nasiona marihuany

Mega purple maroc, bark miejsca w tunelu

Wyszukiwarka Forumowa:

PizzaMan

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2013
Postów
90
Buchów
0
to moja pierwsza uprawa trochę się źle przygotowałem do niej, mam foliaka ok 2,5m mój maroc ma obecnie ponad 3m. nie wiedziałem że taki duży urośnie. musze go prawie codziennie przywiązywać żeby nie zrobił dziury w suficie.. roślina zaczęła kwitnąć trochę za późno na super cropping+lst czy mogę coś zrobić żeby przestała już rosnąć? zmienić jej diete? z każdym dniem co raz trudniej ją wyginać no i nie mam jej już za bardzo do czego przywiązywać.. w końcu będzie tak że się złamie a tego byśmy nie chcieli:(
wygląda to obecnie tak:
poluzowane sznurki roslina uwolniona naturalnie "wyprostowana"

Roślina odciągnięta sznurkami:

A tu rozwijający sie topek :D

A tu cała łodyżka kwiatuszków


Jak widzicie na folii osadza się woda parująca z kwiatków, rano musze strzepywać z nich wode obawiam się że jeśli będzie tak dłużej to mogą zacząc gnić chociaż taki stan występuje tylko rano kiedy jeszcze tunel nie jest otwarty, potem otwieram go z obu stron i kiedy przygrzewa słońce woda ze ścianek i kwiatków odparowywuje..
 

johnbut

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2011
Postów
209
Buchów
2
ja na twoim miejscu bym ją połamał (ew. porządnie ją nagnij), początek flo i tak urośnie jeszcze sporo... na 2gim zdjęciu na liściu widać jakieś niedobory czyli nawet brak składników odżywczych jej nie zahamował ;) jak się boisz łamać to śmiało lecisz z lst. I walnij jej porządną dawkę jakiegokolwiek nawozu - będzie dobrze
 

PizzaMan

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2013
Postów
90
Buchów
0
spróbuje z LST te szczyty które są najwyższe nagne jak najbardziej w dół i przywiąże do nich samych bo nie mam do czego innego, tylko będę to musiał zrobić wczesnym rankiem albo wieczorem bo w ciągu dnia mam tam ponad 40stopni więc się nie da wytrzymać.. niedobory miała zawsze nie wiem czemu, dostaje tylko wode z dolomitem, florovit jesienny i wode kranówę, wcześniej też opryski z siarczanu magnezu. A jak się złamie to roślina nie będzie wykorzystywać energii w pierwszej kolejności na odzyskanie zdrowia a potem na topy? nie przedłuży mi to kwitnienia bardzo?

mam nauczke żeby takie odmiany wsadzać w małe doniczki albo wystawiać na out wtedy nie ma problemu z opanowaniem rozrostu:D ale każdy uczy się na błędach, na następny sezon uważniej dobiorę odmiany do swoich warunków:D

jeszcze pytanie odnośnie nawozu końcowego, stosować cos a'la ripen czy ShPow czy florovit wystarczy?
 
Ostatnia edycja:

fidelio

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2014
Postów
59
Buchów
0
Jeśli para wodna się skrapla to ja na twoim miejscu nie zamykał by wcale na noc, w końcu 20 stopnie w nocy to dużo moim zdaniem nie ma sensu ryzykować pleśni
 
P

Pustelnik

Guest
Nagnij i przymocuj do tyczki bedzie podtrzymywac galezie.na flo jak juz beda ladne kwiatki radze kontrolowac wilgotnosc w takim tunelu nie problem o plesn.Opryski srodkami przeciw szarej plesni sie przydadza zapobiegawczo.
 

PizzaMan

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2013
Postów
90
Buchów
0
Lst wykonane. Kazdy szczyt wygięte do dołu ale po paru godzinach wykreciły sie juz ku górze. Za pare dni bede musial powtórzyć. Na pleśń kupilem amistar 250sc korzystał ktoś z tego? Opryskałem dzis po wykonaniu lst i myśle ze na razie starczy, dopiero jak już będą sie formować bobki. Tylko pytanie co ile pryskać? Na opakowaniu nie pisze.
 
P

Pustelnik

Guest
Pryskaj raz w tygodniu obficie, staraj sie doglebnie, w kazdego kwiata z osobna.
 

PizzaMan

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2013
Postów
90
Buchów
0
mały up. maroki i reszta bandy (po za jednym) wyglądają juz tak:

pierwsza dawka pk 13/14 poszła wczaoraj 20ml na 10L wody
kolejną dać za tydzień czy później?
do końca września wyrobia sie już?:D
coś jeszcze im podawać oprócz PK?
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
Troszkę chyba przesadziłeś z tym MEGA.
 

PizzaMan

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2013
Postów
90
Buchów
0
te które są wkopane w ziemie wyglądają przeciętnie, aczkolwiek są wysokie, typowe choineczki są w donicach :D powoli też już przestają sie miejścic, ale mam nadzieje, że już nie bede musiał z nimi nic kombinować aż do scinki.
 

PizzaMan

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2013
Postów
90
Buchów
0
dziś zauważyłem że jedna kwitnie szybciej. przyjrzałem i sie i zauważyłem to.

przy naginaniu tego nie zrobiłem, musiała troche przyschnąc chyba ale nie usycha, rosnie nadal kwitnie. nie mam asahi
 

Terefere

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2014
Postów
778
Buchów
5
Odznaki
3
Owiń ją czymś żeby się nie rozchodziła bardziej, asahi pomoże jak nie to spróbuj biohomusa ;) Powodzenia
 

PizzaMan

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2013
Postów
90
Buchów
0
mały up
teraz wyglądają tak

trzeci raz podlane PK 13/14 dostały też troche banana wczoraj, myśle że do końca miesiąca powinny sie wyrobić już
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Sporo im brakuje jeszcze, ale za to zaczynają wpadać w fiolet. Masz je w folii więc trzymaj jak najdłużej. Miesiąc może nie wystarczyć ;)
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
wchodzę mówię ooo będzie chojna na 4 metry w górę albo LST na 5 metrów jak anakonda po ziemi a tu trochę badyla :freak:

Z fartem i do przodu:smokee:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół