nasiona marihuany

Żarówka LED

Wyszukiwarka Forumowa:

Merus

Active member
Rejestracja
Paź 18, 2017
Postów
25
Buchów
0
Byłem dziś w sklepie elektronicznym żeby zakupić żarówke, świetlówke energooszczędną, ale sprzedawca powiedział że już nie mają świetlówek energooszczędnych i że te żarówki mają przestać być produkowane, tak jak on to powiedział "przechodzą do lamusa".

Polecił mi za to żarówke Led, jakąś tam spectrum. Moc: 15W. Cena: 37zł (za świetlówke płaciłem coś koło 10zł)

Przy świetlówkach energooszczędnych uprawiałem i było bardzo dobrze, ale tej żarówki nigdy nie używałem, miałem ją kupić ale wole najpierw was sie spytać. Będzie ona dobra do uprawy roślinek? Nadają sie one?
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Albo żarówka, albo led (Light-emitting diode).
Kod:
http://www.elektroonline.pl/a/5630,Nie-wszystko-zarowka-co-sie-swieci-rzecz-o-poprawnym-nazewnictwie-zrodel-LED,,Technika-swietlna

Nie pisałeś co ma oświetlać taka lampa. 15W to bardzo mało. Zazwyczaj na powierzchnie 60x60cm używa się ponad 100W ledów.
Dużo zależy też od "jakiegoś tam spektrum". Powinno być w odpowiednim zakresie w którym chlorofil przerabia światło na energię dla rośliny (w olbrzymim uproszczeniu). Jak chcesz wiedzieć więcej to poczytaj o fotosyntezie.

W dziele dla początkujących jest masa pomocnych tematów. I tak będziesz musiał to przerobić, bo spotkasz się z wieloma innymi problemami, więc im wcześniej tam zanurkujesz tym więcej pieniędzy i czasu zaoszczędzisz.
Również pomocne są fotorelacje. Najlepiej te ukończone.
 

Ciasto

Murzynek
Rejestracja
Mar 26, 2017
Postów
325
Buchów
0
Albo żarówka, albo led (Light-emitting diode).
Kod:
http://www.elektroonline.pl/a/5630,Nie-wszystko-zarowka-co-sie-swieci-rzecz-o-poprawnym-nazewnictwie-zrodel-LED,,Technika-swietlna

Nie pisałeś co ma oświetlać taka lampa. 15W to bardzo mało. Zazwyczaj na powierzchnie 60x60cm używa się ponad 100W ledów.
Dużo zależy też od "jakiegoś tam spektrum". Powinno być w odpowiednim zakresie w którym chlorofil przerabia światło na energię dla rośliny (w olbrzymim uproszczeniu). Jak chcesz wiedzieć więcej to poczytaj o fotosyntezie.

W dziele dla początkujących jest masa pomocnych tematów. I tak będziesz musiał to przerobić, bo spotkasz się z wieloma innymi problemami, więc im wcześniej tam zanurkujesz tym więcej pieniędzy i czasu zaoszczędzisz.
Również pomocne są fotorelacje. Najlepiej te ukończone.

Na powierzchnie 60x60 czyli 0.36m2 wystarczy 60W a nie 100W ledów :) 100W to już troche większa powierzchnia :)
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
OK, można i z 15W, tylko czy nazwiemy to optymalnym źródłem światła?
 

Merus

Active member
Rejestracja
Paź 18, 2017
Postów
25
Buchów
0
Albo żarówka, albo led

Na opakowaniu pisało żarówka led. Ona jest w kształcie zwykłej żarówki żarowej, tylko zamiast szkła jest cała biała plastikowa.
mam powierzchnie 63x42cm, wcześniej używałem świetlówek energooszczędnych o mocy 24W i 1500 lumenów. Ta ma 15W i 1750 lumenów.
Gdzieś mi sie chyba obiło o uszy że te żarówki ledowe są hujowe, ale dokładnie nie pamiętam co mi sie tam o te uszy obiło, dlatego was sie pytam.
 

arekotek

New member
Rejestracja
Mar 19, 2008
Postów
3
Buchów
0
UP....

Czy ktoś z forumowiczów mógłby pomóc i udzielić odpowiedzi czy nikt tutaj już nie zagląda....
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Nie znam się na ledach ale napisz priv do chłopaków co lecą na takich lampach, ktoś na pewno pomoże.
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
Na powierzchnie 60x60 czyli 0.36m2 wystarczy 60W a nie 100W ledów :) 100W to już troche większa powierzchnia :)

powierzchnia 0.36 wymaga 16 tyś lumenów czyli 3x 50W Chiński COB ( jeden ma 4000-5000 lumenów ) ... Czyli to jest 120-150W czyli 10 takich żarówek które chciał ci wcisnąć sprzedawca. Co się niezbyt opłaca bo Chińskie COB-y 50W zasilane z 230V są po 3$ na aliexpress + radiator za 50zł dla 3 cobów + wentylator + zasilacz wentylatora. To zmieścisz się w 150zł a za te zasrane żarówki o ile one mają realnie 15W w co wątpie zapłacisz 370zł czyli ponad dwa razy drożej ;] Ja mam dokładnie takiego samego box-a i mam w nim 200W chińskich COB-ów.
 
Ostatnia edycja:
D

DarkMessiah

Guest
Nie znam niemieckiego ale 5000k to tylko na veg się nadaje. 100w wystarczy na 60x60 pod warunkiem ze będą to dobre ledy cree lub citizen.
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
DarkExpress nie licz że chińskie gówno ma w sobie dobrą diodę...
Sama dioda cree czy citizen kosztuje sami wiecie ile.
W żarówce LED za 30PLN nie znajdziecie ich. Tam są tanie chińskie diody.
Należy przyjąć iż tanie chińskie diody mają 80-100lm/1W I nie ma co porównywać ich do CREE co ma 170lm/W...
Więc 100W na Chińskich diodach to praktycznie minimum by cokolwiek rosło... Bo to będzie około 8000-10000lm.
Jak chcesz wycisnąć dobry zbiór z tej powierzchni to należy celować w 16-18 tyś lm.

KonopnyMistrz w namiocie 0.36m^2 ma HPS-a 250W (35tyś lm) i wyciągnął ostatnio z takiego namiotu 280g.
link

Sami sobie policzcie ile lm/w daje HPS 250W i porównajcie do chińskich żarówek LED ;]
Bo z moich obliczeń aby mieć takie natężenie światła jak miał KonopnyMistrz to byście musieli mieć 350W chińskich LED-ów ;] Lub 200W na markowych CREE/Citizen.

Kto oszukuje na watach ten ma ch*j nie zbiory ;] Nie dajcie się dymać handlowcom ;]
 
Ostatnia edycja:
D

DarkMessiah

Guest
Tos napisał epopeje ;) ja mam 0.5m2 i 150w co daje przy twoich 170lm/w 25500lm. Nijak ma się to do zbiorów. Bo przy 25-30 cm daje mi to 1000umol bezpośrednio pod dioda i to jest dla mnie ważne. Na tej powierzchni odpalił bym 100w na soczewkach i tak bym zebrał duży plon.
 
Ostatnia edycja:

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
Halo, pogotowie? Poproszę podwójna dawkę interferonu.

Link dostaliście do jego relacji - jak ktoś z was wyciśnie ponad 250g z 0,36 to proszę o link. Bo pierniczenie ze 100W i 10tyś lm dla tej powierzchni to super zbiory można w bajki wsadzić - wyszło by wam 2,5g/W ;]

Jak macie jakieś obiekcje co do jego wyniku to idźcie do tej relacji i je napiszcie.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół