nasiona marihuany

Raspberry Pi

Wyszukiwarka Forumowa:

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
dobre patenty ale w obydwu przypadkach nikt sie nie zajal problemem kontroli wiatrakami ktory mnie najbardziej interesuje, a co za tym idzie kontrola temperatury. Ale podlewanie no prawie im wyszlo ;p a co do arduino to raczej dla poczatkujacych jest bardziej wymagajacy, do malinki mozna sie zdalnie podlaczyc i zmieniac w locie a do arduino trzeba kablem co chwila latac i podlaczac, pozatym malinka ma wiecej ramu, szybszy procek i w ogole wiecej podlaczysz i zrobisz... z arduino trzeba sie meczyc, wrzucac soft gdzies programowac to talatajstwo jak normalna atmege, wole linuxa na raspbie raz jak juz wrzucisz to chodzi i nie trzeba sie ciagle kopac zeby cos na szybko zmienic..
robie swoj projekt, troche mi to wolno idzie ale juz mam raspba w growboxie i mi statystyki temperatury i wilgotnosci robi, nastepne co bede robil to kontrolowal wiatraki a podlewanie no kto wie ;)
 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Zostanę archeologiem forum:heba:
Temat kontroli-automatyzacji uprawy mam w głowie od dawna.Teraz bardziej z potrzeby chwili ale też że ciągle coś kombinuję i dokładam do boxa.W sieci jest sporo treści na ten temat.Tutaj jakby mniej...
Dlatego odświeżam i pytam:
Ktoś używa ? Zrobił sam,kupił?
Dzięki z góry za cokolwiek !
 

precus

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2021
Postów
109
Buchów
64
Właśnie próbuję stworzyć projekt w oparciu o przekaźniki z funkcją sterowania biegami wentylatora, oświetleniem, temperaturą (przez biegi wentylatora) i raportowania stanu uprawy. Chcę się oprzeć o pihaty dla wygody

- to wydaje mi się całkiem świetne. Wszystkie czujniki w jednym kapeluszu + wyświetlacz.

Niestety moja propozycja nie będzie realizowana po kosztach, same haty to prawie 350zł :/ Jeszcze zupełnie nie mam pomysłu na nawadnianie, nawet od strony koncepcyjnej. Moja uprawa jest póki co manualna i nawet nie wiem jakie mam opcje :D
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,932
Buchów
20,634
Odznaki
5
Jak juz skonczysz to.może jakis tutek?
 

precus

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2021
Postów
109
Buchów
64
Jeśli coś wyjdzie to udostępnię to w open source :D Póki co próbuję w projekt wciągnąć jakiegoś elektronika z nadzieją że stworzymy coś, co da się opisać tutorialem i repozytorium na githubie.

Plan jest taki żeby stworzyć platformę urządzenie + api do sterowania/odczytywania stanu i "frontend" który będzie się z tym komunikował, rysował wykresy, zbierał dane do prometheusa etc. dzięki temu przyszli growerzy mogli by to dostosować pod siebie małym kosztem, napisać apkę na telefon etc. No i kwestie inżynieryjne, po co ryzykować że uaktualnienie wykresu zabije rośliny bo przesunął się przecinek w temperaturze? No i backend był by paczką .deb, a front mógł by latać na dockerrze i być nawet skalowany w HA. No dobra, póki co się zajarałem pomysłem, zobaczymy co uda się zrobić.
 

Hydraulik666

Active member
Rejestracja
Cze 19, 2021
Postów
35
Buchów
7
Fajne te mikrokomputerki, są też takie z 3g na kartę bez przypału. Można się pobawić w programowanie i zrobić sterowniki do boxa. Funkcja destrukcji na sygnał z telefonu w razie przypału :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół