nasiona marihuany

Jaki motorek pojemność 125 do 4-5 tyś

Wyszukiwarka Forumowa:

Green_Light

Well-known member
Rejestracja
Gru 24, 2013
Postów
199
Buchów
1
Siemasz. Ostatnio sobie rozkminiam motorki i zastanawiam sie co jest najlepsza opcja w pojemnosci 125. Moim faworytem jak narazie jest Honda Varadero 125 chociaż osiągami nie powala to jest z tego co pisza niezawodna i dosyc ekonomiczna. Macie jakieś ciekawe propozycje ? :) Piszcie w temacie. <peace>
 

Bongoistime

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2013
Postów
181
Buchów
0
pie**ol honde, kawasaki kx 125 za 5,5 znajdziesz w bd dobrym stanie
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Kawasaki ***nij w krzaki... Jak chcesz motocykl niezawodny to napewno Honda jest dobry wyborem. Wszystko zależy jakiego rodzaju motocykl chcesz. Jeśli ma to być coś typu Varadero, to może intersowałoby Cię supermoto? Yamaha WR 125X jest świetna i jak na 125 to całkiem nieźle śmiga. Miałem przyjemność pojeździć kiedyś taką i mimo że jestem przyzwyczajony do dużo większych pojemności to sprawiła mi mnóstwo frajdy. Że nie wspomne o tym, że na kole jeździ się tym łatwo jak rowerem :) NO ale to inny przedział cenowy...
 

Bongoistime

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2013
Postów
181
Buchów
0
jak kto co lubi... miałem kawe 125 i zapie****ała aż miło, o mocy to już nie wspomne bo jak na 125 to ogromna moc, tylko idiota by narzekał
 

Bluberry Yum Yum

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2013
Postów
229
Buchów
0
ja bym dołożył 2/2.5koła, i zainwestował w cbr'ke 600stke ^^. Ale może cbr'ke 125R, z yamaszki to moze DT?
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
ja bym dołożył 2/2.5koła, i zainwestował w cbr'ke 600stke ^^. Ale może cbr'ke 125R, z yamaszki to moze DT?

Gościu chce Varadero 125, a Ty mu CBR 600 doradzasz... Z goła inne motocykle, nie uważasz? ;)
Kawasaki napewno też dają radę, ale pod względem bezawaryjności Honda niestety nie ma sobie równych. Piszę niestety, bo nie przepadam za Hondami.
 

padawan

Well-known member
Rejestracja
Sie 16, 2013
Postów
337
Buchów
0
Co powiesz na cagiva mito ? jak na 125 mocny sprzet ;] no chyba ze "plastiko" podobne cie nie interesują wogole no to nie poradze, ja osobiscie jeździłem aprilia rs 125
 

ITSA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 10, 2009
Postów
1,065
Buchów
5
jak padła cagiva to kumpel mi się przypomniał jak śmiesznie na tym wyglądał i beka z niego była kadżiwa.
 

Green_Light

Well-known member
Rejestracja
Gru 24, 2013
Postów
199
Buchów
1
Już obczajałem pozycje takie jak cagiva mito honda nsr i aprilia rs. Myśle ze musiałbym sie zastanowic czego oczekuje. Na bezawaryjnosci najbardziej mi zalezy nie wiem w sumie ile wynosza koszty przygotowania takiego motorku do sezonu moze ktos wie i mi to opisze? ; > W sumie to jakis dlugich tras to bym na nim nie robil raczej zamykaly by sie w obrzeżach miasta. Może faktycznie coś takiego bardziej sportowego będzie lepszym wyborem. <lol> Aaaa no i trzeba też dopisac ze to by byl moj pierwszy motor ;)
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Pisałem Ci długą i wyczerpującą odpowiedź na temat przygotowania motocykla do sezonu i wszystko szlag trafił więc napisze krótko.

Napęd to koszt około 300-350 zł
Olej najlepiej co sezon jak chcesz dbać o silnik
Klocki hamulcowe do RS125 jakieś 70-80zł
Płyny hamulcowy i chłodniczy niedrogra sprawa
Opony nowe to jakieś 500 zł do RS 125, ale czy będziesz kupować nowe? Napewno starczą na długo.
Filtry paliwa, powietrza to razem jakieś 100zł

Z rzeczy które warto zrobić to czyszczenie gaźników i ich synchronizacja, jak masz wtrysk (to chyba w nowych RS tylko) to też czyszczenie i regulacja.
Sprawdzić rozrząd (słychać jak zaczyna dzwonić).
Sprawdzić czy uszczelniacze zawieszenia nie puszczają...

Tak przygotowanym motocyklem możesz jeździć nie martwiąc sie o nic.

Jeśli chcesz motocykl ciekawy i z odczuwalnym kopem (o ile można tak mówić o 125), to Aprilia RS 125 będzie dobra, tylko że bardziej awaryjna. Dużo mniej awaryjna będzie Honda CBR 125, lecz ona nie ma tego charakterku i ma silnik czterosuwowy. Aprilia dwusuwowy dzięki czemu lepiej "idzie". Raczej nie polecałbym Cagivy (7 biegów <lol> ) ani żadnych dziwnych wynalazków.

Joł.
 

Ramzesxd

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 26, 2012
Postów
895
Buchów
7
Chcesz niezawodny sprzęt??
Bierz Yamehe DT 125,jak do miasta to na oponach sm.
To co będziesz musiał w nią zainwestować to benzyna i olej.
Osiągi jak na 125ccm bardzo dobre,jeden minus trochę pali bo to 2T.
Lecz coś za coś.
Nie kupuj 125ccm 4T bo to jest to samo co skuter 50ccm w 2T.
Co do części są tanie i jest ich cała masa, nie ma z tym problemu.
Pozdrawiam :)

Możesz nią śmiało latać po mieście i bezdrożach.
Dobra alternatywa dla kogoś kto nie jest jeszcze pewny czego oczekuje.
Czy typowe ścigacze czy może zabawa enduro.
 

Rizzo

cannabis growing outdoor
Weteran
Rejestracja
Sty 3, 2014
Postów
1,027
Buchów
5,235
Odznaki
1
DeTa dobra sprawa jak na pierwszy motocykl. Tą starszą kupisz spokojnie za 5k, za nowszą (DT125X) trzeba dać nieco więcej. Super sprawa zarówno do jazdy po mieście jak i lekkim terenie(szutry, leśne drogi itp). Przy zakupie należy zwrócić uwagę na silniczek zaworu wydechowego. Często ludzie przed sprzedażą wymontowują go, bo jest to dodatkowy zarobek w postaci około 400-500zł. Jak sprawdzić czy jest? Przy przekręceniu zapłonu powinno być charakterystyczne bzyknięcie. Jak nic nie słychać to najlepiej zdjąć mały dekiel nad lewą pokrywą i sprawdzić czy silniczek tam jest. Jego brak to niestety często dużo niższa prędkość i brak płynnego przyśpieszenia.

Co do Cagivy nie polecam, przy dosyć ostrej jeździe szybko zatrzesz cylek. Chyba mają oryginalnie cylek na nicasilu. Trzeba na prawdę dbać o to aby nie przegrzać bo wtedy zaczyna się łuszczyć i dupa. Albo nowy (orginalny) cylek albo tulejowanie starego. Wtedy to wiadomo spadek osiągów. Ogólnie co by się nie z***ało to części są trudno dostępne.
Cbr, małe gówno, koła jak w rowerze, do tego czterosów przez co ten motorek bardziej nadaje się dla emerytów niżeli młodych ludzi. Nie polecam również, ale kto co lubi.
Za te pieniądze już lepiej kupić Bandita 600. Silnik jak dla mnie pancerny. Motocykl spokojnie do opanowania dla młodego adepta, pod warunkiem że będziesz jeździł z głową. Wiadomo, raz w sezonie wymiana oleju i filtrów czyli jakieś 150zł. Napędu często się nie wymienia, opony to też raz na 2+ sezonów, chyba że palisz kapcia często to wiadomo.
Padła tam jeszcze propozycja WR 125. To nie jest przypadkiem na motogodziny tak jak 450? Bo ta druga to niby enduro a nie full cross a jednak olej co 20 motogodzin, raz w sezonie trzeba się przygotować na zmianę korby+tłoka+łożysk itp. Nie wiem jak w 125 bo nie miałem styczności z tym motorkiem. Jak ktoś coś wie więcej to niech się wypowie.
Varadero 125. Silnik V. Wiadomo oszczędny, ale to kosztem prędkości. Motocykl którym miałem okazję się przejechać rozwijał prędkość 90km/h. Może da radę wycisnąć więcej, nie wiem.
Podsumowując, na Twoim miejscu nie pchał bym się w żadne ścigacze 125cm3 tylko zainwestował w jakiegoś Bandita lub DT jeśli nie musi to być sportowy motorek. I pamiętaj o odpowiednim ubiorze. Przeznacz sobie jakąś tam sumę na porządny kask, rękawice i przynajmniej jakąś kurtkę a najlepiej to jednoczęściowy kombinezon jeśli chodzi o ściga.
LwG <peace>
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Na pierwsze moto polecasz mu Bandita 600? O ile gościu w ogóle kiedykolwiek miał styczność z motocyklami to pół biedy, ale jeśli nie to niech nauczy się podstaw na czymś mniejszym. Jestem motocyklistą od wielu wielu lat. Właściwie zaczynałem jako dziecko. Jedno mogę powiedzieć, że 600 na pierwsze moto, czy to Bandit czy coś sportowego, to nie jest dobry pomysł. Niech nauczy się wykorzystywać pełnię możliwości czegoś słabszego, czy to 125 czy 250. Varadero ma jeden wg mnie spory minus, tak jak Hondy z serii CB, mianowicie 5 biegową skrzynię. Nie chce mi się już pisać. Hehe.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół