nasiona marihuany

[BHP] Apel pracownika seedshopu

Wyszukiwarka Forumowa:

thadeush

New member
Rejestracja
Maj 2, 2016
Postów
4
Buchów
0
Czesc Haszysz! Jestem pracownikiem jednego z malych, polskich sklepow w nasionami.
Postanowilem zalozyc ten watek aby unaocznic blad w BHP, ktory w ciagu ostatniego pol roku zauwazylem wiele razy...

O co konkretnie chodzi? Ano seedshop sprzedaje nasiona.
W moim przypadku obslugujemy okolo 10-15 zamowien tygodniowo.
Zagladam dosc regularnie na forum i czesto widze uzytkownikow tworzacych fotorelacje skladajace sie z dokladnie tych roslin, ktorych nasiona wyszly w naszych paczkach.

Co lepsze - chwalicie sie sami w jakim dokladnie sklepie w PL kupiliscie te nasiona.
Szybkie zerkniecie do firmowego CRM-a.... i bingo - kilka dni temu wyslano nasiona w paczce na adres identyczny, jak w danych w przelewie bankowym.

Moze przemawia przeze mnie paranoik, ale mam nadzieje, ze mnie rozumiecie - serwery forum moga byc za granica, ale jesli na podstawie wpisow tutaj przyjdzie do mojej firmy policja lub prokuratura z odpowiednim papierem, moge byc zmuszony podac im Twoje dane.

Dbajmy o siebie, unikajmy pakowania sie klopoty na wlasne zyczenie. Nie ufaj w polityke sklepu, ze niby nie trzyma logow, czy danych klientow... bo trzyma na 99%. Minimum BHP to placenie na poczcie, najlepiej tez wysylka na dropa/paczkomat, nie na wlasny adres. A juz nigdy, przenigdy wysylka pod adres uprawy.

Uwazam, ze lepiej w fotorelce przemilczec gdzie kupilismy nasiona, jesli kupilismy w polskim sklepie - a podac tylko i wylacznie breedera. Troche antyreklama branzy, ale coz...
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Cześć Tadek, dlaczego tak mało zamówień macie ?
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
haha dlatego trzeba kupowac w seedbankach za granica hehe
 

thadeush

New member
Rejestracja
Maj 2, 2016
Postów
4
Buchów
0
Cześć Tadek, dlaczego tak mało zamówień macie ?

Czesc :)

Info o ilosci zamowien podalem tylko dlatego, zeby pokazac, ze nawet w ograniczonej skali biznesu da sie zidentyfikowac (z prawdopodobienstwem graniczacym niemal z pewnoscia) konkretnego czlowieka w sieci. Duze seedshopy maja zdecydowanie wieksze pole do popisu w tym miejscu, choc nigdy nie natrafilem na podobny temat poruszony przez kogos z branzy. Kazdy zdaje sobie z tego sprawe, ale stara sie biznes zwiekszac i wprowadza coraz to nowe ulatwienia w oplacaniu zamowien - szybkie przelewy, platnosci karta online itp. - moim zdaniem to dzialanie wbrew bezpieczenstwu klientow.
Obym sie mylil, ale kiedys moze sie to zle skonczyc. I bynajmniej nie dla sklepu, bo nikt prawa nie lamie sprzedajac nasiona...

A odnosnie samej ilosci zamowien u nas, to coz - to zajecie na tzw. boku, nie wymaga duzego zaangazowania. Nie dzialamy od bardzo dawna, ale uwazam, ze srednia wartosc zamowien przyzwoita, bo niemal 400 cebulionow :)


haha dlatego trzeba kupowac w seedbankach za granica hehe

Dokladnie - i ja mysle o wyjsciu z oferta za granice ;)
Minus tylko taki, ze zagraniczny seedbank nie przyjmie Ci przelewu nadanego na poczcie (chociaz moge sie mylic - niech ktos mnie poprawi jesli jest inaczej) - platnosci sa glownie przez PayPal albo CC. Wiadomo - mozna placic anonimowa karta prepaidowa. No i zaden nie wysle Ci paczki na paczkomat, a to, jesli zrobi sie z glowa - moze byc w 100% anonimowe.
 
G

Guest

Guest
Ja tam biore na paczkomaty lub adres lipny , zostaje tylko po mnie smrodzik ciągnacy się wzdłuż granicy Ukrainsko - Polskiej :) .
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
, ale jesli na podstawie wpisow tutaj przyjdzie do mojej firmy policja lub prokuratura z odpowiednim papierem, moge byc zmuszony podac im Twoje dane.

Dbajmy o siebie, unikajmy pakowania sie klopoty na wlasne zyczenie. Nie ufaj w polityke sklepu, ze niby nie trzyma logow, czy danych klientow... bo trzyma na 99%.

O lol. Każdy szanujący siebie i swoich klientów sklep z branży powinien usuwać dane klientów zaraz po wysłaniu paczki.
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
No nie mów, że się łudziłeś, że kasują :D Ja wiedziałem, że nie, pare lat temu, jak wyjaśniałem kwestie pewnego zakupu :D
 
Ostatnia edycja:

Miertek

guerilla planta
Weteran
Rejestracja
Wrz 20, 2013
Postów
1,367
Buchów
6
tam gdzie paragon zawsze zostaje jakiś ślad.
chociażby prosta tabelka w excelu.. nr zamówienia, kwota.. sklep nawet bez kasy fiskalnej jest zobowiązany do prowadzenia pewnych rejestrów.
dane klienta mogą być kasowane, ale fakt faktem dobry słup to skarb!
 

Inverted999

Weteranio
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2013
Postów
608
Buchów
1
każdy ma każdego w dupie i tyle przypał już sie zaczyna jak kupujesz nasiona :D
 

Jarecki

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 20, 2008
Postów
2,266
Buchów
12
Moze przemawia przeze mnie paranoik, ale mam nadzieje, ze mnie rozumiecie - serwery forum moga byc za granica, ale jesli na podstawie wpisow tutaj przyjdzie do mojej firmy policja lub prokuratura z odpowiednim papierem, moge byc zmuszony podac im Twoje dane.

A powiedz mi jaka firme reprezentujesz? Nie chcialbym byc nie mily, ale ku**a TAAK SIE NIEROBI
Nie odpowiedni ludze na zlych stanowiskach, frajerzy rzadza interesem (przepraszam jesli kogos urazilem w tym poscie, to nie bylo moim celem, szczerze zaluje)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Dobrze jeśli kogoś uraziłeś, trzeba pokazać frajerom że w tej branży nie ma dla nich miejsca.
 

pestkowa

Well-known member
Rejestracja
Sty 27, 2016
Postów
104
Buchów
0
Dlatego paczkomaty na jednorazowy numer i spokój.
 

thadeush

New member
Rejestracja
Maj 2, 2016
Postów
4
Buchów
0
A powiedz mi jaka firme reprezentujesz? Nie chcialbym byc nie mily, ale ku**a TAAK SIE NIEROBI Nie odpowiedni ludze na zlych stanowiskach, frajerzy rzadza interesem (przepraszam jesli kogos urazilem w tym poscie, to nie bylo moim celem, szczerze zaluje)

Seedbank to nie jest zajecie misyjne, a sposob na probe na pokrycie kosztow przychodami i wygenerowanie zysku. Sorry, ale chyba nie zrozumiales moich intencji. Nie chce uprawiac negatywnego marketingu kogokolwiek i tym bardziej sam nie podam z jakiego sklepu jestem. Nikt nie zadba o Twoje bezpieczenstwo, jesli sam nie bedziesz przestrzegal podstawowych zasad. Kropka.

Tak, jak pisal Miertek - ZAWSZE zostaje po zamowieniu jaki slad. Czy to dane z przelewu bankowego, paragon, CRM, czy nawet wspomniana tabelka w Excelu. Zawsze - tego po prostu wymagaja od nas instytucje kontrolujace przedsiebiorcow i wymagaja, zeby trzymac to przez kilka lat. Rozwiazaniem byloby prowadzenie interesu przez firme zarejestrowana poza granicami PL, ale to tez ma swoje konsekwencje dla prowadzacego taka firme (m.in. rezydencja podatkowa).

Znowu - moze popadam w paranoje, ale wedlug mnie zawsze jest ryzyko, ze ktoras ze sluzb przyjdzie do mnie po dane konkretnego klienta np. na podstawie wpisu w sieci. Rozwiniecie sytuacji moze byc takie, ze moga pod jakims pretekstem (utrudnienie prowadzenia postepowania w sprawie ustalenia czyjejs tozsamosci) zarekwirowac komputery, przeczesac ich zawartosc i skonfrontowac to z zapisami ksiegowymi (czy w KPiR). Tak jak pisalem poprzednio - deklaracje bezpieczenstwa na stronie internetowej sa gowno warte - czesciowo ze wzgledu na przepisy, ktore ten biznes reguluja. Nie ufaj nikomu i unikaj "wygodnego" zamawiania.

Chcialbym wierzyc, ze w kazdym sklepie standardem jest szyfrowanie dyskow, dostepu do CRM (poki co nie ma w Polsce obowiazku podawania hasel), ale wedlug mnie zakladac zawsze trzeba, ze po drugiej stronie kabla siedzi gosc, ktory co najwyzej zna sie na nasionach, a nie jest specem od IT. Nikt tez nie nadstawi za Ciebie karku - to chyba oczywiste i jesli bedzie mial do wyboru wziac czyjs przypal na klate lub uniknac odpowiedzialnosci (bo sam nic nielegalnego nie robi) - udostepni o co tylko poprosza.

O lol. Każdy szanujący siebie i swoich klientów sklep z branży powinien usuwać dane klientów zaraz po wysłaniu paczki.
Dobrze jeśli kogoś uraziłeś, trzeba pokazać frajerom że w tej branży nie ma dla nich miejsca.

Sorry, mega slaba zarzutka. Jak wyzej - przeczytaj jeszcze raz na spokojnie i jesli chcesz - wyciagnij wnioski.
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
chopie nie wiem co ci napisac ***ales sie niewiadomo skad masz jakies mysli i to piszesz ,

chopie market cannabis nie jest od wczoraj jak ty, kazdy prawie wie co robi , sklepy dzialaja na kazdym rynku od lat i nasionka sa legalne ,

nikt nie wiem kto siedzi na forum z jakiego kraju nikt tego nie pisze a ze zamawiaj stamtad to chu*a znaczy na tym forum wszyscy mieszkaja na legalu i sadza ,nikt nie jest glupi zeby sadzic tam gdzie prawo tego zabrania czaisz bajerke ?tu sie nie lamie prawa wiec wlasnie takie twoje pisanie i zarzucane nam ze robimy cos zlego jest nie tak , i takie posty prosza sie o skasowanie co by ku**a zamentu nie robic czaisz bajerke? tyle bylo dobrze i niech tak zostanie elo pozdro nara
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół