nasiona marihuany

Twarde i zbite kwiatostany, dlaczego?

Wyszukiwarka Forumowa:

Alwaro Gringos

Well-known member
Rejestracja
Lut 28, 2014
Postów
278
Buchów
0
Dobry.
Nurtuje mnie dlaczego prawie wszyscy ludzie lubią topki-kamyki? Co jest w tym takiego fajnego, dobre dla dila, żeby pleśń łatwiej łapały(może ktoś ma fetysz żeby planty pleśnią się niszczyły:sunny:), ktoś lubi napawać się widokiem takiego kamyka lub czuć w dotyku?
Mi najbardziej pasują takie topki puszyste, średnio luźne, ważne żeby nie były za bardzo liściaste. Dlaczego? Lubie jak marihuana ma dużą objętość jak to wychodzi w gramie, np z jednego grama puszystych kwiatostanów skręcimy dwa lolki, a ze zbitego kwiatostanu zaś jeden, hmmm nie wiem czy to dobrze odzwierciedli ale coś na wzór kwiatów c99.

Szukałem takiego tematu poprzez wyszukiwarke. Znalazłem ale to w archiwum. Jeśli jednak jest już taki temat to wybaczcie.
 

TheSmeagol

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2012
Postów
416
Buchów
0
Te topy o ktorych mowisz sa tak twarde z powodu zasechlej zywicy(thc) wychodzi z tego duzo buchow i moc tez jest za***ista wiec czemu mam nie lubic?
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
Mnie się marzą rośliny o zbitym kwiatostanie na out -cie. A nie wielkie szczoty wypełnione liśćmi,które po wysuszeniu chu*a ważą. Na IN miałem tez takie feno gdzie kwiaty nie były mega zbite. Nie kumam Twojego posta, jaki on ma cel ?
 

LosMenelos

Niedzielny palacz
Weteran
Rejestracja
Paź 26, 2012
Postów
1,616
Buchów
4
Uprawiając w celach komercyjnych na pewno taka budowa topów jest o wiele bardziej atrakcyjna, większość ludzi przywiązuje do tego wagę.
Z perspektywy konsumenta mogę powiedzieć, że wali mnie jaką strukturę mają kwiaty;) o wiele ważniejsze są walory smakowo-zapachowo-działaniowe, choć i pod tym względem na korzyść zbitych topów przemawia to że po dłuższym leżakowaniu o wiele lepiej zachowują swój smak i zapach, po rozkruszeniu są dużo bardziej aromatyczne.
 

Alwaro Gringos

Well-known member
Rejestracja
Lut 28, 2014
Postów
278
Buchów
0
Wymiana zdań, spostrzeżenia, czego dusza zapragnie na temat tak ukochanego tutaj chwasta :-D

Nie kumam Twojego posta, jaki on ma cel ?


na korzyść zbitych topów przemawia to że po dłuższym leżakowaniu o wiele lepiej zachowują swój smak i zapach, po rozkruszeniu są dużo bardziej aromatyczne.

O, tego akurat nie wiedziałem, i tu z kolei plus ode mnie dla twardych kwiatków
 

Anasaer

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2012
Postów
130
Buchów
0
Zacznę od początku rozmowy. Jeśli lubisz luźniejsze od tych zbitych, bo ze luźnych masz dwa jointy a ze zbitych jeden to coś tu nie pasuje. Gram to gram. Wystarczy pokruszyć należycie i też będzie na dwa. Zdarzą się trzy czyste z grama, nie używam nic innego do palenia prócz marihuany.
Czy topy są twarde, czy luźne to zależy od odmiany oraz sposobu suszenia i dalej curringu lub czy ktoś stosował water curring. Nie spotkałem się z Northen Lights, który nie byłby twardy. Każde Northeny są twarde. Co takiego? Big Devil również, sprężysty, elastyczny twardy kwiat. Są to indici, to też mówi swoje. Sposób suszenia, twarde topy czasem lekko rozchylam, żeby pleśń nie łapała od środka podczas suszenia, wtedy są twarde poszczególne elementy, ale nie cała kulka, top.
ras, na out'15 posadź Northen Lights AF od fs, sporo twardych topów, nie spotkałem się z twardszymi nigdy.
Los oczywiście napisał sedno całego przechowywania suszu, czyli liczy się smak, moc, działanie. Walory estetyczne zależą przede wszystkim od odmiany, ręki przy uprawie, a dalej już sprawa z nożyczkami i sposób suszenia i trzymania, czy słój czy plastik, worek.
Osobiście lubię żywiczne w dotyku kwiaty, czy to zbite czy luźniejsze, które po skruszeniu lepią się, a po skręceniu palą się i mimo wszystko nie gasną, bo są naturalne.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół