nasiona marihuany

Jaki Tani i Dobry Miernik EC ????

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Maj 21, 2014
Postów
21
Buchów
0
No właśnie.

Jaki polecacie miernik EC ?? Pytanie do posiadaczy lub ludzi mających wiedze w tym temacie. Jeżeli ktoś ma jakiś tani miernik EC i się sprawdza przyzwoicie to proszę pisać.


Mogę kupić też droższy, drogi miernik EC ( Chytry 2 razy traci ) więc lepiej czasem zainwestować więcej niż pluć sobie w brodę, ale nie wiem jaki model pożyje dłużej sprawny i byłby warty inwestycji.


Nie chciał bym takiej sytuacji, że powiedzmy dobry miernik za 1000 zł po roku się zużyje i 1k pójdzie w ch*j. Wtedy lepszym rozwiązaniem było by kupić jakiś hanna za 300 zł ale na ile taki starczy ?
 
Rejestracja
Maj 21, 2014
Postów
21
Buchów
0
Ale który model ?? Bo jest ich co najmniej kilka z jednej firmy i z drugiej :) Może jakiś link ?
 
Rejestracja
Maj 21, 2014
Postów
21
Buchów
0
Czy ten miernik EC by się nadał ??? W sensie czy ma odpowiednią skale EC żeby zmierzyć większe wartości w pożywce jak np. 2.5 EC ? Pytam bo się nie znam a słyszałem, że tanie mierniki mają mniejszą tą skale. Tam jest podana skala ale nie wiem jak to się przekłada na wartość EC uzyskaną z pomiaru bo jest podane

zakres pomiaru przewodności: 0-9999 uS/cm
- rozdzielczość od 0 do 999: 1 uS
- rozdzielczość od 1000 do 9999: 1 uS


http://czystawoda.pl/pl/p/Konduktometr_EC_Meter_AP2_AquaPro_Exclusiv__Termometr/418

I nie wiem która wartość jest tą najważniejszą którą mi pokazuje EC.

Jak to się ma w porównaniu do np tego miernika Hanna http://www.mera-sp.com.pl/katalog-produktow/przyrzady-pomiarowe/konduktometry/kieszonkowy-konduktometr-hi-98129-i-hi-98130

Wiem że powiecie, że "bierz hanna lepszy" ale pytam tylko o to czy ten tańszy w linku pierwszym ogarnie np. wynik gdy będzie to duże zasolenie pożywki powiedzmy 2.5 ec czy on mierzy tylko o 1 ec ???


EDIT:
Dobra już rozkminiłem trochę.

1 EC = 1 mS/cm
1 mS =1000 uS/cm

Tak więc jeśli zakres pomiaru przewodności to 0-9999 uS/cm tego tańszego miernika to znaczy że jest to 9.999 ms/cm a to jest dokładnie tyle samo EC czyli również 9.999 EC. Sprawdziłem ile ma ten Hanna model HI 98129 i z danych o produkcie ma Skala EC: 0 do 3999 u/cm a więc 3.999 EC co jest mniejszą wartością niż ten tańszy. Dziwne ... No nic ktoś może mnie poprawić oczywiście bo mogę się mylić ale raczej jest to mało prawdopodobne.

EDIT 2:
Teraz tak patrze i w tym tańszym mierniku EC ( zresztą w większości mierników ec na allegro ) jest podana rozdzielczość 2 razy

zakres pomiaru przewodności: 0-9999 uS/cm
- rozdzielczość od 0 do 999: 1 uS 1
- rozdzielczość od 1000 do 9999: 1 uS 2

Nie wiem za bardzo o co w tym chodzi bo według pierwszej rozdzielczość powinno być pokazywane od 0 do 1 EC co było by za mało dla naszych upraw w hydro. Natomiast według drugiej rozdzielczości jest od 1 do 9,999 EC co było by wystarczająco dużo ale z kolei nie pokazywało by mniejszych wartości poniżej 1 EC ? Nie wiem już ku**a ;d Jestem ostro zjarany i dzisiaj mnie dopadło z tymi miernikami i nie mogę odpuścić dopóki tego nie zrozumiem :d Może ktoś kto ma jakiś miernik EC mógłby podpowiedzieć coś?

EDIT 3:
Słuchajcie znalazłem taką informację na innym mierniku EC na allegro cytuję " Odczyt w zakresie 0-9999, dla wyników większych od 999 uS, na czytniku pojawia się symbol [x10] "

Tak wiec CHYBA jeżeli pomiar takim miernikiem wykonamy i będzie to 240 uS/cm z symbolem x10 będzie to oznaczało, że jest to tak naprawdę 2400 us/cm więc 2.4 EC . Chyba tak
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół