nasiona marihuany

Kiełkowanie nasion!!!

Wyszukiwarka Forumowa:
W

wrobel7

Guest
Czy chcesz aby wszystkie jakże wartościowe nasionka wykiełkowały? To proste. Tutaj dowiesz się jak to zrobić.

Podstawy:
  • Bardzo ważne jest aby twoje narzędzia były czyste. Roślinki mogą zakazić się jakąś chorobą przez brudne narzędzia, tacki itp, więc czyść je np. mydłem antybakteryjnym.
  • Upewnij się, że na ubraniach i we włosach nie ma żadnych robaków, które mogą zjeść roślinkę. Mówiąc prościej, nie sadź swoich roślinek zaraz po powrocie z lasu.
  • Nasionka najlepiej kiełkują kiedy wilgotność jest wysoka, około 60-70%. Temperatura powinna wynosić ok. 25 st. C.
  • Poniższe dwa akapity nauczą ciebie jak wysiewać nasionka. Pierwszy jest o wysiewaniu nasion do użycia w hydroponice. Drugi jest o wysiewaniu nasionek w glebie. Te dwa sposoby są naprawdę podobne, pomijając kilka punktów, które wymagają specyficznego podłoża.

1. Hydroponika

  1. Nieważne, czy do uprawy używasz wełny mineralnej, perlitu czy innego podłoża, najłatwiej jest kiełkować nasionka na wełnie mineralnej.
  2. Możesz kupić plastikowe tacki z wyciętą wcześniej wełną lub wielki kawał wełny i powycinać w kosteczki 2,5 cm szerokości i 5 cm wysokości. Następnie umieść je w małym kubeczku. Upewnij się że każdy kubeczek ma dziurę od spodu, inaczej korzenie zgniją.
  3. Zrób otwór na szczycie każdej kosteczki, wystarczająco szeroki aby zmieściło się nasionko, ok 2,5 cm. Podlej kosteczki dokładnie, pozwól nadmiarowi wody spłynąć.
  4. Wrzuć nasionko do otworu, jedno nasionko na otwór.
  5. Wrzuć kosteczki pod lampy. Nie musi być to silne światło, 40 watów wystarczy. Trzymaj lampy ok. 5-8 cm nad kosteczkami. Zapewni to maksymalne naświetlenie, a ciepło wytwarzane przez oświetlenie pobudzi kiełkowanie. Lampy miej włączone 24 godziny na dobę.
  6. Upewnij się że temperatura w boksie/pokoju wynosi 25 st. C. Jeżeli to konieczne, kup matę podgrzewającą w sklepie ogrodniczym i połóż ją pod kubeczki lub tackę.
  7. Po kilku dniach nasionka wykiełkują.
  8. Kiedy nasionka wykiełkują, upewnij się, oświetlenie jest wystarczająco wysoko nad sadzonkami. Jeżeli to konieczne, podnieś lampy aby zrobić miejsce sadzonkom. W tej fazie rosną bardzo szybko.
  9. Ok 3-5 dni po wykiełkowaniu, na dnie kosteczki pojawią się korzenie. To dobry okres aby przesadzić sadzonkę. Wytnij dziurę (ma się w niej zmieścić twoja kosteczka) w kawałku wełny mineralnej i podlej ją dokładnie. Użyj letniej wody, aby roślinka nie dostała szoku. Ostrożnie wyjmij kosteczkę z roślinką z kubeczka lub innego pojemnika, sprawdzając że nie dotykasz korzeni, które przebiły się przez wełnę lub nie zostaną uszkodzone w inny sposób, np. pocieranie wełną o kubeczek. Umieść kosteczkę w otworze który wyciąłeś w większym kawałku wełny. Jeżeli dopiero teraz zauważyłeś, że otwór jest za mały, nie próbuj wciskać kosteczki na siłę. Zamiast tego powiększ otwór.
  10. Upewnij się że kostka nie jest poniżej reszty kawałka wełny. Powinna raczej wystawać ponad powierzchnię. Uchroni to przed gniciem łodygi, co może wystąpić jeżeli woda zbiera się u podstawy łodygi.
  11. Po przesadzeniu możesz zacząć dodawać nawozów do wody. Są specjalne mieszanki dla sadzonek i przesadzanych roślin. Jeżeli nawozy nie są przeznaczone specjalnie dla sadzonek, wlewaj połowę zalecanej dawki.


2. Gleba

  1. Przeważnie rośliny nie lubią, gdy przesadza je się na inne podłoże niż te na którym wcześniej rosły. Jest to dla nich wstrząs, więc przestają rosnąć dopóki nie przywykną do nowej gleby. Zapamiętaj to.
  2. Wysiew możesz rozpocząć na kilka sposobów. Możesz użyć torfowych doniczek wypełnionych taką samą ziemią jak ta, w której roślinki będą rosły w przyszłości. Doniczki torfowe wykonane są ze sprasowanego torfu i mają różne rozmiary. Korzenie sadzonki po prostu przebiją się przez doniczkę, więc nie ma potrzeby aby ją usuwać przy przesadzaniu.
  3. Inną metodą są torfowe kapsułki. To okrągłe, sprasowane kawałki torfu, które wciągają wodę. Chłoną ją dopóki nie powiększą swoich wymiarów 4 krotnie.
  4. W tym rozdziale, będę używał słowa doniczka na torfowe doniczki i kapsułki.
  5. Podlej doniczkę dokładnie, pozwalając uciec nadmiarowi wody.
  6. Zrób mały dołeczek w glebie (torfowa toniczka) lub dziurkę w kapsułce, około 1 cm głębokości i wystarczająco szeroką aby weszło nasionko.
  7. Wrzuć nasionka do otworów, po jednym w każdy. Postaw doniczki na naczyniu która pozwala spływać nadmiarowi wody. Postaw doniczki pod światło. Nie musi być to silne światło, 40 watów wystarczy. Trzymaj lampy ok. 5-8 cm nad kosteczkami. Zapewni to maksymalne naświetlenie, a ciepło wytwarzane przez oświetlenie pobudzi kiełkowanie. Lampy miej włączone 24 godziny na dobę.
  8. Upewnij się że temperatura w boksie/pokoju wynosi 25 st. C. Jeżeli to konieczne, kup matę podgrzewającą w sklepie ogrodniczym i połóż ją pod kubeczki lub tackę. Po kilku dniach nasionka wykiełkują.
  9. Sprawdzaj dwa razy dziennie, czy podłoże jest wystarczająco wilgotne. Jeżeli dotkniesz gleby i będzie poczujesz wilgoć, jest wystarczająco wilgotna. Jeżeli jest sucha, podlej ją, pozwalając ściec nadmiarowi wody. Nie podlewaj zbyt mocno, bo nasionko może zgnić. Troszkę wody powinno wystarczyć. Woda powinna być letnia, nie zimna. Zimna woda powoduje szok u kiełkujących nasion, zwiększając stres i opóźniając kiełkowanie.
  10. Kiedy nasionka wykiełkują, upewnij się, oświetlenie jest wystarczająco wysoko nad sadzonkami. Jeżeli to konieczne, podnieś lampy aby zrobić miejsce sadzonkom. W tej fazie rosną bardzo szybko.
  11. Ok 3-5 dni po wykiełkowaniu, na dnie doniczki pojawią się korzenie. To dobry okres aby przesadzić sadzonkę. Podlej dokładnie roślinkę, jak zwykle pozwalając nadmiarowi wody ściec. Użyj letniej wody, aby sadzonka nie dostała szoku. Przygotuj donicę z wcześniej wybraną glebą (taka sama jak do kiełkowania!!!). Zrób w ziemi dziurę, wystarczającą, aby weszła doniczka. Podnieś doniczkę, sprawdzając że nie dotykasz korzeni, które przebiły się przez doniczkę lub nie zostaną uszkodzone w inny sposób, np. pocieranie korzeniami o coś. Umieść doniczkę w otworze który zrobiłeś w glebie. Jeżeli jest za mały, nie wciskaj doniczki na siłę. Raczej powiększ go i spróbuj jeszcze raz.
  12. Upewnij się że doniczka nie jest poniżej powierzchni gleby w donicy. Powinna lekko wystawać. Zapobiega to gniciu łodygi, co może się zdarzyć gdy woda zbiera się u podstawy łodygi.
  13. Po przesadzeniu możesz zacząć dodawać nawozów do wody. Są specjalne mieszanki dla sadzonek i przesadzanych roślin. Jeżeli nawozy nie są przeznaczone specjalnie dla sadzonek, wlewaj połowę zalecanej dawki.

źródło: http://www.weedfarmer.com/cannabis/planting_guide.php
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
R

rrrrr

Guest
kiełkowanie w glebie Passion 1

wrzuciłem do torfowych doniczek z ziemią ogrodową 5 dni temu i wystawiłem na dwór w miejsce bardzo nasłonecznione,przykryłem skrzyneczkę szybką ale w nocy było 0 stopni więc pewnie ch*j strzelił moją uprawę???jak długo czeka się w takich warunkach na kiełkowanie???i czy w ogóle da rade?:pl:
 

JimRevolta

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 2, 2009
Postów
1,367
Buchów
1
wrzuciłem do torfowych doniczek z ziemią ogrodową 5 dni temu i wystawiłem na dwór w miejsce bardzo nasłonecznione,przykryłem skrzyneczkę szybką ale w nocy było 0 stopni więc pewnie ch*j strzelił moją uprawę???jak długo czeka się w takich warunkach na kiełkowanie???i czy w ogóle da rade?:pl:

Długo a po za tym ten temat powinien być zamknięty i służyć tylko w celach informacyjnych jeśli nie jesteś pewien czy dobrze to robisz napisz w temacie dla początkujących
 

Utleniony

New member
Rejestracja
Kwi 26, 2010
Postów
1
Buchów
0
Sprawdzona metoda

Moja metoda na kiełkowanie jest taka. Do małej butelki, np fiolka po lekach leje kilka ml wody utlenionej. Reszte uzupełniam ciepla przegotowana wodą. Zakręcam szczelnie i nosze w kieszeni. Mają dzięki temu ciepło a w każdej wolnej chwili bawię się butelką i mieszam. Zwykle po 24 godzinach 95% nasion juz w wodze pokazuje kiełk. Nawet biedne blade LR<lol> tej samej wody używam do jak największej ilości nasion. Chyba kiedy kiełkują wydziela sie cos co daje innym sygnal ze to juz czas.
 

Kupała

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2009
Postów
138
Buchów
0
tej samej wody używam do jak największej ilości nasion. Chyba kiedy kiełkują wydziela sie cos co daje innym sygnal ze to juz czas.

Masz racje, w czasie kiełkowania wydzielają się hormony roślin odpowiedzialne za wzrost i przyśpieszające samo kiełkowanie. Auksyny gibereliny i cytokininy, i chyba właśnie gibereliny są bezpośrednio odpowiedzialne za kiełkowanie/wyjscie nasiona ze stanu uśpienia.

Kiedyś nawet kiełkami wspomagałem fermentacje, ciach ciach wszystko na glukozę.

Ciekawą masz metodę, wartą wypróbowania.
 

reniferuu

New member
Rejestracja
Maj 26, 2011
Postów
3
Buchów
0
mam pytanie. podobno inaczej kiełkuje sie nasiona z autoflo (tzw. automaty) od regularów. jeżeli tak to jak? pisze tutaj bo nie chce zasmiecac forum nowym tematem
 

majlou

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2010
Postów
329
Buchów
0
mam pytanie. podobno inaczej kiełkuje sie nasiona z autoflo (tzw. automaty) od regularów. jeżeli tak to jak? pisze tutaj bo nie chce zasmiecac forum nowym tematem

to chyba mit, nie wydaje mi sie żeby tak było
 
G

Gość

Guest
Chyba chodzi o to że af'y mają grubszą skorupkę nasiona i czasem trudniej kiełkują lub dłużej. Ale od czego jest precrushing<coolpalacz>(dla niewiedzących co to precrushing to jest to lekkie nadgryzienie nasionka w sposób podobny do dłubania słonecznika. Dla początkujących może się to wydawać trudne ale jest to bardzo łatwe i bezpieczne dla nasionka jeśli nadgryziemy z odpowiednią siłą. Przy mocno namokniętych nasionach lekkie dotknięcie zębami wystarczy aby nasionko mogło skiełkować.
 

Venus Cannabis

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2011
Postów
101
Buchów
0
?

Zakręcam szczelnie i nosze w kieszeni. -

a nie zniszczy to kiełka gdy się tak trzęsie w kieszeni ? co o tym myślicie :smokee:
 

Venus Cannabis

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2011
Postów
101
Buchów
0
Ile trzymać nasiona w tej fiolce z wodą utlenioną i wodą przegotowaną ? bo ja trzymałem przez dwa może trzy dni i dałem do doniczek ..
 

Bokbrzek

Well-known member
Rejestracja
Cze 27, 2011
Postów
153
Buchów
0
Polecam przed namoczeniem wrzucić nasionka do pudełka po zapałkach, z włożonym kawałkiem papieru ściernego i troszkę potrząsnąć (oczywiście z głową), tylko tyle żeby lekko przetarła się wierzchnia warstwa skorupki (powtarzam lekko!!!). Dzięki temu nasionko szybciej nasiąknie wilgocią a kiełek szybciej przebije się przez skorupkę. Mam nadzieję, że komuś pomogłem, pozdrawiam forumowiczów :spalony:
 

PoprostuCzłowiek

Well-known member
Rejestracja
Maj 27, 2011
Postów
48
Buchów
0
problemy z kielkowaniem

witam. mam problemy z kielkowaniem poniewaz nie mam mozliwosci kielkowania u
siebie w domu i musze to robic w nie zamieszkanym domu na sprzedaz wiec nie
mam caly czas dostepu do nasion. przedwczoraj wrzucilem pestki na noc do
wody i rano przelozylem je na chusteczki, i tu jest problem bo nie moge co
2 godziny chodzic dolewac wody wiec czasem chusteczki wysychaja,
szczegolnie w nocy. czy mozna jakos inaczej to zrobic i czy pestki nie sa
juz stracone jesli pare razy wysychało?
czy moze mi ktos doradzic jak najlepiej to zrobic w moim przypadku?

:zjarany:
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Pomoczyć nasionka z 12h w wodzie, a potem do ziemi odrazu <coolpalacz>
 

Kwiatek_Ban

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2011
Postów
473
Buchów
0
witam. mam problemy z kielkowaniem poniewaz nie mam mozliwosci kielkowania u
siebie w domu i musze to robic w nie zamieszkanym domu na sprzedaz wiec nie
mam caly czas dostepu do nasion. przedwczoraj wrzucilem pestki na noc do
wody i rano przelozylem je na chusteczki, i tu jest problem bo nie moge co
2 godziny chodzic dolewac wody wiec czasem chusteczki wysychaja,
szczegolnie w nocy. czy mozna jakos inaczej to zrobic i czy pestki nie sa
juz stracone jesli pare razy wysychało?
czy moze mi ktos doradzic jak najlepiej to zrobic w moim przypadku?

:zjarany:

Można przykryć np. talerzem do zupy. W ten sposób powstanie taka miniszklarenka i powinno starczyć wilgoci nawet na 24 godziny.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół