nasiona marihuany

Linia nawozów Dutch Pro Soil

Wyszukiwarka Forumowa:

jolero88

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2014
Postów
194
Buchów
440
Od zawsze używałem nawozów z Plagronu i bardzo je sobie chwale, ale postanowiłem że następny grow zrobię na czymś innym i padło na dutch pro (linia do ziemi)co ciekaw posiadają też linie do automatów, na zagranicznych forach zbierają dobre opinie, niektórzy twierdzą że są lepsze od canny.

Jeśli są osoby na forum które miały styczność z tymi nawozami to proszę o opinie, ewentualne uwagi do stosowania.

Z góry dziękuje za odpowiedzi
 

jolero88

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2014
Postów
194
Buchów
440
Czyżby nikt nie stosował? znalazłem 2 fotoleracje z tymi nawozami na forum, ale użytkownicy od dłuższego czasu nie są aktywni więc o ich opinie ciężko.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Ja stosuję teraz, dopiero zacząłem. Co mogę powiedzieć? Na razie zauważyłem że bardzo zakwaszają, po zmieszaniu z kranówką preparatów A i B pH pożywki wynosi 3,2. Zaopatrzyłem się w wodorowęglan potasu i podnoszę pH za jego pomocą.

Jeśli Plagron się sprawdził to po co zmieniasz na coś innego? It's not broke, why fix it?
 

jolero88

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2014
Postów
194
Buchów
440
Dzięki za odpowiedz, chyba dam sobie spokój z tym DP skoro tak zakwaszają pożywkę. Ale mimo to zmienił bym nawozy na inne tylko po to żeby mieć jakieś porównanie, zawsze mogę wrócić do plagronu<lol>
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
To co że zakwaszają? . . . z reguły i tak wiekszość ludzi koryguje PH pożywki wiec co za róznica czy koryguje sie w dól czy w góre? . . .
zresztą coś mi sie nie chce wierzyc ze az tak zakwaszają, Lo-Pan upewnij sie z tymi pomiarami czy aby wszystko ok . . . w UK jest dośc twarda woda w kranie - PH blisko 8.0 i naprawde wydaje mi sie to dośc niewiarygodne że potrafią zbic aż do 3,2 - coś tu jest nie tak . . .
 
C

Caleb

Guest
Gandi jednak jest tak jak Lo-Pan napisal. Sam uzywalem dutch pro I ph spadalo do 3.5 woda w kranie w uk ph 7.8 ec 0.2 U mnie jest miekka.
Nawozy jak najbardziej na plus.
 

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1
siema ja od pół roku jade na Dutch Pro soil/arde zestaw hard i nie mam pojecia jak wam tak moze obnirzać Ph ja po dodaniu A+B mam ok 6.5 :p a EC kranowy 0.2-0.3 Ph 7,8/8,5 wczesniej urzywałem Canna ale jest nie wydajna trzeba prawie 2 razy tyle lac co DP i naprawde je polecam
 

Myszku

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2014
Postów
77
Buchów
0
Odswieze trochę temat ponieważ sam używam nawozów Dutch pro i mam podobne zdanie do Ganja Generator. Wiele osób jak i ja na początku uprawy szukając opini na polskich forach o Dutch pro nie znajdą wiele informacji, a jednym z nielicznych jest ten temat i od razu się zniechęcają.
Kupiłem starter pack do ziemi od dutch pro
Na wegu 4 litry wody 8 ml A, 8ml B, 4 ml multi total co 2 tyg, wspomagacz korzeni przez całego wega, miesiąc u mnie trwał weg. Po wymieszaniu z wodą odstana z kranu która ma ph 8.2 jedzonko zmienia ph na 6.2, przy podaniu 3ml pozywek A i B przy 4l wody ph wynosi 5.9. 3 ml na litr wody zacząłem stosować w trzecim, ostatnim tygodniu wega.
Na flo bez wspomagacza dla korzeni ale z explodem w stosunku 3ml/1l + explode 1ml/1l pozywka ma ph równe 6.5. Ostatnio zapodalem 18ml A i B oraz 6 ml exploda co zmieniło ph na 6.2.
Nie zauważylem jakiś niedoborów roślinki czy tym bardziej nadmiaru jest tak jak powinno być.
Ziemii używam plagron terra lightmix, jest ona praktycznie wolna od dodatkowych nawozów ;)
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
Odswiezam kotleta =]
Faktycznie malo ludzi tu cos uzywa dutchpro albo sie nie przyznają :)
Ja co prawda nie do ziemi ale moje pierwsze hydro pojechalem na dutch pro, faktycznie A i B zbija mi ph aż do ~3.5 , tak samo gro i na flo. Jak daje explode w zasadzie nic sie nie zmienia, koryguje PH+ (tez dutch pro) dajac 2ml na 5l i wskakuje na 5.8-6. A poza tym to ladnie wszystko rosnie, smiem stwierdzic książkowo, wiec polecam. Jade dokladnie wg tabelki tylko nie uzywam Take Root i Multi Total tez olalem.
Aj. no i woda z RO. ma jakies ~7ph
 

Tommy Es

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2016
Postów
451
Buchów
0
tez troche odgrzeje kotleta
z ph prawda spada nisko ale generalnie to jestem zdumiony jak bardzo widac nowo dostarczone dawki nawozow po podlewaniu (robie to zaraz przed zgaszeniem swiatla) i przy zapaleniu progres zawsze jest barddzo widoczny. lece wedlug tabelki tylko ze dorabiam wszystko do 25l i dodaje jeszcze 5 czystej i dopiero reguluje ph do 6.2. ziemia canna profplus weg na bio buzz a i ph obnizam silica.
ogolnie polecam ja juz musze topy podwiazywac bo lodygi ich nie utrzymuja a mam 4 tydzien z 8-10
 

Kosiarki8

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2015
Postów
106
Buchów
0
F5 refreshing. :) używam zestawu duch pro do automatów i powiem tyle ze mi to nie przeszkadza ze pH idzie w dół . Zaopatrzyć się w pH up i down i tyle . Używam ich 1 raz i myślę że uratowaly moje roślinki :) Gdyz miałem problem z pH ziemi itp . Po flushu zaczęłam stosować duch pro i panny nie wykazują żadnych nie doborow i pięknie urosły ;)
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
odkopuję!
dutch pro take root to nawóz organiczny, mineralny czy biomineralny ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół