nasiona marihuany

Chłodzenie roztworu.

Wyszukiwarka Forumowa:

drived.drived

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2014
Postów
135
Buchów
0
Witam, zastanawiam się nad budową systemu DWC. Problem ma w tym że mój box stoi na strychu, w zimę to żaden kłopot bo jest tam temp. około 16-18stopni więc przykręcić wentyl wystarczy pod HPS600W ale gdybym zrobił takie HYDRO DWC i w lato temp. wokół boxa oscylowała by między 35-40 stopni to wentyl na max obrotach utrzyma temp. w boxie między 30-32 stopnie. Jak w takim wypadku zachował by się taki system DWC, raczej trzeba by było zastosować coś do chłodzenia roztworu. Czytałem tutaj na forum że można to robić wiatrakami od pc ale to mało ''wydajny'' sposób, a płacić parę klocków za schładzarkę do mleka to już wolę sobie COCO zrobić. Jak według was można by było efektywnie zbić temp.
 

sahir

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2014
Postów
221
Buchów
0
W jaki sposób chcesz zbić temp. samym wentem ? wokół boxa oscylowała by między 35-40 stopni to wentyl na max obrotach utrzyma temp. w boxie między 30-32 stopnie.
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Chcesz zbić temp powietrza to albo klimatyzator albo zamgławianie. Jeżeli chodzi o temp pożywki to można łatwo przerobić dystrybutor do wody - ma agregat i zbiornik z nierdzewki :)
 

Antek

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2013
Postów
308
Buchów
0
Napisz cos wiecej o tej przerobce dystrybutora do wody jak znajdziesz chwile
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Problem polega na tym, że nie wiemy jakie bebechy dostaniemy. Tu jest opcja z elementem chłodzącym który można wyjąć i wrzucić do reza (najprostsza opcja ale niestety nie trafił mi się taki dystrybutor):
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=33123

W moim przypadku mam zbiornik z nierdzewki około 2 - 3 litrów opleciony wężownicą skraplacza. Ma on w dnie 2 otwory do których podpiąłem węże. Dobrałem tak przekroje weży żeby mi tego zbiornika nie przelało. Wbudowałem termostat, timer sterujący pompą oraz dla bezpieczeństwa wyłącznik pływakowy.

Tu jest przykład z izolacją pożywki - wtórna wężownica z pożywką opleciona na wężownicy skraplacza. Bezpieczne i dosyć proste rozwiązanie, podpinasz pompe i chiller pod termostat i nie musisz się martwić, że coś się wyleje.

http://www.420magazine.com/forums/do-yourself/126689-dyi-water-cooler-water-chiller.html
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół