nasiona marihuany

3 ważne pytania odnośnie odbłyśnika

Wyszukiwarka Forumowa:

Leszcz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2010
Postów
962
Buchów
2
Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie odblysnika , potrzebuje go ale nie mam mozliwosci wykonac go samemu z blachy tak jak kolega z watku, nie mam odpowiednich narzedzi . Czy blaszka do pieczenia oklejona mylarem lub jakims innym dobrze odbijajacym materialem zda egzamin (z tego watku juz wiem ze sama blaszka bez mylaru nie wystarczy). Chodzi mi o ksztalt , czy cos z ogolnodostepnych rzeczy nadaje sie lepiej od owej blaszkI ? Box 30x30 wiec miejsce mnie dosc znacznie ogranicza .
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Do octagonala potrzebujesz tylko nożyc do metalu. Kupisz je w każdym budowlanym za jakieś 15zł.
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Sorry, że odkopuję stary temat, ale nie chcę specjalnie zaczynać nowego, bo to bezsens skoro pytania związane z tematem.

Nic nie działałem, bo pojawiły się spore problemy w moim życiu i dalej z nimi walczę, ale może jest szansa zrobić ten projekt i dlatego pytam

Otóż 2 pytania:

Sama blacha aluminiowa odbije odpowiednio dużo światła? Czy kleić na nią folią aluminiową? Mam na blaszce naklejoną białą folię, ale w niektórych miejscach jest lekko pobrudzona, może ona się nada? Ja zastanawiam się nad samą blachą aluminiową, bo przez tą folię, jak ją zdejmę, to nie będzie żadnych rys i częściowo mały kawałek zdjąłem i fajnie odbija.

Drugie pytanie. Mam nożyce do metalu, ale prawe. I pytanie czy nie powygina mi za bardzo blachy przy cięciu? Bo jak uciąłem malutki paseczek to strasznie podwinęło.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
extra nie będzie ale się nada, nie masz w domu bosha do cięcia?
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
To bezsens, że je kiedyś kupowałem. Robota precyzyjna, bo muszę dokładnie wszystko wymierzyć i spasować, więc kupię nowe. Kosztują koło 15zł, więc to nie problem. Bosch'a, ale chodzi Ci dokładnie o co i o co Ci chodzi, bo nie rozumiem totalnie? To tylko 0,8mm grubości, więc spokojnie nożycami wytnę.
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Wyrzynarka. Nie musi być bosch :) BTW najlepiej na gilotynie do blachy idzie.
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
A to trzeba było tak od razu, bo bosch ma wiele urządzeń do różnych cięć. Akurat mam wyrzynarkę i to na dodatek bosch'a :D ale noże mam do drewna, a z tego co kojarzę to cena noży jest o wiele wyższa niż zwykłych nożyc prostych. Poza tym wyżynarka nie jest zbyt mocna na tak cienki metal? Przecież cała blacha mi będzie wibrować i nierówno potnie i postrzępi. No najpierw trzeba mieć gilotynę, a na dodatek ja będę robił sporo tych cięć, bo chcę zrobić zmodyfikowanego octagnol'a. Poza tym jak wszystko dobrze pójdzie to sam wrzucę projekt na forum i opiszę jak dokładnie wyliczyć, aby każdemu idealnie pasował i miał w miarę dobre kąty.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
eh chłopie ty nigdy roboty na oczy pewnie nie widziałeś kup sobie może coś gotowego szybciej i prościej dla Ciebie będzie pozdro!
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
eh chłopie ty nigdy roboty na oczy pewnie nie widziałeś

Wytłumacz mi swój tok rozumowania, bo kompletnie go nie rozumiem, a w szczególności do całej konwersacji w tym temacie. Nabijasz posty?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
nie umiesz prostej rzeczy zrobić...
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
nie umiesz prostej rzeczy zrobić...

Chłopie jakbyś przeczytał cały temat to byś zrozumiał dlaczego jest tak dużo pytań, a nie wpadasz, piszesz byle gówno i myślisz, że coś wnosisz. A to, że nie przeczytałeś widać po Twoim poprzednim poście, ponieważ:
Po 1. Odbłyśnik ma być bardzo tanio zrobiony
Po 2. Ma idealnie pasować, być na 2 żarówki, mieć odpowiednie kąty pochyłu ścian w stosunku do żarówek i mają być w pozycji pionowej
Po 3. Chcę, żeby wyszedł idealnie i odbijał jak najwięcej światła pod odpowiednim kątem.Taki mój urok, że staram się, żeby coś było wykonane perfekcyjnie, dbam o detale.
Po 4. Jakbyś widział musiałem przerwać prace nad całym boxem, bo nie jestem już w wieku, gdzie moim problemem jest to, że muszę wstać na 8 do szkoły i to, że rodzice nie chcą mnie gdzieś puścić czy dać kasy. Poza tym pojawił u mnie się problem, który ma bardzo duży wpływ na dalsze losy i nawet nie wiem czy będę miał czas teraz, aby dokończyć projekt, ale zobaczymy.

Więc powiedz mi po czym wnioskujesz, że nie umiem czegoś zrobić? Twoje wypowiedzi nic nie wnoszą do tematu, są tylko po to, bo są lub po prostu szukasz miejsca, aby poczuć się lepszym. Przestań nabijać posty, bo zdecydowanie tak to tutaj wygląda.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół