nasiona marihuany

Zmiana oświetlenia z CFL na LED - prośba o poradę

Wyszukiwarka Forumowa:

Majeran_Wieloryb

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2017
Postów
49
Buchów
0
Szalom!
Chcę przerzucić się na ledy i myślę o mocy ok. 100-150W na powierzchnię około 70x70 - 90x90 jak nie szerszy box zależy jaką szafeczkę zmotam :p W każdym bądź razie chcę zainwestować w dobre ledy ale i nie przepłacić jak i przychylam się ku tańszym rozwiązaniom (do stu paru złotych max). W grę wchodzę nawet selfmade'y bo stacja lutownicza z hot airem i narzędzia pod ręką. Tylko jakie i gdzie diody wtedy kupić bo słabe pojęci jeszcze w tej dziedzinie a chcę jak najszybciej nowe pechy przetestować. :D Fajnie by było jakby dało się przełączać niezależnie tryby niebieski i czerwony, ale no to nie jest wymogiem :p

Jako że narazie nie mam zbytnio wiedzy na ten temat to rozważałem nawet poniższe rozwiązania ale choć czytałem już sporo to i tak ***** wiem więc jeżeli macie lelsze/tańsze rozwiązania to zarzućta propozycje. :)



84zł





119,99zł



24,99zł * 4 = 100zł



Liczę na komentarzu w stylu czy ktoś używał lub słyszał opinie albo co wybrać lepszego, za nic niewnoszące gunwoburze podziękuję :p

EDIT MOD: zakaz umieszczania linków do portali aukcyjnych
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Szczerze to bałbym się kupować takie tanie LEDY no-name. Jeżeli już musi być tanio, to kup sobie mars hydro, z najtańszych LEDów chyba najlepsze (nie licząc złożenia panelu samemu), oni mają magazynu w Europie i przesyłka jest tania, ten panel starczy na 70x70:

https://www.mars-hydro.com/led-grow...-hydroponic-seeding-growth-flowering-for-sale

Jest tuaj na forum trochę fotorelacji zrobionych pod panelami mars-hydro.
 
U

Usunięty 71376

Guest
Szczerze to bałbym się kupować takie tanie LEDY no-name. Jeżeli już musi być tanio, to kup sobie mars hydro, z najtańszych LEDów chyba najlepsze (nie licząc złożenia panelu samemu), oni mają magazynu w Europie i przesyłka jest tania, ten panel starczy na 70x70:

https://www.mars-hydro.com/led-grow...-hydroponic-seeding-growth-flowering-for-sale

Jest tuaj na forum trochę fotorelacji zrobionych pod panelami mars-hydro.

160 dolarów i starczy tylko na powierzchnię 70x70. A daj link do takiego hydromarsa który by styknal na boxa 120x120x200. Zobaczę se wtedy cenę to seprzypysle sprawę czy wogole stać mnie na ledy. Bo myślę o nich ostatnio. Rzadziej się to chyba wymienia niż hpsa i podobno widmo fali światła jest lepsze i nie idzie tyle w gwizdek co przy hpsie
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Pochodź sobie po stronie i znajdź, bo nada się więcej niż jeden panel na tą powierzchnię. Przy każdym modelu jest opisane na jaką powierzchnie się nadaje, plus są różne rodzaje paneli - zbudowane na diodach bridgelux, inne na cree, a jeszcze inne są na bazie COB.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Zaintwstuj w lepsze coby i bedziesz bardziej zadowolony niz jakies monohrymatyczny badziew ( ten z pierwszego zdjecia )
Starcza Ci na dlzuej i bedziesz mial zapas mocy.

Siema Fazor ,milo ze wrociles .
 

Majeran_Wieloryb

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2017
Postów
49
Buchów
0
(do stu paru złotych max)

Poradnik czytałem już nawet 2 razy ale sporo przeznaczyłem na mieszankę glebową, nawozy, sprzęt, nawilżacz i wentylację i 150-200zł to już górna półka ile jestem w stanie wydać choć wolałbym trochę mniej. :/
Mam stare cfl 126W 2700K na 6 sztukach i ewentualnie je wrzucić też do boxa.
Z porządniejszych paneli to poniżej 400 nie mam czego szukać raczej więc no zostaje albo kombinować coś samemu po taniości albo przypomniała mi się poniższa fotorelka:

https://www.forum.haszysz.com/showt...nager-zacier)-russian-doll-i-sweet-thai/page4

https://www.forum.haszysz.com/showt...-0-18m2-CBD-BIO-indoor-EUPHORiA-i-DANCE-WORLD

przez co pomyślałem czy by nie wypróbować coś takiego:

Moc: 50W
Zasilanie ~220-240V
Jasność 4500 lm (ok. 90 lm/W)
Barwa światła: Zimna 6500k / Ciepła 3200k / Full Spectrum [tęczowy wykres]
Kąt świecenia 120st
19.jpg

20.jpg


Jak myślicie czy wgl jest sens by zaryzykować na testy np. 2xFullS + 1xBiała albo same FullS? Poza tym dla mnie wielkim plusem jest to że od razu na 230 można je dać. Myślę że to i tak by dało dużo więcej niż moje obecne świetlówki, i to jeszcze montaż na słowo honoru :D
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Może ten grow zrób jeszcze na CFL, a przez 3-4 miesiące trochę zaoszczędź i kup/złóż coś lepszego. LEDy są trwałe i długo Ci będą służyć, nie ma sensu teraz kupować najtańszego szajsu, który później znowu będziesz chciał zmienić, pieniądze w błoto.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół