nasiona marihuany

podłączenie 4 świetlówek

Wyszukiwarka Forumowa:

Bibsoon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 7, 2014
Postów
52
Buchów
0
Siema mam pytanie dot podłączenia świetlówek.
Czy mogą one być podłaczone w ten sposób ?


2 świetlówki do jednej kostki 2 do drugiej i wszystko połączyć do kostki z kablem do gniazdka czy to rozwiązanie jest bezpieczne i zda egzamin ?
 

Bibsoon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 7, 2014
Postów
52
Buchów
0
No bo ja z elektroniki to cimny ch*j jestem ;d A ludzie o jakiś statecznikach piszą itp .
Dziena.
 

TheSmeagol

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2012
Postów
416
Buchów
0
stateczniki sa potrzebne tylko w lampach hps/mh lub swietlowkach "rurowych" zwykle swietlowki maja wbudowoany uklad zaplonowy.
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
Posprawdzaj grubość kabli coby się nie okazało że masz za duże natężenie prądu.
 

Bibsoon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 7, 2014
Postów
52
Buchów
0
Posprawdzaj grubość kabli coby się nie okazało że masz za duże natężenie prądu.
kable wszystkie zakupie obi lub w kastoramie więc na jakie kable patrzeć przy wyborze ? wiem ze kupie przewód z wtyczką do świetlówek a jaki do łączenia pod kostki ?
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
Masz drut albo linkę, policz sumę mocy świetlówek i gość w markecie Ci doradzi.
 

Green Farmer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2011
Postów
519
Buchów
0
2x1,5 mm2 styknie ale cena groszowa to wez 2x 2,5mm2 kable
 

Bibsoon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 7, 2014
Postów
52
Buchów
0
2x1,5 mm2 styknie ale cena groszowa to wez 2x 2,5mm2 kable
ok. Takie wezmę :D niedługo startuje z styropianowym boxem (jak narazie) gdyż do papu ciągnie. W przyszłości (któż wie może w niedalekiej) Zaistnieje kupny box . ale jak narazie ratuje się tym co jest pod ręką . Tylko jeszcze nie mam pojęcia jak skleić styropian ze styropianem żeby powstała Ala szafka. ktoś ma jakiś pomysł ?
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Skleić klejem? Lub silikonem. Dobry byłby taki klej na ciepło, z pistoletu. Gorzej będziesz miał z zamocowaniem jakichś zawiasów, chyba że będziesz po prostu zamykał przykładając wieko.
Weż pod uwagę, że przez styropian będzie prześwitywać światło, musisz okleić czymś.
Ja używam takiego styropianowego pojemnika do ukorzeniania klonów, fajna sprawa, pojemnik był oryginalnie przeznaczony do wysyłania, transportu żywych ryb.
 

Bibsoon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 7, 2014
Postów
52
Buchów
0
Skleić klejem? Lub silikonem. Dobry byłby taki klej na ciepło, z pistoletu. Gorzej będziesz miał z zamocowaniem jakichś zawiasów, chyba że będziesz po prostu zamykał przykładając wieko.
Weż pod uwagę, że przez styropian będzie prześwitywać światło, musisz okleić czymś.
Ja używam takiego styropianowego pojemnika do ukorzeniania klonów, fajna sprawa, pojemnik był oryginalnie przeznaczony do wysyłania, transportu żywych ryb.
Tylko że jakim klejem (chce to zrobić najbardziej oszczędnie jak się da w planach kupno gotowego boxa) od środka wszystko wyłożone w sreberku. Z zamykaniem bedzie tak że po prostu bede przykładał jedną ścianke styropianu. Źle myśle? dodam iż box ma być na 2 automaty . myślę że 4 do 6 świetlówek starczy.
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Najtaniej będzie chyba skleić to silikonem, bo trochę będziesz jednak kleju potrzebował, zależy od wymiaru.
Ja bym olał jakieś sreberko, biały styropian chyba lepiej odbija światło.
Również możesz użyć takich kątowników do kartongipsów i ścianki do nich przykręcić używając jakichś śrubek z dużymi podkładkami.
 

Bibsoon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 7, 2014
Postów
52
Buchów
0
Najtaniej będzie chyba skleić to silikonem, bo trochę będziesz jednak kleju potrzebował, zależy od wymiaru.
Ja bym olał jakieś sreberko, biały styropian chyba lepiej odbija światło.
Również możesz użyć takich kątowników do kartongipsów i ścianki do nich przykręcić używając jakichś śrubek z dużymi podkładkami.
Tyle że nie mam pistoletu... To z kątownikami to nawet dobry pomysł ...tylko że nie mam za bardzo jak tego przewieźć chyba że pogięte i z kawałków np po 10 cm i w kilku miejscach tak po przykręcać do siebie ścianki jak myślisz ?
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
W kawałkach powinno być ok, jak solidnie to zrobisz.
Wydaje mi się, że w sklepie, gdzie kupisz te kątowniki, mogliby je przyciąć do odpowiednich wymiarów lub sam mógłbyś to zrobic, widziałem takie nie z litej blachy, ale z takiej siatki. Łatwiej pociąć, nawet solidnymi nożycami "domowymi".
 

Bibsoon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 7, 2014
Postów
52
Buchów
0
W kawałkach powinno być ok, jak solidnie to zrobisz.
Wydaje mi się, że w sklepie, gdzie kupisz te kątowniki, mogliby je przyciąć do odpowiednich wymiarów lub sam mógłbyś to zrobic, widziałem takie nie z litej blachy, ale z takiej siatki. Łatwiej pociąć, nawet solidnymi nożycami "domowymi".
Yhym. ok. A masz pomysł na czym zawiesic świetlówki wraz z odbłyśnikiem ? bo ku**a zero pomysłów mam teraz i nie wiem jak to zrobie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół