nasiona marihuany

Kielkowanie Lr classic

Wyszukiwarka Forumowa:

rolnik=smakosz

Active member
Rejestracja
Sie 19, 2008
Postów
35
Buchów
2
Witam!!
Mam problem z kielkowaniem!
Moje nasionka leza juz 3 dzien na 6 warstwach husteczek i sa przykryte 1!
Maja caly cas wilgotno i cieplo!Jak narazie to tylko ich kolor troche sie zciemnil jest taki brazowy!
Tymi nasionkami sa 5xLr classic<chcialem zrobic precrushing tylko nie jestem pewien jak to zrobic!
Please pomozcie
 

IceeKub

Well-known member
Rejestracja
Sie 28, 2008
Postów
187
Buchów
0
Dobrze kolega muwi , Poczekaj ze dwa trzy dni i złóż nam relację ;)
 

_SeNsI

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 18, 2008
Postów
1,093
Buchów
10
a ty mówisz nie poprawnie......

Jak byś poszukał to znalazł byś info że lr ciężko kiełkują bo maja twardą skorupe, a nie zakładasz nowy wątek bo ci pestki nie kiełkują.
 

Jarecki

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 20, 2008
Postów
2,266
Buchów
12
Jak byś poszukał to znalazł byś info że lr ciężko kiełkują bo maja twardą skorupe, a nie zakładasz nowy wątek bo ci pestki nie kiełkują.

To akurat wiem!
A ty czytaj uwznie temat bo napisalem zeby ktos mi cos wiecej powiezial o precrushi ng'u a jak dotad slyszalem odp. typu czeka,czekaj i jeszcze raz czekaj
 

nazi

Banned
Rejestracja
Lis 5, 2008
Postów
35
Buchów
1
Elwer, w taki sposób możesz uszkodzić nasionka...
Lepiej położyć i poczekać, a jak się nie uda to wtedy stosować różne inne techniki
 

Elwer

Member
Rejestracja
Kwi 19, 2008
Postów
20
Buchów
1
Ale mi chodzi o precrushing jak go prawidlowo wykonac

Gryzłeś kiedyś słonecznik? Jeżeli tak, to nadgryź nasionko w ten sam sposób, tylko delikatnie. Pierwsza próba jest najgorsza, potem idzie z górki.

Elwer, w taki sposób możesz uszkodzić nasionka...
Lepiej położyć i poczekać, a jak się nie uda to wtedy stosować różne inne techniki

Owszem, ale jeżeli robisz to zbyt mocno. Mi się nie zdarzyło, więc dalej będę precrushing stosował jak najwcześniej.

E: Zastrzegam, że mówię o Lowryderach i odmianach ciężko kiełkujących. Jeżeli nasionka innych odmian dobrze kiełkują, to rzeczywiście można poczekać. :) :)
 
Ostatnia edycja:

Jarecki

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 20, 2008
Postów
2,266
Buchów
12
"Chcialbym zaprezentowac metode kielkowania nasion lr i pochodnych.
Nasionka lr kielkuja gorzej od innych odmian poniewaz posiadaja gruba twarda skorupke.
Aby z tych nasion uzyskac wynik 100% trzeba sie trzymac moich wskazowek.
1.ziarno wrzucamy do szklanki z woda na ok 24-32h.

2.po uplywie tego czasu wszystkie nasionka wyciagamy na waciki.
3.nasionka ktore wykielkowaly samoistnie ,wrzucamy do gleby.
4.na pozostalych nasionkach przeprowadzamy tzw. precrushing.
5.po przeprowadzeniu tej czynnosci dajemy nasionka na mokre waciki.
6.temperatura do kielkowania powinna oscylowac w granicach 22-25 stopni celsjusza.
7.po 24 h od zastosowania precrushingu wszystkie nasionka powinny posiadac juz dosc duze kielki.
8.sadzimy.
PRECRUSHUNG:
Metoda ta jest przezemnie sprawdzona kikaset razy,jest to metoda pewna i nie ma mozliwosci zniszczenia nasion,jesli zrobi sie to umiejetnie tak jak w opisie ponizej.
1.po 24-32h moczeniu sie nasion ,nasionka sa grube,napeczniale i latwo przeprowadzic precrushing.
2.wyciagamy nasionko i trzymamy w ten oto sposob.

3.nastepnie pod nasionko wkladamy cienki plaski twardy przedmiot,np noz .


4.kolejno naciskamy kciukiem z gory tak by nasionko peklo wzdluz laczenia,nasionko ma tylko delikatnie zrobic pstryk,nie ma sie otworzyc,ma tylko peknac by latwo moglo otworzyc lupinke.
5.po zabiegu wkladamy nasionka na waciki na kolejne 12-24h.

6.cieszymy sie kielkami .


Sposob przechowywania nasion ma ogromne znaczenie.Z nasionami trzeba sie obchodzic delikatnie jak z kazdym zywym organizmem.Dlatego zle przechowywanie nasion moze usmiercic nasze przyszle roslinki.Swiezo zebrane nasiona trzeba poddac suszeniu.
Dobrze wysuszone nasiona ktore maja nam polezec rok czy dluzej trzeba przechowywac w sterylnych,prozniowo zamknietych pojemnikach w niskiej temperaturze.Tak przechowywane nasiona moga polezec nawet wiele lat bez utraty wigoru i % kielkowania.
Zycze powodzenia."


Skopiowane z innego forum,prawa autorskie by grzes
 

_SeNsI

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 18, 2008
Postów
1,093
Buchów
10
A ty czytaj uwznie temat bo napisalem zeby ktos mi cos wiecej powiezial o precrushi ng'u a jak dotad slyszalem odp. typu czeka,czekaj i jeszcze raz czekaj
przecież wcześniej nie pisałeś w tym temacie.

Kiełki najlepiej się wsadza do ziemi kiedy maja kilka mm bo te które masz na fotkach łatwo jest połamać.
 

Skromny

Well-known member
Rejestracja
Paź 25, 2008
Postów
52
Buchów
0
Najlepiej jest poczekać, aż zacznie zrzucać skorupkę na wacie, ma się 100% pewności, że wyjdzie ponad ziemie ;p

Jeśli obchodzi się z nasionkiem delikatnie, to się go nie połamie. Mi się nigdy nie zdarzyło...

Żeby nie pisać nowego postu:
_SeNsI
To, że tak nie robiłeś, nie znaczy, że się tak nie da.
Z tego co pamiętam, do któregoś poradnika związanego z kiełkowaniem bogusik dorzucił fotki i opisał, że właśnie tak kiełkuje. Nie tylko on, wystarczy pobuszować na ICMAG'u...
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół