - 645, 4 - 635 w pełni regulowane w zakresie prądu wyjściowego 350 – 1000 mA (max moc prądowa około 122W)

Systemu chłodzenia panelu Led opartego na ogniwach Peltiera oraz systemu chłodzenia wodą odprowadzającego ciepło poza układ(max. moc chłodzenia ok 150W)

Systemu monitorowania oraz regulacji wartości współczynników EC oraz pH pożywki dzięki zastosowaniu elektrod oraz systemu pomp perystaltycznych

Systemu regulacji temperatury natryskiwanej pożywki w zakresie 16 - 20 ⁰C

Regulowania zawartości CO2 w przestrzeni uprawowej

Systemu filtrów węglowych oraz wymuszonej, wewnętrznej cyrkulacji powietrza

Systemu aeroponicznego ( TAG), umożliwiającego filtrację wstępną pożywki, natrysk (>15Bar, dysze aero) oraz sterylizację UV po natrysku

Systemu hydroponicznego zmniejszającego zużycie energii oraz generowanie hałasu w fazie Ciemnej, (system zapasowy automatycznie zastępujący system TAG w przypadku awarii pompy lub braku zasilania zewnętrznego).
Systemu ciągłego monitorowania parametrów pracy, oraz możliwości zdalnej ingerencji dzięki smartfonowej aplikacji

Systemu UPS podtrzymującemu najważniejsze funkcje nawet do 24h braku zasilania sieciowego.
Systemu nagłośnienia…

Niestety nadal otwarty pozostaje temat 2 głośnika - w założeniu suszarni, klonarium, i „domu” rośliny matki J oraz możliwości zastosowania systemu Active Noice Canceling w celu zupełnego wyeliminowania hałasu (pozostawiłem trochę miejsca na jego najważniejsze elementy):pl:

W związku z powyższym mam do was kilka próśb i pytań :

Czy wiecie, że jednoczesna produkcja 15-20 tego typu urządzeń pozwoliłaby na redukcję kosztów jednostkowych o co najmniej 25%? :)

Czy waszym zdaniem urządzenie mogące w trakcie około 10-12 tygodni wyprodukować około 100- 120 gram suszu (bez czasu suszenia oczywiście) miałoby możliwość komercyjnego sukcesu tzn. czy ktoś z was byłby w stanie zapłacić za nie około 4000 zł? Teoretycznie koszt zwraca się po pierwszym zbiorze? :)

Czy ktoś z was zna jakieś przesłanki tłumaczące konieczność zapewnienia – wymuszonej wymiany powietrza powierzchni uprawowej – po za zachowaniem odpowiedniej temperatury oraz dostępu CO2? Projekt oczywiście posiada ten system jednak chciałbym aby pozostał w użyciu jedynie przy niesprzyjających warunkach otoczenia – temperatury pomieszczenia powyżej 28⁰C?

Gorąco zachęcam do komentowania, sugestii oraz propozycji współpracy, a zarządzających o nietraktowanie posta jako propozycji sprzedaży, czy reklamy :) Co złego…


sqNick​
 

Majster

...robi swoje...
Weteran
Rejestracja
Gru 1, 2013
Postów
1,028
Buchów
5
Nic konstruktywnego nie wniosę ale może moje pięć groszy pomoże Ci zdefiniować ewentualne przeoczenia.

Rynku zbytu teraz zbyt dużego byś nie miał. Uprawą zioła na tak małą skalę zajmują się ludzie, którzy 4k potrafią wykorzystać efektywniej(czyt. więcej zioła;)) i którzy raczej lubią zaglądać do roślin.

Nie nastawiał bym się szybko na zmiany w prawie.
W normalnym kraju pewnie byś to sprzedał bo elektroniczne bajery hipnotyzują.

Druga rzecz jest taka, że aero i ledy nie dają Ci żadnej pewności wyciśnięcia z takiej powierzchni 100-120g. przy okazji dalej panuje kult g/w. Przyznasz, że jak ktoś policzy moc zestawu to może się zrazić. Jak ktoś może pie****nąć sobie szafeczkę w kącie, zawiesić lampkę a wiatrakami komputerowymi zaszachować wentylację i pyknąć 100g na konstrukcji wartej 400zł to obawaim się, że masz naturalną przeszkodę.

Co do peltiera to trzeba się kosmicznie natrudzić, żeby był sens zaprzęgać go do pracy. Fajnie się to ogląda na "elektrodzie" jak sobie lodóweczki robią z takich ogniw ale... - dość karkołomne i mało efektywne. Pomyśl bardziej w stronę Lean Production.

Od razu mówię Ci, że nie wiciszysz tego. Przez ostatni miesiąc nie było mnie na forum bo każdą wolną chwilę spędzałem nad nowym boxem a najwięcej czasu nad wygłuszeniem. Testowałem wełnę mineralną, matę akustyczną, styropian i silikon ale nawet przy moim niewielkim hydro(0,5m2) nie jestem w stanie tak wszystkiego wyciszyć, żeby w pomieszczeniu nie słyszeć buczenia a do wyciszenia mam w zasadzie tylko wentylator 220m3/h, pompę 2100l/h i zbiornik. Małe zbiorniki są zdecydowanie głośniejsze niż te większe.
Aero poza tym, że bajeranckie to jest głośne szczególnie na małych powierzchniach. Na fotkach to fajnie wygląda ale jak to ma być całe takie pokitrane to obawiam się, że tu możesz ponieść spektakularną porażkę.

No i czynnik naturalny. Każda roślina rośnie inaczej i trudno tak zza płota ustawiać sobie parametry pożywki. Każdy kto ma za sobą ze 3-4 uprawy na pewno trafił już na "wybredne" okazy, nijak nie przystające do reszty ekipy.

Ja to widzę mniej więcej tak - na tę chwilę - growerom zdarza się inwestować w systemy stałej kontroli i automatycznej obsługi ale w przypadku dużych upraw gdzie się to realnie kalkuluje.
Mikro growerzy nie bawią się w takie układy bo...nie muszą. Bez tego też rośnie.
Nie zmnienia to faktu, że gdyby uprawa była legalna to szybko stała by się modna i nie miał byś problemu ze zbytem.

Żeby nie wyszło tak kwaśno to strasznie mi się Twój post spodobał i jak by więcej takich zapaleńców trafiało na te forum to może udało by się je wyciągnąć z tego regresu.
 

VOLVO

Well-known member
Rejestracja
Lip 2, 2013
Postów
378
Buchów
7
Majster ma w zupełności rację!,na małych powierzchniach nie unikniesz hałasu a przy aeroponice to zupełnie niemożliwe, a poza tym nikt nie uprawia aeroponiki na 1m2, żeby uzyskać taką ilość zioła nikt nie da 4k.
Na dużej powierzchni to to co planujesz ma rację bytu, niestety hałas wtedy będzie pompa, która pracuje cyklicznie musi wytworzyć 4 bary a "szeptem tego nie zrobi". Mam taką pompę co wytwarza 50bar prawie szeptem , jest mała i tania (ok.150pln + regulator obrotów ok. 130pln) używam jej do wytwarzania mgły w pomieszczeniu uprawowym, aby podnieść wilgotność na wegu. Dla małych growerów pozostaje niestety to co jest 100-150 g. wyprodukujesz za dużo,dużo taniej niż to co proponujesz.
Ogólnie projekt fajny lubię wyzwania i właczam suba.
Z fartem
 

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Za duzo czytania i pie****enia. Nie dla mnie takie eksperymenty.

Sam nie wiem co chcesz osiagnac?

Z takiej powierzchni nie wyciagniesz oplacalnie duzo, aby zarobic.

Robiaz znowu tylko dla siebie, to chyba ziemia i organic byloby lepsze.

Powtorze, nie chce mi sie nawet tego wszystkiego czytac, a co dopiero o tym myslec i udzielac sie z poradami.

Jestem zwolennikiem prostoty.

Sorry
 
H

Hard_triper

Guest
„art. 27 §1. ,,Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu przeprowadzenia eksperymentu poznawczego, medycznego, technicznego lub ekonomicznego, jeżeli spodziewana korzyść ma istotne znaczenie poznawcze, medyczne lub gospodarcze, a oczekiwanie jej osiągnięcia, celowość oraz sposób przeprowadzenia eksperymentu są zasadne w świetle aktualnego stanu wiedzy.
sqNick​

nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że ten przepis odnosi się wyłącznie do zarejestrowanych placówek badawczych ,szkół i wydziałów, stowarzyszeń i fundacji naukowych itd itp inaczej mówiąc jak miałbyś zamiar udowodnić temidzie że jesteś badaczem ? równie dobrze idąc dalej tym tokiem myślenia będąc studentem ekonomi mógłbym podjąć eksperyment finansowy ;''jak uzyskać zwrot kapitału i jednoczesny zysk 5000% kapitału w czasie nie dłuższym niż 4 miesięce '' . Jeżeli myślisz o tym na poważnie to musisz skorygować opis produktu bo w świetle polskiego prawa niestety to jak by namawianie do przestępstwa ,pomijam fakt że opis jest jawny i podkreślasz w nim że urządzenie ma na celu wyprodukować standaryzowane porcje suszu roślinnego (?..standaryzacja to grube pieniądze) a produkt jest skamuflowany w pudle rezonansowym głośnika ,jednak jeżeli ktoś skończył prawo to chętnie poczytam czy napisałem totalną bzdure czy coś w tym jest
pozdrawiam
 

Lunar Shift

OneLove,OneLife,OneFate
Rejestracja
Maj 6, 2009
Postów
225
Buchów
0
Siema, jest tutaj autor tego projektu? Jeśli tak proszę o kontakt :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół