nasiona marihuany

DWC czy COCO na 1.44m2?

Wyszukiwarka Forumowa:

drived.drived

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2014
Postów
135
Buchów
0
Witam, mam boxa 1,2m x 1,2m2, i nie wiem czy zastosowac tam domowej roboty DWC czyli zbic z plyt wiorowych pojemnik 1,2 x 1,2 do srodka folia do oczek, i napowietrzacz 3900l z 6 dyszami czy moze lepiej zwykle coco na takiej pow.
A jak sprawa sie ma z temp wody w dwc przy hps 600w (pojemnik na gorze oblozony mylarem) czy np. w lato jak temp w pokoju z boksem ma 30 stopni to bez chlodzenia pozywki korzeniom sie nic nie stanie? Czy w takim pojemniku ~500l czesto trzeba bedzie dolewac wody regulowac ph i ec? dz za pomoc
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Z DWC przezimujesz ale w lato konieczne będzie chłodzenie pożywki. A jak powietrze będzie miało 30*C to i chłodzenie boxa by się przydało. Ewentualnie wchuj mocna wentylacja.

Ilość wody zużywanej przez rośliny zależy od ich wieku/rozmiaru i ich ilości. Ale przy 500l to regulacja co 1 tydz powinna wystarczyć. Jak dobrze zrobisz pożywkę to nawet 2 tyg da radę.

Z doświadczenia Ci powiem, że w lato dobrze dają radę systemy typu FLOOD&DRAIN albo WILMA wypełnione kermazytem. Bo keramzyt ma sporą powierzchnię parowania i dobrze chłodzi korzenie. Niestety takie systemy trochę wyższe od DWC. Coś za coś...

COCO się nie bawiłem to ciężko mi coś powiedzieć. Z tego co wiem to w coco jak i w ziemi nie ma problemów z temp korzeni.
 

drived.drived

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2014
Postów
135
Buchów
0
Tzn. do boxa 1,44m2 będzie wentyl 800m3 z termo regulatorem, w lato temp. w pokoju jest między 30-35 stopni a w nocy 20-25. Chłodzenie takiej pożywki da radę zrobić za mniej niż 500zł ? Chodzi o baniak 500l
Co gdybym kupił mini zamrażarkę 30l do środka jakiś zbiornik ustawił temp. na 1 stopnień czy tam na 2 i pompę która przepompowuje wodę ze zbiornika przez zamrażarkę ?:D
 
Ostatnia edycja:

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Zrób wężownicę ze stali nierdzewnej w tej lodówce/zamrażarce i powinno dać radę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół