nasiona marihuany

Nawożenie dolistne - newagenutrients.com

Wyszukiwarka Forumowa:
K

K2

Guest
Nawozy dolistne są używane aby ominąć system korzeniowy rośliny i bezpośrednio dostarczyć jej mikro i makro elementów. Nawożenie dolistne jest możliwe dzięki szparkom oddechowym, które pokrywają powierzchnię liścia.


Szparka oddechowa składa się z dwóch komórek szparkowych pomiędzy którymi jest otwór połączony z komorą podszparkową w miękiszu gąbszczastym wewnątrz organu. Szparki oddechowe poza wymianą gazu maja jeszcze jedną bardzo ważną dla roślin funkcję , a mianowicie pobieranie pokarmu. W momencie spryskania roślin nawozem dolistnym otwarte szparki oddechowe umożliwiają roślinie szybkie oraz efektywne wchłanianie wartości odżywczych. Wydawać by sie mogło, że to bardzo zaawansowane podejście do nawożenia roślin, ale tak naprawdę to bardzo prosta i bardzo efektywna metoda dokarmiania roślin, która zapewni nas, że rośliny dostają dokładnie tego czego potrzebują. Częste nawożenie dolistne, oprócz dostarczania roślinom energetycznych wartości odżywczych poprzez liście, pomaga również kontrolować rozwój roztoczy, szkodników, zapobiega rozwojowi patogenów oraz zapobiega rozwojowi mączniaka.

Dlaczego dokarmiamy dolistnie ?

Oprócz wiadomych przyczyn o których napisałem powyżej, nastepnym bardzo ważnym powodem dlaczego dokarmiamy rośliny dolistnie jest zminimalizowanie możliwości pomyłki podczas uprawy, co w późniejszym czasie przekłada się na zebranie wiekszego plonu.
Nawożenie dolistne powinniśmy zacząć od odpowiedniego przygotowania wody do której będziemy dodawali składniki odżywcze. Woda powinna mieć odpowiednią temprerturę oraz zbalansowane ph dzięki czemu umożliwi roślinie maksymalne pobieranie środków odżywczych. Czasami nawet jak nam sie wydaje, że warunki jakie zapewniliśmy roślinom są idealne, to jednak warto do konwencjalnego dokarmiania roślin, do systemu korzeniowego, wprowadzić dokarmianie dolistne aby zmaksymalizować możliwości rozwojowe rośliny.
Konwencjonalny system dostarczania roślinom wartości odżywczych przez system korzeniowy został wzbogacony w 1950 roku, kiedy to naukowcy z Michigan State University przedstawili zebrane wnioski poparte badaniami, udowadniając, że rośliny poza konwencjonalną metodą są w stanie przyswajać wartości odżywcze przez liście. Było to przełomowe odkrycie, bo naukowcy udowodnili, że niektóre substancje mogą być w ogóle niemożliwe do przyswajania w inny sposób jak jedynie przez opisane w tym opracowaniu dokarmianie dolistne.


Własciwe dokarmianie dolistne.

Jak szybko i efektywnie Twoje rosliny będą w stanie pobierać wartości odżywcze przez liście będzie zależało od wielu czynników. Ph oprysku powinno być w przedziale 5.8 - 6.2, a temperatura wody powinna być w przedziale od 18.3 do 21.1 stopni celsjusza. Bardzo ważnym czynnikiem jest również temperatura w namiocie, pomieszczeniu w jakim dokonujemy oprysku. Jeżeli temperatura przekracza 27 stopni celsjusza to płyn bardzo szybko paruje i efekt oprysku jest mniej skuteczny. Rośliny pobierają wartości odżywcze przez szparki oddechowe, które sa najbardziej rozwarte w czasie ciemni, kiedy nie naświetlamy roslin. Nawożenie dolistne powinno się odbywać w niedługim czasie po wyłaczeniu lampy, kiedy temperatura pomieszczenia oraz oświetlanych kwiatów spadnie, wilgoć wzrasta a szparki oddechowe są w pełni otwarte. Nawadnianie dolistne powinno sie odbywać w czasie ciemni również dlatego, że roslina rośnie właśnie wtedy kiedy jest ciemno, a przeprowadza fotosynteze kiedy jest oświetlana. Dokarmianie dolistne kwiatów podczs oświetlania jest nieskuteczne bo szparka oddechowa przymyka się broniąc przed utratą wilgoci.

Podsumowanie:

- temperatura pomieszczenia 18 – 21 stopni celsjusza
- ph pozywki 5.8 – 6.2
- wyłaczamy wiatrak mieszający
- wyciąg powinien chodzić bez przerwy
- pryskamy liście obfitą ilościa pożywki z góry oraz pod spodem liścia ( cel obfitego oprysku - wzrost wilgoci w namiocie )
- po oprysku kilka następnych nocy pryskamy rośliny wodą o zbalansowanym ph. Ma to na celu rozpuszczenie pozostałego na liściach nawozu, który się nie wchłonął, oraz ponowne nawożenie rośliny
- pryskamy rośliny do 2 tygodnia kwitnienia

tłumaczenie ze strony newagenutrients.com

* newagenutrients to rodzinna firma. Korzeniami sięga 1950 roku w USA. Obecnie ich siedziba to światowe centrum innowacji i produkcji odżywek - Frenso, California, USA. To co mówią mówią z pewnością bo ich prace poparte są latami badań chemików i inzynierów agronomii.
 
Ostatnia edycja:

lopes

Member
Rejestracja
Lis 27, 2017
Postów
23
Buchów
0
Bardzo ciekawy artykuł. Ale ciekawi/zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie napisane jest że opryski z nawozem robimy po wyłączeniu się światła, bo wtedy szparki oddechowe są w pełni otwarte. A tu mam taką ciekawostke, bo producent nawozu BioTabs-Boo Boom Spray zaleca robić oprysk preparatem po włączeniu się światła. "Instrukcja użycia: 5ml Boom Boom Spray rozpuścić w 1 litrze wody.
Dla użytku wewnątrz: spryskaj rośliny aż do momentu kapania najlepiej tuż po włączeniu oświetlenia. Dla użytku na zewnątrz: spryskaj rośliny wcześnie o poranku.

To jak to w końcu jest?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Bardzo ciekawy artykuł. Ale ciekawi/zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie napisane jest że opryski z nawozem robimy po wyłączeniu się światła, bo wtedy szparki oddechowe są w pełni otwarte. A tu mam taką ciekawostke, bo producent nawozu BioTabs-Boo Boom Spray zaleca robić oprysk preparatem po włączeniu się światła. "Instrukcja użycia: 5ml Boom Boom Spray rozpuścić w 1 litrze wody.
Dla użytku wewnątrz: spryskaj rośliny aż do momentu kapania najlepiej tuż po włączeniu oświetlenia. Dla użytku na zewnątrz: spryskaj rośliny wcześnie o poranku.

To jak to w końcu jest?
A nie mówiłem. (szkoda, ze usunięto mój poprzedni post, trochę ***ie komuną)
Nadal uważam, ze roślina potrzebuje energii do transportu cząsteczek, a w nocy traci ją na ważniejsze rzeczy, nie wiem, chociażby produkcja metabolitów wtórnych. /:
 
K

K2

Guest
To jak to w końcu jest?

Siema [MENTION=86924]lopes[/MENTION] dzięki a pytanie - sam jestem ciekaw, co oni mają do powiedzenia o tym co sami napisali

Opcja nr 1. Jak znasz holenderski to dzwoń +34 936 385 174, pewnie gadają też po angielsku. Sam bym zadzwonił, ale ja z nimi nie będę gadał. Ja to muszę mieć na piśmie, żeby mi nikt nie popwiedział, że może nie dzwoniłem, że nie jest to sprawdzone i wyjaśnione. Ja nie dzwonię, chociaż tutaj by była szybka odpowiedź, ale można tel. zakwestionować.
Opcja nr 2. Jak nie znasz angielskiego i holenderskiego - to poczekaj. Zobaczymy czy oni potrafią pisać po angielsku i czy mają w ogóle ochotę się wytłumaczyć z tego co piszą.

Wiem o co pytasz, przeczytałem to: Preferably do this just after the lights go on :crazy:

pozdro i dzięki.
 
Ostatnia edycja:
D

DarkMessiah

Guest
Wklejałem to już amatorowi. Metrop tez sugeruje karmienie po włączeniu światła.

Foliar feeding Nutrients can’t normally be taken in through the leaves or fruit. Still, we spray a lot in professional agriculture and horticulture markets. How can this be? We put a product with the fertilizers that is called a wetting agent. A wetting agent is changing the tan of the surfaces so that the nutrients flow easy inside the plant. All Metrop plant foods contain a wetting agent by default. That means every Metrop nutrient can be given as a foliar plant food. In fact, if it is given as foliar feed, the plants can effectively absorb the nutrients and the plant will be even bigger. Therefore we recommend that in addition to the regular breeding scheme, to feed folair by spraying the plants to inject an extra boost. Metrop Calgreen: Calgreen mainly consists of elements that build the cellular skin, making it stronger. Calcium is an important nutrient for making it bigger. However, Calcium is also an element that is difficult to move within a plant. If the combination of Calgreen and the nutrients are given, on where we need the most heavy and rigged cells (the flowers), it will result in excessive weight gain. We therefore recommend mixing 15ml of Calgreen with 5L water onces a week and thoroughly spray the buds until they are dripping wet. The EC of this mixture is very high between 3.0 - 4.0 mS, but because the quality of the fertilizer is so high, the plants have no problem with that. Don’t alter the pH! It is important that spraying the buds is being started from the beginning the buds are shown. This must be repeated every week for the new cells are being produced until the third day before harvesting. Metrop MR2: We also recommend spraying MR2, mixing 15ml with 5L water, on the plants once or twice a week. MR2 also consists of potassium which is the fattener for the fruit or buds, especially when potassium is being given with phosphor with the ratio 1 to 2. We recommend spraying Calgreen on weekends and spraying MR2 on Tuesday and Thursday. In case of spraying MR2 twice a week, make sure the Ec in the medium doesn’t increase. WHAT YOU CAN NEVER DO! You should never spray in the dark, always with all the lights turned on. You should never change the pH of the spray mixture. Foliar nutrients have a different pH than plant nutrients needed in the medium. Just mix, shake and spray. You should never use a remaining mix after being already used. Always create a fresh mix again. Never mix plant nutrients together or with other products. Always spray it separately.

Pozdro
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Już o tym pisałem, jakoś z kilka razy. To się powtarzał nie będę.
 
M

Manto

Guest
Szparka oddechowa składa się z dwóch komórek szparkowych pomiędzy którymi jest otwór połączony z komorą podszparkową w miękiszu gąbszczastym wewnątrz organu


To mnie przekonało do nawożenia dolistnego .
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Tak sobie przeglądam jakąś ulotkę biobizzu i się natknąłem:
TIP! Use Alg•a•Mic™ as a foliar spray: 1ml per liter water. Spray the top
and bottom of the leaves until run-off / 1-2 times per week. Stop
foliar feeding in the 2nd week of flowering.
 
K

K2

Guest
Tak sobie przeglądam jakąś ulotkę biobizzu i się natknąłem:

Cześć cukinio

Biobizz to syf, to po pierwsze, a po drugie to nie mówi nic o tym kiedy to robic, a tym chłopcom co podważają prace naukowe ludzi ze stopniami ph.d, chodzi głównie o to kiedy to robić ? A nie czy szajsowatym biobizzem.

Metrop nie odpisują, zadałem im kilka prostych pytań:

- dlacego polecacie uzywanie nawozu za dnia ?
- dlaczego polecacie za dnia kiedy stomata jest nie do końca otwarta ?
- dlaczego polecacie za dnia kiedy nawóz szybciej paruje ?

A może metrop wychodzi z założenia: wypryskaj za dnia, nawóz szybciej wyparuje, kupisz nowa butelkę :) ?
 

baku007

Well-known member
Rejestracja
Cze 26, 2013
Postów
111
Buchów
1
[MENTION=86924]lopes[/MENTION] pie****isz bzdury jak mało który, niby dlaczego się codzinnie nie pryska ? zapewne nawet nie próbowałeś a pouczasz :)
 

lopes

Member
Rejestracja
Lis 27, 2017
Postów
23
Buchów
0
Codziennie to możesz pryskać ale samą wodą.
Nie wiem czy wiesz ale rośliny łatwiej jest popalić nawozem poprzez oprysk, to dlatego producenci nawozów podają mniejszą dawke do nawożenia dolistnego, a większą do nawożenia do glebowego.
 
H

HCT

Guest
[MENTION=86924]lopes[/MENTION] pie****isz bzdury jak mało który, niby dlaczego się codzinnie nie pryska ? zapewne nawet nie próbowałeś a pouczasz :)

nawozenie dolistne nigdy nie bylo, nie jest i nie bedzie podstawowa forma nawozenia, tego sie uzywa dodatkowo/w awaryjnych sytuacjach itp., po to roslina ma korzenie zeby nimi ciagla zarło
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół