nasiona marihuany

Serowarstwo

Wyszukiwarka Forumowa:

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
Witam, czy ktos na forum zajmuje sie serowarstwem? jakis czas temu zlapalem bakcyla na piwo co mi idzie bardzo dobrze a teraz czas na ser, jako ze mam niedaleko kilka gospodarstw rolnych z pieknymi krowkami. czas na wlasne wyroby bo ta chemia w zywnosci zygam i sram jednoczesnie. aha...no i zajmuje sie jeszcze wedliniarstwem :) wyrob wedzenie :D piekna sprawa
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Kiedyś gotowałem ser biały na ser smażony i całkiem dobry wyszedł.
ale ostatnimi czasy najlepiej mi wychodzi ser spod napleta jaki smakowo nie wiem nie mogę się przemóc :freak:
 

yellowsun

Well-known member
Rejestracja
Kwi 25, 2011
Postów
474
Buchów
0
ale z ta ruchoma skórą i camember to przesada wujciu ;p
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
serixy

Witam, wczorajszy twor. Z 30litro mleka prosto od krowy, pycha cieplutkie bylo. Ok 6kg cenionego sie sera podpuszczkowego dojrzewajacego. Sery zaszczepione kultura bekterii sera chedar. Duze kolo z chilli peperoncino i ziola prowansalskie, male kolo tluczony pieprz kolorowy, od gory kwadraty z lubczykiem ogrodowy (pachnie cuudownie) nastepny z szalwia i ostatni na dole to czysty chedar. Sery poleza ze 3 tygodnie i dopiero mozna sie za nie zabierac. Aha. Pozostalosc po serach tj serwatka zagotowana i wytworzyla 2kg pysznej puszystej ricotty z prowansalskimi ziolami. Na swieze buleczki z pomidorkiem. A na zagryche swojska kielbasa robiona w piatek i swojskie piwo dochodzace juz 2 miesiac. Mmm. To lubie. Do uzyskania kompletnosci samowystarczalnosci brakuje smakolykow w szafie. Hehehe. Poozdro





 

Kai Greene

小賈姬 十面埋&
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
1,031
Buchów
7
Ale za***isty! Kozak. Jak go zrobiłeś?
 
H

Hard_triper

Guest
o stary ale smaka narobiłeś skąd miałeś kultury , z łaski swojej czaśnij jakiegoś tutka forumowego bo z chęciom dowiem się coś niecoś więcej o serach ,co do wędliniarstwa spoko sprawa jak by tak jeszcze znowelizowano prawo że rolnik mający do 10 świnek może im dać sam w łeb i przerobić na własny użytek bez ubojni to jadłbym tylko swojskie wędliny
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
kultury to nie problem, można w wielu sklepach internetowych znaleźć np http://piwodziej.pl/pl/c/Serowarstwo/5
Opisy, przydatne linki itp znajdzie się tu http://www.piwo.org/topic/582-domowa-produkcja-sera/
zwłaszcza w tym poscie http://www.piwo.org/topic/582-domowa-produkcja-sera/page__st__100#entry132469

Najprostszy twaróg po "babcinemu" to litr zsiadłego mleka wlać do gorącego (zagotowanego) litra świeżego mleka, wymieszać i po ostygnięciu przecedzić przez ściereczkę, ale z serowarstwem prawdziwym (podpuszczkowym) mało to ma wspólnego :)
 
Ostatnia edycja:

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Po pierwsze. WYPAS Panie!

Smaka narobil... a przepisy ku**a gdzie? ;) Serio. Daj linka z jakiego przepisu robisz sery, albo napisz sam z doswiadczenia.
Prosze :D

Najprostszy twaróg po "babcinemu" to litr zsiadłego mleka wlać do gorącego (zagotowanego) litra świeżego mleka, wymieszać i po ostygnięciu przecedzić przez ściereczkę, ale z serowarstwem prawdziwym (podpuszczkowym) mało to ma wspólnego :)

Tak wlasnie zaczalem z pierwszym twarogiem. Od niedawna mam dostep do surowego, nie obrobionego mleka i mimo ze samego mleka nie pije, to zsiadle czy wlasnie domowe sery, zaczely mnie interesowac.

Ciekawe w serowarstie jest to, ze jako 75% ludzi nie toleruje laktozy, to bakterie pracujace przy wyrobie sera przelamuja laktoze na przyswajalna dla czlowieka. To samo jest z domowym kefirem czy zsiadlym mlekiem.

Dobre to!
 
G

Guest

Guest
Ja pierdziele jaki extra syr :) syr ze wsi też dobry, zwykły bialy .
 

khali

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 5, 2007
Postów
720
Buchów
3
Odznaki
3
Rób Open Ser i wysyłaj po kawałku chętnym :D
 
M

Mad Kulfon

Guest
Sraj mi serem dzifko :D I daj przepis, bo robisz niesamowitego smaka. Pozdro
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
Hehe wysrac moze nieee ;) a moze i zrobie openser? Przeca to dojrzewajacy ser. Dobrze zapakowac i bydze git;);) ale to za jakies 2 tygodnie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół