nasiona marihuany

Towarzystwo innych roślin...

Wyszukiwarka Forumowa:

Niewidomy

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2008
Postów
410
Buchów
1
Witam!

Z góry przepraszam jeśli temat umiejscowilem nie tam gdzie trzeba albo co gorsza powieliłem!
A teraz do rzeczy! Szukałem dzisiaj miejscówy na OUT 09 i znalazłem... Ale jest jeden problem, rośliny musiałbym sadzić w jeżynach! I to nie byle jakich bo ich pędy maja kolo 2m w górę i sa strasznie pomotane ze sobą! Niby plus, ale skoro rosliny tak bujnie rosną, to i korzenie maja napewno okazałe! Tutaj pojawia sie moje pytanie: czy jeśli zrobie dużą dziórę, naładuje tam dobrej ziemii, to najpierw tego miejsca nie zajma owe jeżyny? Bo roślinki bede wkładał malutkie, zanim korzenie sie rozrosna jeżyny mogą sie tam rozpanoszyc, i żreć to co najlepsze! Myśle tez nad tym zeby posadzic roslinki w donicach bez dna! Wtedy jeżyny nie przedostaną sie szybko dołem... Liczę na waszą pomoc!

Pozdrawiam
Ślepy John <joint>
 

Key

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 1, 2008
Postów
599
Buchów
2
zawsze możesz rośliny zasadzić w 20L donicach (wiadrach) i wkopać wiadro w ziemię - bez obcinania dna oczywiście bo jak obetniesz to troche bez sensu... Ja tak robiłem z LR #2 (10L) i musze przyznać że roślinki rosły pięknie.
 

Niewidomy

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2008
Postów
410
Buchów
1
Dzieki za odpowiedz Key!
Obciac dno chcialem zeby podrosnieta roslina mogla sobie puscic korzenie troche głębiej, jednoczesnie ograniczając te wredne jeżyny :p Myslisz ze donice 20l wystarcza na jakies wieksze odmiany typu PP czy Passion#1 ? bo troche sie boje zeby mi karzełki nie wyrosly X_x

Pozdrawiam i czekam na wiecej odpowiedzi!
Ślepy John <joint>
 

Skonfundowany

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 13, 2007
Postów
869
Buchów
4
zawsze mozesz kupic karnister benzyny i inaczej zalatwić sprawe:yeahh: tylko potem duzo swojej ziemi bedziesz musiał przytargać... acha i uwazaj zebys pozaru nie spowodowal :)
 

Key

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 1, 2008
Postów
599
Buchów
2
Dzieki za odpowiedz Key!
Obciac dno chcialem zeby podrosnieta roslina mogla sobie puscic korzenie troche głębiej, jednoczesnie ograniczając te wredne jeżyny :p Myslisz ze donice 20l wystarcza na jakies wieksze odmiany typu PP czy Passion#1 ? bo troche sie boje zeby mi karzełki nie wyrosly X_x

Pozdrawiam i czekam na wiecej odpowiedzi!
Ślepy John <joint>
Jeśli będziesz miał rośliny na oku (podlewanie, nawozenie) to spokojnie starczy.
 

Wyrwi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 28, 2008
Postów
618
Buchów
4
Ja tak samo zrobiłem.Posadziłem w wiadrach i było git z góry nakryć czymś na ulewy heh.
 

bladaewa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 11, 2008
Postów
727
Buchów
0
Jezyny to ekspansywne rosliny ktore beda zagluszac twja MJ nie tylko korzenie ale galezie beda konkurentem do slonca.Wazna jest przestrzen ktora musisz zapewnic plantą.Powinienes juz teraz wykarczowac te krzaki skopac ziemie.Przekopanie teraz i na wiosne spowoduje ze jezyny przestana rosnac w tym kierunku i uprawa w glebie a nie w wiadrach bedzie mozliwe.Warunek to odpowiednia powiezchnia spota,odleglosc roslin od jezyn.Oczywiscie wymaga to sporych nakladow pracy ale na wiosne bedzie mniej latania i walki z krzunami ktore zarastaja twoja MJ.PRZEPRASZAM ZA POSTA W 2 CZESCIACH ALE COS PRZESKOCZLO.POZDRO
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mr.Silas

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2007
Postów
63
Buchów
0
Dokładnie tak jak mówi kolega wyżej. Jak się dobrze przygotujesz to potem będziesz miał spokój :smokee: Jeżyny się bardzo rozrastają więc zajmij się teraz nimi.
 

Niewidomy

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2008
Postów
410
Buchów
1
Dzięki za wszystkie odpowiedzi! To nie jest odmiana zimozielona, więc teraz pędy są już suche! Na wiosne bedę systematycznie wycinal sekatorem gałązki najblizej plantów, troche bede sie musial z tym je**c na poczatku ale jak podrosna to juz dadzą rade! Odstrasza mnie to kopanie ;/ jakies 5 krzakow to 5 wiader... I 100l ziemii! Trudno, czego sie nie robi dla roślinek! Jesli chodzi o te ulewy to mam zamiar pod wiadra wrzucic troche kamieni, tak zeby dno dzióry bylo nimi przyspane, potem w wiadrze otwory powiercic i korzenie powinny nie gnic!

Pozdrawiam
Ślepy John
 
D

delete

Guest
100l ziemi to nie dużo, a jak się kopie normalną łopatą to jakieś 20min kopania w dobrej glebie.
Mi zajęło jakieś 25 min wykopanie dołku 45l dla 7 LR (których nie posadziłem i tak...) łopatką od piaskownicy.
 

Niewidomy

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2008
Postów
410
Buchów
1
Ghonox dzięki za odpowiedzi i odświeżenie tematu! Mam jeszcze jedno pytanie: jak wyglada podlewanie roślin w wiadrach 20 l, dużo częściej się do nich chodzić? Myśle ze znaczną role bedzie tu gralo zabezpieczenie ziemi przed nadmiernym wysychaniem, sypiac warstwę kamieni na górze!
Czekam na odpowiedź ;)

Pozdrawiam
Ślepy_John <joint>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół