nasiona marihuany

Lophophora williamsii - Pejotl

Wyszukiwarka Forumowa:

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
Skoro pojawił się nowy dział z uprawami niekonopnymi, więc czemu nie kaktusy?
Nasiona pochodzą z moich pejotli, zostały wysiane... nie pamiętam dokładnie, ale powiedzmy, że był to październik 2012, więc siewki na zdjęciu mają 14 miesięcy. Niestety nie mam innych, wcześniejszych, ale wiele by się nie różniły:freak2:
Doniczki mają wymiar 5x5x5cm, substrat składa się z drobnego żwirku 1-2mm, żwirku niezbrylającego dla kotów marki Tesco oraz z podłoża kokosowego, wszystko mniej więcej w podobnych proporcjach. Latem doniczki stacjonowały na północno-zachodnim parapecie, w tej chwili są pod 8W świetlówką kompaktową.
To tak w skrócie, jeśli o czymś zapomniałem pytajcie, chętnie odpowiem.

 

ptasznik

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2013
Postów
90
Buchów
0
dobrze że jest tu ktoś tak wszechstronny :yeahh: nie znam się na kaktusach ale dlaczego po ponad roku mają na moje oko.. 1cm? i dlaczego 9 kaktusów w jednej mikro doniczce? :freak2:
 

Mary Jan

Well-known member
Rejestracja
Cze 3, 2011
Postów
157
Buchów
0
Poczytaj o Pejotlu ;)
Rośnie wiele lat, dopiero z czasem nabiera psychodelicznych wlasciwosci.
 

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
dobrze że jest tu ktoś tak wszechstronny :yeahh: nie znam się na kaktusach ale dlaczego po ponad roku mają na moje oko.. 1cm? i dlaczego 9 kaktusów w jednej mikro doniczce? :freak2:

Oj, 1cm to nawet największe nie mają:) Zapewne przy optymalnych warunkach urosłyby większe, może nawet 1,5cm, ale cóż, u mnie łatwo nie mają. W doniczce jest ich 9 co wynika z ich tempa wzrostu, zapewne zostaną przesadzone nie wcześniej niż w 2015. Dodam, że te kaktusy mają długi korzeń rzepowaty i należy im zapewnić wąską a wysoką doniczkę.

 
Ostatnia edycja:
G

G-Star Raw

Guest
Miałem kiedyś 5 sztuk oderwane z donicy w której rosło ok 100 sztuk w jednej kępie- TO BYŁ WIDOK. Ogólnie było to w latach 90-tych i moja zajawke skonczyła się po 3 miesiącach gdy zrobiliśmy z kolegą wywar (niedoświadczeni laicy chcieli mieć kopa jak indiańscy szamani )> Teraz mam większa wiedzę i wiem że zmarnowałem dobrą okazję. Były to osobniki ok 2,5 cm dorodne z wystawy "Kaktusy Swiata", gdybym wiedział ze potrzeba im pare lat czasem ohhhh. Fajnie kolego się zapowiada . PoZdro. Ps : fajne kamyczki im dałeś na wierzch
 

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
Kaktus z którego oderwałeś guziki to Lophophora williamsii var. caespitosa, odmiana silnie odrostująca, za to dłużej jej schodzi by zakwitła.
Kamyczki nie są na wierzchu, mniej więcej tak wygląda cały substrat, no może kokos opadł nieco niżej.
 
R

Rivi

Guest
Fajna opcja z tymi kaktusami. Ale raczej do celów kolekcjonerskich na parapet, bo coś nie wydaje mi się, żeby wyprodukowały na tyle meskaliny żeby dać dobrego tripa (mówię o warunkach jakie u nas panują). Może się mylę, nie próbowałem nigdy. Może warto zainteresować się też San Pedro ? szybciej rosną i meskalinę też zawierają :) Tylko nie wyobrażam sobie, ścinać kaktusa którego uprawiam 5-10 lat, szkoda by mi go było hehe
 

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
I w naszych warunkach pejotle produkują wystarczająco meskaliny na trip. Oczywiście trzeba spożyć dorosłych kilka sztuk, ale sądząc po lekturze Castanedy, w Meksyku jest podobnie. Oczywiście zgodzę się, że pejotle uprawiamy raczej dla celów kolekcjonerskich, uważam że barbarzyństwem jest zeżreć rośliny które uprawiało się ładnych kilka lat.
San Pedro zainteresowany jestem także, nie mniej niż lofkami, mam ich pokaźną kolekcyjkę która obecnie zimuje w chłodnej piwnicy.

Wracając do fotorelacji...

Miesiąc 16:pl:




Wczoraj wysiałem porcję 9 nasionek pochodzących z własnych L.williamsii. Użyłem mieszanki 2 części niezbrylającego żwirku dla kota marki tesco, oraz 1 części ziemi uniwersalnej. Żwirek przepłukałem kilkukrotnie by pozbyć się chemicznego zapachu, następnie po zmieszaniu z ziemią oraz niewielką ilością wody destylowanej, kilkanaście minut gotowałem na małym ogniu. Doniczkę umieściłem w woreczku strunowym dla zachowania wysokiej wilgotności.



 

Kupała

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2009
Postów
138
Buchów
0
Cześć Kazku.
Postanowiłem sam wykiełkować nasiona z tamtego open seda.
Szkoda że nikt ich nie chciał bo wyszły wszystkie 4, co prawda jeden się ociąga ale już świeci spod skorupki.

Nie wiem czy mi się tylko wydaje ale jeden z nich się do mnie uśmiecha:
DSC_0142.jpg


Też to widzicie?
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Może jakiś mały up-ik ?<lol>
 

zbanowany

Well-known member
Rejestracja
Mar 11, 2009
Postów
114
Buchów
0
Sory za offa, ale może Kazek podpowiedziałbyś jakie dać podłoże dla San Pedro do kiełkowania, jakiej temperatury pilnować i ile może wschodzić itp
 

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
Upik będzie jutro. Niestety już teraz mogę powiedzieć, że wysiew okazał się niewypałem, oczywiście z mojej winy- wysypałem nasiona na zbyt ciepły substrat i nic nie wzeszło.

Sory za offa, ale może Kazek podpowiedziałbyś jakie dać podłoże dla San Pedro do kiełkowania, jakiej temperatury pilnować i ile może wschodzić itp
Praktycznie każe się nada :) Ale żeby było ładnie i tak jak w książkach piszą, to daj 50% przesianej ziemi uniwersalnej (może być przez durszlak) i 50% czegoś mineralnego np. żwirek 1-2mm lub żwirek niezbrylający dla kota marki Tesco. Całość zmoczyć najlepiej deszczówką/destylką i pogotować na minimalnym ogniu jakiś kwadrans w celu dezynfekcji. Napełnić malutką doniczkę i do foliowego wora. Temperatura taka tradycyjna, parapetowa, czyli 15-25*C, wschody mogą się zacząć po tygodniu, nasiona często kiełkują nierównomiernie. Kaktusy lubią słońce, ale młode siewki niekoniecznie, nie wystawiaj ich na pełne słońce, bo się ugotują. Jeśli siewki zaczną robić się czerwone oznacza to za dużo światła.
 
R

Rivi

Guest
Piękne masz te kaktusy. Chyba i u mnie zagoszczą te San pedro. Bardzo ciekawe okazy masz w kolekcji. Potem, po tych 8-10 (od wysiania) latach... aż będzie serducho boleć jak przyjdzie do ścięcia takiego kaktusa. Szybko to rośnie? ile mają miesięcy/lat Twoje kaktusy San pedro ? Powodzenia w dalszym ciągu uprawy!
 

Kazek Wynalazek

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2012
Postów
137
Buchów
5
Dziękuję w imieniu kaktusów.
Trichocereusy na zdjęciach mają od 15 do 35cm i wysiewałem je ze 6 lat temu. Oczywiście potencjał mają znacznie większy, ale z powodu braku miejsca długo cisnęły się w małych doniczkach. Poza tym długimi okresami były bez opieki, a ostatniej zimy były zimowane w nowym miejscu- piwnicy, która jednak okazała się zbyt wilgotna i kilka sztuk wylądowało już w kompostowniku, a następne kilka ma sporą szansę też się tam znaleźć niestety.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół