nasiona marihuany

[LED DIY 38w Cree/Osram][0,15m2] Skunk Special - Experimental LED Garden

Wyszukiwarka Forumowa:

cR

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2005
Postów
95
Buchów
3
Witam ;)

Ponownie zaczynam uprawę pod LED ale tym razem pod panelem własnej konstrukcji którą możecie obadać pod tym linkiem http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Budowa_Panelu_Led wszystko tam jest szczegółowo opisane aby nie zaśmiecać fotorelacji i nie zadawać nie potrzebnych pytań ;).

Odmiana:
Ponownie zawitał Special Skunk z FemaleSeeds tym razem jedna sztuka a nie osiem, nie ze względu że się nie mieściły, lubię LST. Osiem sztuk wpasowało się do tego boxa elegancko i dało optymalny plon zobaczymy jak będzie przy LST.

Oświetlenie:
Panel LED DIY 48 diod

7 diod Cree XT-E 500mW 450nm
7 diod Cree XP-G R4 Cool White
18 diod Cree XP-E N3 625nm
+ na FLO
16 diod Osram Golden Dragon 1T3T 660nm

Pobór prądu 38 wat przy zasilaniu 320mA
Cena budowy około 1000zł
Szczegóły: http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Budowa_Panelu_Led

Podłoże:
Gleba / Coco w proporcji 40/60 + Keramzyt

Nawozy:
Bio Grow i Bio Bloom + Alg-a-mic od BioBizz

Powieszchnia:
0,15m2 28cm szerokości x 56cm długości x 70cm wysokości

Wentylacja:
Tak jak poprzednio, 1 wiatrak wyciągający Enermax T.B. Silence 120mm 12v, 900rpm, 71m3/h, 11dBA. Drugi wiatrak dmuchający Cooler Master 12v 80mm ustawiony na +6v. + Filtr z węgla aktywnego własnej konstrukcji

Trening:
Fim i LST

Fotki Panelu:






Myslałem aby wystartować z pobranego klona z poprzedniej uprawy jednak zdecydowałem się na nowego seeda. Co było chyba złym wyjściem bo od początku roślina zaczęła mutować. Zamiast stożka wzrostu wypuścił liścia, przez co sam się zfimował, a z nasiona wyszły 2 rośliny hehe. Na razie krzaczek jest w vegboxie pod 2 diodami LED.


__________________
LED 120W/S.O.G 8x Skunk Special www.forum.haszysz.com/t49521.html
CFL/LST Hawaii x Skunk#1 www.fotorelacje.haszysz.com/index.php/fotorelacje-odmian-indoor/77
CFL/LST Nothern Light www.fotorelacje.haszysz.com/index.php/fotorelacje-odmian-indoor/90
 
Ostatnia edycja:

mjtox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 30, 2010
Postów
1,163
Buchów
1
No i jest, pierwsza uprawa pod profesjonalnymi ledami, kosztują w ch*j ale pewnie się opłaca, powodzenia.
 

Natural

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2011
Postów
1,870
Buchów
1
widzialem ostatnia fotorelacje i powiem, ze dales sobie fajnie rade i fajnie planciki porosly
ciekawe co to teraz z takiego mutanta wyrosnie - moze jakis mega mutant z samymi pałami jak u Yody hehe
zycze powodzonka fajne projekty robisz bucha dam jak sie zaladuje powodzenia i z fartem
 

boxman

Well-known member
Rejestracja
Sie 15, 2011
Postów
173
Buchów
0
trzymam kciuki za Twój grow, jeśli będzie dobry wynik to będzie to sygnał do budowania swojego panelu chociaż kiedy piszesz, że budowa LEDa pobierającego 38w kosztowała Cię około 1000 zł to sporo ale jeśli miałby zastępować 250 w to zdecydowanie jestem za chociaż wątpię.

powodzenia i z przyjemnością będę śledzić.
 

cR

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2005
Postów
95
Buchów
3
kiedy piszesz, że budowa LEDa pobierającego 38w kosztowała Cię około 1000 zł to sporo
dając zasilacze 700mA zamiast 320mA jak u mnie, panel miał by moc około 80w ale tylko 180% wydajności panelu na zasilaczach 350mA czyli porównywalnie 10% mniej niż 2 panele po 40w na zasilaczach 350mA

jeśli miałby zastępować 250 w to zdecydowanie jestem za chociaż wątpię.
ten panel napewno nie zastąpi HPS 250w nie wierzcie w bajki jakie piszą sklepy internetowe

myślę że z pewnością zastąpiłby hps 90-100w lub CFL 125w gdyż według tego co pisał Knna LED 600w z top binów diod zastępuje HPS 1000w który ma blisko 150.000 lumenów

pamiętając jeszcze o tym że HPS np. 100w pobiera więcej niż 100w, jakieś 110-115? nie wiem nie mam hps i nie mogę tego zmierzyć.
 
Ostatnia edycja:

boxman

Well-known member
Rejestracja
Sie 15, 2011
Postów
173
Buchów
0
są jeszcze inne wyznaczniki tego, ile jest warty ten led niż g/w. Nawet jeśli będzie zastępować około 100 hps to i tak duuży buch dla Ciebie za eksperyment tymbardziej na najlepszych dostępnych diodach.
 

Bonczek

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2011
Postów
163
Buchów
0
Super ogarnięty temat. A ta budowa panelu DIY co zrobiłeś też mi się podoba.
A ten wykres z wydajnością do poboru mA jest super. Pokazuje wyraźnie że opłaca się dawać mniejszy prąd. Sam teraz robię pod LEDami. Mam 132 LED'ów 1w 350mA, ale daje im ok 170mA. Mam 38-41w na moim panelu, więc podobnie co Ty. Powierzchnia 0,18m2, więc podobnie co Ty, i jedna roślina na LST, czyli tak jak Ty. Fakt - nie są one markowe Cree, które z pewnością są lepsze ale dzięki temu koszt nie przekraczał mnie 200zł.

Co do zasilacza o sprawności 94% przy tak małej mocy to nie wierze. No ale skoro tak mówisz.. ;]
 

cR

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2005
Postów
95
Buchów
3
Witam dzisiaj panna poszła do większego pojemnika ;) Ma teraz 5 głównych szczytów gdyż była fimowana 2 razy. Pierwszy był niezależny odemnie bo się sama zfimowała :sunny: a miałem ją fimować tylko raz no ale nic. Poza tym kupiłem ph metr w płynie GHE, no bo bez niego przy nawozach biobizz nie ma szans na dobre ph gleby. Dziś je sprawdziłem przed przesadzeniem no i było na poziomie pH4 :crazy:

Co do fotek diod w panelu mazara to w ciągu kilku dni ci je wrzucę Sub'ie bo na razie brak czasu ;)

Panel na trybie Veg zużywa tylko 27w co daje tylko 180w na m2

Coco + Gleba + Bat Guano 200g

100_2978.JPG


100_2982.JPG


100_2984.JPG
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
No jak tam po 2 dniach??
Ostatnia fotka pokazywala jakby magnezu czy zelaza brakowalo.
 

cR

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2005
Postów
95
Buchów
3
Tak jak pisałem przed przesadzeniem, skunk miał pH4, prawdopodobnie przez biogrow bo wode leję pH7,2. Sam byłem zdziwiony jak mi pH spadło.
 

Haze State of Mind

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2011
Postów
471
Buchów
0
Eh z dupy te nawozy Biobizz z tego wychodzi... Chyba je wywalę i przy następnym grow kupie inne:pl: Producent podaje żeby woda miała ph 7,0 , u ciebie ma 7,2 , a gleba zakwaszona...
 

cR

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2005
Postów
95
Buchów
3
Witam ;)

Aktualka miała być dopiero po przełączeniu na flo no ale zrobię ją dziś. Pozbyłem się jednak piątego odrostu bo mi zawadzał. W planach mam dociągnięcie tych 4 topów do brzegów boxa a następnie fim i prawdopodobnie przejscie na 12/12. Możliwe że stanie się to gdzieś za tydzień.

Od przesadzenia plant nie dostaje żadnych nawozów i już ich nie dostanie do początków flo, niech żywi się bat guanem :D

Co do zakwaszania gleby przez BioGrow, może to jednak nie jego wina, a ziemi która leżała prawie 3 miesiące nie używana w worku i się jakimś cudem zakwasiła :), nie wiem.



Przed treningiem



Po treningu ;)


 

cR

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2005
Postów
95
Buchów
3
Tak panienka wygląda dziś
jak na razie jeszcze trochę czasu pozostało do przełączenia na 12/12.
Ogólnie dzisiaj wyciąłem z 50% liści i szczytów bo za***ista dżungla się zrobiła ;)
Panna dalej leci od przesadzenia bez żadnych nawozów tylko bat guano dodane do podłoża.





 

ronnieO

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2011
Postów
105
Buchów
0
Jeśli na zdjęciu wyżej widać tylko pozostałe 50% liści i szczytów to tam musiał być niezły meksyk! Zdaje się, że te LEDy robią naprawdę dobrą robotę. No i tylko na Bat Guano, naprawdę godny podziwu grow.
Powodzenia!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół